שתף קטע נבחר

צילום: עמית שאבי, אבי מועלם

זוהר: ההצעה לעימות לא במקומה; קיש: נתניהו לא רוצה לעמוד מול סער

לקראת הפריימריז טוען יו"ר סיעת הליכוד כי מתקפות בין אנשי המפלגה לא ישרתו את מטרתה. על הטענות של גאולה אבן סער: "לא צריך להיסחף, אין שום מסע הסתה נגד בעלה". יואב קיש: "עם נתניהו אנחנו בדרך להתרסקות"

 

 

לקראת הפריימריז על ראשות הליכוד הביע הבוקר (ב') יו"ר הסיעה ח"כ מיקי זוהר ביטחון מלא בניצחונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על גדעון סער. בריאיון לאולפן ynet דחה זוהר את הטענה להתגברות התמיכה בסער, ואמר: "נו באמת, אפשר לראות שיש את שרן השכל, אתי עטייה, מיכל שיר ויואב קיש שהחליטו לתמוך בגדעון סער. רוב מוחלט של הח"כים תומכים בנתניהו, למעט שלושה שלא הביעו את עמדתם באופן רשמי: חיים כץ, יולי אדלשטיין וגלעד ארדן".

 

- נתניהו עובד מסביב לשעון, מה הוא מוטרד?

"אני חושב שנתניהו יקבל תוצאה טובה בפריימריז האלו, אבל כמובן שזה מאוד תלוי באחוזי ההצבעה. ככל שיהיו אחוזי הצבעה גבוהים יותר, ככה התוצאה של נתניהו תשתפר".

 

על החלטתו של סער לרוץ מול נתניהו על ראשות הסיעה אמר זוהר "פוטשים זה לא דבר אופייני לליכוד. אחדות זה הכוח שלנו. אין לי ספק שמי שיפסיד יגבה את המנצח ויעזור לליכוד לנצח בבחירות".

 

- אם סער ינצח בפריימריז תתמוך בו בבחירות?

"מי שיבחר לראשות התנועה, יקבל גיבוי מוחלט ממני. אני סבור שזה יהיה נתניהו ברוב מוחץ. אני גם פועל כדי שזה יהיה נתניהו".

מיקי זוהר יואב קיש (צילום: אלכס קולומויסקי, אבי מועלם)
ח"כ מיקי זוהר וח"כ יואב קיש(צילום: אלכס קולומויסקי, אבי מועלם)

- למה נתניהו לא משיב לדרישתו של סער להתעמת?

"עימות לא צריך לעמוד על הפרק כרגע. הוא לא יועיל לליכוד. חשובה יותר הצלחת הליכוד ועימות עכשיו לא יועיל. מתקפות הדדיות בין מועמדים לראשות התנועה לא משרתות את הליכוד. לכן, בקשת העימות היא לא במקומה כרגע ואני שמח שראש הממשלה לא נענה לה. עימותים אפשר לעשות במערכת בחירות כללית נגד יריב פוליטי מבחוץ".

 

- גדעון סער אומר שאם נתניהו מנצח, הימין מפסיד בבחירות.

"הוא טועה טעות מרה. ראיתי סקרים שונים לגמרי, כאלה שמראים שאנחנו נושקים ל-60 מנדטים, למשל אם הבית היהודי מתאחד עם בן גביר. וזה תלוי מאוד בהתחזקות של בנט-שקד".

 

- אתמול התראיינה אשתו של גדעון סער, גאולה אבן סער, והאשימה מאשימה גורמים שונים בהסתה נגד בעלה ומשפחתה. מה תגובתך?

"אני אומר כך: הירי בתוך הנגמ"ש הוא רע לליכוד".

 

- היא אומרת "ראש הממשלה ובנו מסיתים נגדי ומשפחתי". זה לא הולך ברגל.

"אין שום מסע הסתה ולא צריך להיסחף. אני מציע לכל אחד מהמועמדים להציע את מרכולתו ולהראות למה הוא ראוי יותר מהשני. לא מה רע במועמד השני. זה לא טוב לליכוד, זה לא מוסיף נקודות למועמדים".

 

יואב קיש: עם נתניהו נגיע לאופוזיציה

באולפן ynet התארח ח"כ יואב קיש, הבולט בין התומכים של גדעון סער ויו"ר המטה שלו. "ברור לנו שאם נתניהו מוביל את הליכוד בבחירות הבאות - הליכוד יתרסק, אנחנו נהיה באופוזיציה ונשלם מחיר מאוד כבד".

 

- איך אחרי זה אתם תצליחו לעמוד מאחורי נתניהו, אחרי שינצח?

"אני מקווה שנתניהו יעמוד מאחורי גדעון סער אחרי שסער ינצח ולא ילך למקומות אחרים. הליכוד זה הבית שלי, ואני עושה את מה שאני עושה עכשיו כי אני שומר על הבית. אני חושב שאנחנו בדרך נהיה להתרסקות".

 

- מיקי זוהר אמר שאתה רוצה נקמה אישית.

"זה לא נקמה ולא שום דבר אישי. הייתי יכול להיות שר אם הייתי רוצה. זה האבסורד. אנחנו מחנה אידיאולוגי שרוצה שהימין ינצח ויישאר בשלטון. שיבואו השרים, ישבו פה ויענו אם בגלל הכיסא שלהם הם לא עושים את מה שהם מאמינים בו. אנחנו המחנה האידיאולוגי ואני לא מוכן את ההטפות מוסר האלה".

בנימין נתניהו וגדעון סער (צילום: אוהד צויגנברג, רז גרוס)
בנימין נתניהו וגדעון סער(צילום: אוהד צויגנברג, רז גרוס)

- מה אתה חושב על השתיקה של יולי אדלשטיין וגלעד ארדן?

"אני מאוד מעריך את שניהם, שניהם חברים טובים שלי. אני אישית לא מנהל שיח איתם על שום דבר בעניין הזה, מהסיבה הפשוטה שהגדרנו שהשיחות האלה יתנהלו רק ברמה של גדעון סער. בנושאים האלה אני לא מתערב".

 

- אתה לא מרגיש שאתה מחליש את הליכוד עכשיו?

"אם ינצח נתניהו, אנחנו הולכים לאופוזיציה. כחול לבן מתפללים שנתניהו ינצח בפריימריז. הם יודעים איך לנצח אותו, הם כבר מנוסים. ניסינו פעמיים, היינו 60 ח"כים במחנה בלי אביגדור ליברמן, ירדנו ל-55. אני רואה את המגמה. היו לי שתי אפשרויות: אחת מהן היא לעצום עיניים או ללכת עם עיניים פקוחות לתהום. אני לא מוכן שארץ ישראל ועם ישראל ישלמו את המחיר".

 

- יכול להיות שתתפצלו מהליכוד?

"אני אומר בצורה הכי ברורה: הליכוד זה הבית, אני נשאר בבית".

 

- למה לדעתך נתניהו נמנע מעימות עם סער?

"זה עימות חשוב מאוד. יש לנו 120 אלף מתפקדים שתפקידם לבחור מי יוביל את הליכוד ואת המדינה. בעיניי זו מחויבות של שני המנהיגים לעמוד לעימות. גדעון סער אמר 'אנחנו מוכנים'. אני מאוד מקווה שראש הממשלה ייענה לאתגר. אני מניח שהוא לא רוצה למצוא את עצמו מתמודד עם גדעון סער שווה מול שווה. זה החלטה שלו. אני חושב שלמתפקדים שלנו אנחנו חייבים לתת את הדבר הזה".

 

- מה היית רוצה שישאלו אותו בעימות?

"נושא מפתח זה איך הליכוד בראשותך מרכיב ממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, אבי מועלם
ח"כ מיקי זוהר וח"כ יואב קיש
צילום: אלכס קולומויסקי, אבי מועלם
מומלצים