שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מושתל הלב שחזר לנגן שבועיים לאחר הניתוח

  מיכאל חורין בן ה-63 קיבל את לבו של רועי אברהם ז"ל שנהרג בתאונת קורקינט. שבועיים אחרי ההשתלה שבוצעה בבית החולים בילינסון, הוא כבר שב לנגן. צפו

   

   

  מיכאל חורין בן ה-63 מירוחם, היה ברשימת ההמתנה ללב מזה כשנתיים. לפני שנתיים עבר השתלת לב מלאכותית, ולפני כחודש קיבל את לבו של רועי אברהם ז"ל שנהרג בתאונת קורקינט. שבועיים לאחר השתלת הלב שהתבצעה על ידי פרופ' דן ערבות, מנהל המערך לניתוחי לב וחזה בבית החולים בילינסון, שב חורין לנגן ולהלחין.

   

  לאחר התאונה, הרופאים נלחמו על חייו של אברהם, אולם לאחר כשבוע ביחידה לטיפול נמרץ כללי באיכילוב, נאלצו לקבוע את מותו. מיכל לוגסי, מתאמת ההשתלות של בית החולים ליוותה את המשפחה במהלך האשפוז, ושהסכימה לתרום את איבריו. בנוסף, הושתלו מאיבריו של אברהם גם כבד וכליה.

   

  לחתימה על כרטיס אדי

   

  ד"ר טוביה בן גל, מנהל היחידה לאי ספיקת לב במערך לקרדיולוגיה בבילינסון, אמר: "מיכאל סבל מאי ספיקת לב קשה מאד על רקע התקפי לב חוזרים, למרות ניסיונות לייצבו, מצבו הלך והחמיר ולכן עבר השתלת לב מלאכותי, וחזר בהדרגה לתפקוד מלא פיזי אך במקביל לכך, ולא פחות חשוב גם לתפקוד נפשי מלא כפי שהתבטא בחזרתו לאהבתו הישנה: המוזיקה. הוא חזר לנגן לשיר ולהלחין שירים מדהימים אותם נהג לשלוח לנו. התרגשנו לראות את מר חורין מתאושש מניתוח השתלת הלב הדחופה שעבר וחוזר לניגון ולשירה פחות משבועיים מהניתוח".

   

  חורין הודה לרופאים וגם לבני משפחת אברהם על תרומת הלב. "אני מודה לכם. אני מרגיש את הלב פועם בתוכי. בזכותכם קיבלתי את החיים שלי בחזרה", אמר בהתרגשות.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיכאל חורין. מנגן אחרי השתלת לב
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים