שתף קטע נבחר

רון קובי: "השימוע היה הצגה, דרעי הוא נוכל"

משרד הפנים מבקש להדיח את ראש העיר טבריה בשל משבר התקציב. באולפן ynet תקף קובי: "תוצאות השימוע כתובות מראש. אילחם בבג"ץ"

 

 

ראש עיריית טבריה רון קובי, שעבר אתמול (יום א') במשרד הפנים שימוע לפני פיטורים בשל אי-הצלחתו להעביר תקציב עירוני, תוקף הבוקר את שר הפנים אריה דרעי, שלדבריו פועל נגדו בשל מאבקו בחרדים בעיר. "השימוע הזה היה הצגה", אמר קובי בראיון באולפן ynet. "דרעי הוא גדול הנוכלים במדינה. אדם שישב בכלא מנסה לעשות הפיכה שלטונית ולזרוק ראש עיר".

 

לטענת קובי, הוא דווקא הביא את עיריית טבריה לאיזון תקציבי ללא גירעון לראשונה אחרי כמעט שני עשורים: "התקציב לא עבר כי תשעה חברי מועצה עשו עד אחת עם אריה דרעי כדי להדיח ראש עיר. בית המשפט אמר להם לפני שלושה חודשים 'תמנו ועדה לשלושה חודשים והתקציב יעבור', אבל הוא (דרעי) לא רצה שהתקציב יעבור. כי אם התקציב יעבור, זה מייתר את השימוע".

רון קובי (צילום: ליהי קרופניק)
רון קובי. הבוקר באולפן ynet(צילום: ליהי קרופניק)

 

 

קובי הוסיף: "אם ידיחו אותי, הרבה מאוד אנשים יתקוממו במדינה. אנשים יודעים שמטבריה יצאה הבשורה החילונית. אוטובוס השבת, הרעיון לפתוח הכל בשבת".

 

- תוצאות השימוע יהיו אלה שאתה מצפה להן?

"התוצאות שלו כבר כתובות, זה ברור. זו הדחה. אני אילחם בבג"ץ. אני מקווה מאוד שבנימין נתניהו וזאב אלקין (שידון בתוצאות השימוע משום שקובי הצליח לפסול את דרעי, א"ש, א"ל) יבינו שאסור להם ליפול לבור של דרעי".

 

- אתה בטוח שתושבי העיר יעמדו מאחוריך?

"הציבור בטבריה מבין טוב מאוד מה עשינו. מכוונים לזה שאני אודח לפני המרתון ב-3 בינואר שעבדנו עליו קשה המון זמן. את תראי: יום לפני המרתון תהיה ההדחה. הכתובת על הקיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליהי קרופניק
רון קובי, הבוקר באולפן
צילום: ליהי קרופניק
מומלצים