שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רעייתו של בני גנץ מאיימת לתבוע גולשים ששיתפו פייק ניוז: "נפצעה בבילעין"

  ציוצים שלפיהם רויטל גנץ נפצעה בהפגנת תמיכה בפלסטינים זכה למאות שיתופים ולייקים, אחד מהם של יאיר נתניהו. פרקליטה פנה למשתפים במכתב: "ניצול של הרשת על מנת לפגוע במרשתי ובח"כ בני גנץ"

  בני גנץ רויטל גנץ כחול לבן בחירות (צילום: AFP)
  רויטל ובני גנץ (צילום: AFP)

  רויטל גנץ, רעייתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ, החליטה לפעול באמצעים משפטיים ושלחה התראות לפני תביעות דיבה ולשון הרע כנגד גולשים – חלקם מזוהים ואחרים אנונימיים - שפרסמו והפיצו ברשת ציוצים שקריים שלפיהם היא נפצעה לאחרונה במהלך הפגנת תמיכה בפלסטינים בבילעין. אחד הציוצים זכה ללייק מבנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו. אמש (ג') פנה עורך דינה של גנץ לרבים מהגולשים באמצעות הרשת והעביר להם את מכתב ההתראה.

   

  מדובר בציוץ של גולשת המזדהה בשם אורלי שגיא, שלחשבון הטוויטר שלה 5,493 עוקבים. בימים האחרונים היא צייצה: "צו איסור פרסום גורף על זהות האישה שנפצעה מכדור גומי במהומות ליד הגדר בבילעין. אז אספר לכם שמדובר באשתו של גנץ". הציוץ זכה ל-75 שיתופים מחדש (retweet) ולכ-480 לייקים. לא ברור מי עומד מאחורי הפרופיל של אורלי שגיא, אבל הוא מביע תמיכה נלהבת ועקבית בראש הממשלה בנימין נתניהו.

   

  הציוץ והלייק של יאיר נתניהו:

  פרסום בטוויטר הוצאת לשון הרע נגד אשתו של בני גנץ יו

  מכתב ההתראה שנשלח לגולשים - לחצו להגדלה:


   

   

  פרקליטה של גנץ, עו"ד שמעון בראון, כתב בפנייה לגולשים שהפיצו את הציוץ: "הועלה על ידך בפרופיל הטוויטר ציוץ אשר מעלה טענות מופרכות מיסודן ומידע שיקרי כנגד מרשתי שאין בו דבר וחצי דבר עם האמת, הכול בכדי לפגוע בשמה הטוב של מרשתי ובעקיפין אף בבעלה ח"כ בני גנץ. הפרסום עולה כדי הוצאת לשון הרע וברור לכל כי עסקינן בפוסט שכל מטרתו ניצול של הרשת החברתית על מנת לפגוע במרשתי ובח"כ בני גנץ המתמודד על תפקיד ראש הממשלה. באורח פלא בחרת להפיץ מידע שקרי זה בעת בה החלה מערכת הבחירות בישראל".

  פרסום בטוויטר הוצאת לשון הרע נגד אשתו של בני גנץ יו
  האיום בתביעה נשלח לגולש מטוויטר
   

  גנץ דורשת להסיר את כל הכזבים נגדה מהרשת ולדאוג להגיע לכל אדם שנחשף לתוכן: "הנך נדרש בזאת להסיר את הציוץ לאלתר, כמו גם להודיע לכל מי שביצע שיתוף כי הפרסום הינו שקרי, ולפרסם לאלתר הודעת התנצלות על הפרסום, המדגישה את העובדה כי הפרסום היה שקרי מעיקרו וזאת מבלי לגרוע מכל סעד ו/או זכות מהסעדים ו/או מהזכויות העומדים לזכות מרשתי, לרבות פיצויים גם ללא הוכחת נזק כאמור בחוק".

   

  גורמים בכחול לבן אמרו ל-ynet כי "אנחנו עוברים כרגע ברשת ובודקים את הפרופילים שמפיצים את השמועות ומתכוונים לנקוט באפס סובלנות כלפי תופעות כאלו".

  פורסם לראשונה 17/12/2019 22:08

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים