שתף קטע נבחר

נתניהו הבטיח: "אני לא קוסם, אבל אני אביא את נעמה יששכר הביתה"

בכנס פעילים בחיפה לקראת הפריימריז סיפר ראש הממשלה על ביקור שערך בעבר ברוסיה. הקהל הריע לו: "אתה אלוף, קוסם". נתניהו השיב: "אתם קוראים לי קוסם לגבי פוטין, אבל אני מבטיח דבר אחד, אני מביא את נעמה יששכר הביתה". ביום חמישי ידון בית המשפט במוסקבה בערעור של נעמה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח הערב (יום ג') בהופעה בכנס בחיפה לקראת הפריימריז על ראשות הליכוד: "אני מבטיח דבר אחד, אני מביא את נעמה יששכר הביתה".

  

 

נתניהו סיפר לקהל על יחסיו המיוחדים עם נשיא רוסיה ולידימיר פוטין ועל השיפור ביחסי ישראל עם מדינות שונות, בהן גם יוון. "אני רוצה לספר לכם סיפור אחד על חיפה, באחד הביקורים שלי במוסקבה, לדעתי זה היה ב-2009, לאחר שנפגשתי עם הנשיא פוטין, שמעתם על הבלוגר מסעודיה? יש שם מגיפה של בלוגרים. הם אומרים 'רק ביבי לליכוד, רק ביבי לישראל'. אני מספר לכם שסיימתי פגישה עם הנשיא פוטין, היה לי עקרון, אני ורעייתי מבלים שעה לבד, לקחתי אותה לבית קפה, בית הקפה התרוקן וניגש אליי מלצר ואמר שראש ממשלת יוון מבקש לשבת איתך. לא היו לנו יחסים עם יוון, אמרתי 'בחפץ לב', הוא בא והתיישב, הייתה לו שאלה אחת: 'איך עשית את זה?'".

 

פעילים בקהל השיבו: "כי אתה אלוף, הוא קוסם".

 

נתניהו הגיב: "אתם קוראים לי קוסם, לגבי פוטין אני לא קוסם. אבל אני מבטיח לכם דבר אחד. אני מביא את נעמה יששכר הביתה".

 

מאות חיכו יותר משעתיים להגעתו של נתניהו באולם אורנים בסטלה מריס, שאליו יגיע מחר ח"כ גדעון סער שמתמודד מול נתניהו.

נעמה יששכר ()
נעמה יששכר. למטה: בשידור לדיום בבית המשפט

נעמה יששכר ()

אמה של נעמה יששכר שמרצה עונש של שבע שנות מאסר וחצי על הברחת תשעה גרם מריחואנה, פנתה במכתב לנתניהו והצביעה על מה שהיא מגדירה "קשיחות מכוונת של רוסיה כלפי ישראל ואזרחי ישראל. מדובר בעניין פוליטי ומדיני של רוסיה כלפי מדינת ישראל ואזרחיה בלבד".

 

מאז ראשית דצמבר סירבה רוסיה לאשר את כניסתם של 29 אזרחים ישראלים מתוכם 11 ביום ראשון בלילה - חלקם אנשי עסקים מהבכירים במשק שהוחזקו במשך 12 שעות עד שגורשו חזרה לארץ. הרוסים טענו כלפיהם שהגיעו לרוסיה בוויזה הלא נכונה. ההסברים שביקרו בעבר פעמים רבות ברוסיה לא עלו יפה והם גורשו. במשרד החוץ מעריכים שמדובר בנקמה רוסית על סירוב כניסה של אזרחי רוסיה בישראל וללא קשר לפרשת נעמה יששכר.

 

עם זאת, יפה יששכר מצאה קשר. "אמש פורסם כי שמונה מבכירי המשק הישראלי נעצרו ליממה בשדה התעופה ברוסיה, וגורשו חזרה לישראל כאחרוני הפושעים. אירוע מצער זה מתווסף לסירוב של הרוסים, שלא לאפשר לילדה ישראלית לחזור לחיק אביה המתגורר בישראל. שלא יהיה ספק, אדוני ראש הממשלה, הקשיחות הזו מכוונת לישראל ולאזרחי ישראל. יש שיאמרו כי העובדה שנעמה מחזיקה גם בדרכון אמריקני, הובילה להקשחת היחס כלפיה ולהעלאת מחירה כנכס פוליטי. אינני מסכימה לכך, מפאת הסיבה הפשוטה, שמספר שבועות לאחר מעצרה של נעמה, נעצרה צעירה אמריקנית, עם כמות עצומה של סם בשטח רוסיה, והיא שוחררה לביתה כעבור מספר שבועות", כתבה יפה יששכר לנתניהו.

יפה יששכר אמה של נעמה יששכר  (צילום: נועה לביא, ynet ו״ידיעות אחרונות״)
האם, יפה יששכר. "קשיחות מכוונת"(צילום: נועה לביא, ynet ו״ידיעות אחרונות״)
 

יפה יששכר הוסיפה: "לנעמה תפרו תיק מהרגע הראשון. היא סומנה כנכס פוליטי, אך ורק בגלל היותה אזרחית ישראלית, בעלת רקע צבאי קרבי בצה"ל. אני יודעת שממשלת ישראל מסכימה עם עמדה זו. כאמה של נעמה, אני רוצה להאמין, שאתה והצוות שלך, יחד עם אנשי משרד החוץ, עושים כל מאמץ על מנת לשנות את היחס של רוסיה כלפי מדינת ישראל. כולי תקווה, שמאמציכם המדיניים יישאו פרי כבר ביום חמישי הקרוב בשעה 10:00 בבית המשפט המחוזי. אני מייחלת לרגע, שבו שופטי בית המשפט יקבלו את הערעור של נעמה, יורו לשוטרים לפתוח את דלת תא הזכוכית המשפיל כל כך שבו נעמה תיאלץ לשבת אזוקה, ויאמרו לנעמה- את חופשיה! כל שאעשה, יהיה לגשת אליה, לחבק אותה חיבוק של אמא ולומר לה שאני מצטערת שלקח לי כל כך הרבה זמן להוציא אותה מהסיוט הזה. אני יודעת שאתה עושה את כל המאמצים על מנת להפוך חלום זה למציאות ועל כך נעמה מבקשת להודות לך באופן אישי. אני מתפללת ומייחלת שנעמה תגיע לישראל ותדליק יחד איתך נר ראשון של חנוכה".

 

ביום חמישי יתקיים דיון בערעור שהגישה נעמה יששכר לבית המשפט המחוזי במוסקבה. נעמה תופיע בדיון לאחר ששבוע קודם לכן הופיעה באמצעות מסך וידאו. עורכי הדין של נעמה אומרים כי במקרים דומים הדיון בערעורים מסתיים באותו היום, אך ייתכן שבשל מורכבות העניין לא תתקבל הכרעה כבר ביום חמישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים