שתף קטע נבחר

עיריית ירושלים הסירה ברכה לחגי הנוצרים לטובת ברכה לחנוכה

שלט ברכה עירוני ענק לכבוד חגי הנוצרים קידם את פני הבאים במיקום המרכזי של שער יפו - אך עד מהרה הוא הוסר. בתחילה תירצו את הדבר בסיבות בטיחותיות, אך לאחר שהוחלף בשלט דומה לחנוכה - הוחלפה תגובת העירייה: "העברנו את השלט למיקום אחר"

  ()
שער יפו עם הברכה לחגי הנוצרים - והשלט שהחליף אותה: ברכה לחג האורים

עיריית ירושלים הפתיעה את העוברים והשבים בשער יפו, ותלתה בכניסה לעיר העתיקה שלט ברכה לקראת החגים הנוצריים: "עיריית ירושלים מאחלת לכל תושביה הנוצרים חג מולד שמח ושנה טובה". השלט נכתב בשלוש שפות – עברית, ערבית ואנגלית - אך מי שהזדרז לשמוח על פרץ הסובלנות של הבירה, התאכזב לגלות אתמול (יום ג') כי השלט הוסר, ובמקומו הוצב שלט חדש לכבוד חג החנוכה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

בתחילה הסבירו בעיריית ירושלים כי מבדיקה ראשונית הסירו את השלט מסיבות בטיחותיות בגלל הרוחות, אך בהמשך היום ולאחר שנתלה השלט לכבוד חנוכה – נמסרה תגובה אחרת.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות

 

עיריית ירושלים עורכת בכל שנה קבלת פנים לראשי הדתות השונות בעיר לרגל תחילת השנה האזרחית החדשה ואף מחלקת עצי אשוח לכבוד חג המולד. חבר מועצת העיר ופעיל הימין, אריה קינג, סיפר כי לחץ על העירייה שלא להעלות את השלט. לדבריו, זו הפעם הראשונה שהעירייה מציבה שלט לכבוד חג המולד, ואין סיבה לשנות את הסטטוס קוו בעיר. "ברוך ה' שזה הוסר", אמר קינג. "אני מברך את המסירים ומתפלל על התולים".

 

בלי חתימת ראש העיר

יש לציין כי על השלטים לציבור היהודי חתום אישית ראש העיר, משה ליאון, שהפך למנהג את הוספת שמו לברכות לרגל אירועים מרכזיים בעיר, כמו תחילת שנת הלימודים וחגי תשרי. אך כשמדובר בשלט הפונה לתושבים הנוצרים, העדיף ליאון להימנע מזיהוי.

 

  ()
הרחבה לאחר הסרת שלט הברכה לחגי הנוצרים - ולפני השלט החדש

 

מתנועת "התעוררות" נמסר: "לא מפתיע שחגיגת היח״צ האישית של ליאון מתרחבת גם על חשבון תושבי ירושלים הנוצרים. בירושלים חייב להיות מקום לכל האוכלוסיות החיות בה, אחרת היא פשוט לא תהיה ירושלים".

 

בעיריית ירושלים מסרו בתגובה כי "בשל טעות במיקום התקנת שלטים, שלט הברכה לחג המולד יועבר למיקומו המיועד באזור השער החדש, והשלט המברך את תושבי העיר לרגל חג החנוכה הותקן בשער יפו. ראש העיר, משה ליאון, חתום על הברכות פשוט כי הוא ראש העיר של כולם. הדבר כמובן על פי חוק והנוהג הקיים ברשויות המקומיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים