שתף קטע נבחר

מטען חבלה פוצץ על ידי חבלן בתל אביב

חבלני משטרה שהוזעקו על ידי בעל דוכן שווארמה ברחוב מונטיפיורי פינת אלנבי בתל אביב, חשפו את המטען ופוצצו אותו. לא היו נפגעים אך נגרם נזק כבד לדוכן השווארמה. המשטרה: מבדיקת מרכיבי המטען עולה כי הרקע לאירוע הוא, ככל הנראה, לאומני

המשטרה מעריכה: נס גדול אירע אתמול (ד') אחר הצהריים בתל אביב, כאשר אזרחים עירניים הבחינו בחפץ חשוד, והזעיקו את המשטרה, שפוצצה את המטען.
התיק החשוד, בו חומר נפץ במשקל שני קילוגרם וטלפון סלולרי, שכנראה היה אמור לשמש להפעלתו, נמצא אחר הצהריים על ידי בעלי "קפה מזנון ויטמן", סמוך לבית הכנסת הגדול ברחוב אלנבי במרכז תל אביב.
מהמשטרה נמסר כי מבדיקת מרכיבי המטען עולה כי הרקע לאירוע הוא, ככל הנראה, לאומני. כוחות הביטחון וההצלה הגיעו למקום לאחר שהוזעקו על ידי בעל הדוכן ואשתו, דוד ומלכה זריפין, שהבחינו בתיק החשוד. החבלנים פוצצו את התיק בשלום. איש לא נפגע.
מהמשטרה נמסר כי "ב-17:30 בערב התקשר למשטרה בעל דוכן שווארמה ודיווח על תיק חשוד שהתגלה סמוך לדוכן השווארמה שלו". מפקד מרחב ירקון, תת ניצב אורי בר לב, סיפר כי "אחרי שהמטען זוהה על ידי בעל החנות, הוא הוכנס על ידי החבלן לתוך החלק האחורי במסעדה ושם פוצץ על ידי החבלן, כשהוא גורם נזק כבד למסעדה".
בעל דוכן השווארמה, דוד זריפין, סיפר כי מצא תיק מונח בתוך שקית ניילון, סמוך לדוכן וחשב שמישהו שכח אותו במקום. אשתו של דוד, מלכה, סיפרה כי "התיק היה בצבע חום כהה והרגשנו שהוא כבד. הדבר עורר חשד ולאחר זמן קצר הזעקנו את המשטרה".
סגן מפקד מחוז תל אביב, תת ניצב דוד קראוזה, שיבח את ערנותם של בעלי הדוכן, אולם הוסיף כי בעל הדוכן סיכן את חייו כשנגע בתיק החשוד.

חוטי חשמל

דוד סיפר כי כשפתח את התיק גילה בתוכו חוטי חשמל ופלאפון והבין כי מדובר במטען חבלה. חבלני המשטרה, שהוזעקו למקום, פוצצו את המטען לאחר שהרחיקו מן המקום את בעלי החנויות הסמוכות וחסמו את הגישה לאזור.
בעל חנות חשמל סיפר: "המשטרה הגיעה וביקשה מכולם לעזוב את המקום. אפילו לא הספקתי לנעול את החנות".
המשטרה חסמה את רחוב אלנבי מפינת רחוב אחד העם עד לרחוב מונטיפיורי לתנועת אזרחים לזמן ממושך - והשוטרים פתחו בסריקות באזור, בסיוע כלבים, תוך שהם מרוקנים פחי אשפה, בניסיון לאתר מטענים נוספים.
בעלי הדוכן מעריכים כי מרגע מציאת התיק עד שהזעיקו את המשטרה חלפה חצי שעה מאחר וחשבו בתחילה כי אחד הסועדים שכח את התיק.
בתום האירוע נרגע בעל הדוכן, דוד זריפין, והשתעשע בשם חדש שאולי ייתן לדוכן השאוורמה שלו - "שאוורמה פיצוץ". "נולדנו היום מחדש. מחר בבוקר קודם כל נלך לבית הכנסת ונברך הגומל", אמר זריפין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
אזור פיצוץ המטען
צילום ערוץ 2
צילום דודו פריד
הגיע לשטח. תת ניצב דוד קראוזה
צילום דודו פריד
צילום דודו פריד
בעל הדוכן. דוד זריפין
צילום דודו פריד
צילום דודו פריד
חבלן בוחן את שרידי המטען
צילום דודו פריד
מומלצים