שתף קטע נבחר

לאחר מועל היד והעוגה האנטישמית: הדיפלומט האוקראיני הוחזר לעבודתו

"היהודים הם חרא" כך כתב וסיל מרושניץ, דיפלומט אוקראיני אנטישמי ומכחיש שואה אשר הוחזר לעבודתו במשרד החוץ בקייב שבאוקראינה. הערעור שהגיש לבית המשפט והתקבל, חייב את משרד החוץ להחזירו לתפקידו האחרון ולשלם לו פיצויים. שגרירות ישראל בעיר בתגובה: "מדובר באיש מסוכן"

וסיל מרושניץ

 

"אלוהים יעניש את היהודים", "הז'ידים (יהודים) הכריזו מלחמה על גרמניה ב34'," ו-"יהודונים הם חרא", הם רק חלק ממה שהדיפלומט האוקראיני מכחיש השואה, וסיל מרושניץ, כתב בפוסטים אנטישמיים שהופצו ברשת ונחשפו בשנת 2018 על ידי בלוגר אוקראיני.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>     

 

מכחיש השואה ששימש כקונסול בקונסוליה הכללית של אוקראינה בהמבורג, שבגרמניה טען באחד מהפוסטים שפרסם על הטבח הנורא באוקראינה כי, "באבי יאר: לא יהודונים נרצחו שם בשנת 1941, אבל אוקראינים נרצחו בשנים 1918-1941".

בדצמבר האחרון, ולאחר שהגיש ערעור - בית המשפט באוקראינה אילץ את משרד החוץ במקום להשיב את הדיפלומט לעבודתו. שגרירות ישראל באוקראינה הוכתה בתדהמה ושחררה תגובה זועמת. "איש מסוכן", נמסר בתגובה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות

 

מרושניץ אף תיעד תמונות בהן הוא מצדיע מועל יד, בתמונה אחרת  הוא נראה מחזיק עוגת יום הולדת שקיבל ועליה הכיתוב "מיין קמפף". גרמניה הגישה מחאה רשמית נגד מכחיש השואה ובמאי 2018, משרד החוץ האוקראיני החזיר את הדיפלומט לקייב, שם עבר שימוע ופוטר משירות החוץ ושירות המדינה ללא פיצויים על הסתה גזענית ואנטישמית שאינה הולמת את מעמדו.

 

הדיפלומט האוקראיני
הדיפלומט האוקראיני

 

מרושינץ הגיש ערעור בבית הדין לעבודה - והערעור נדחה. לאחר מכן, הגיש ערעור לבית הדין לערעורים ושם, הערעור התקבל וחייב את משרד החוץ להחזירו לתפקידו האחרון - ולשלם לו פיצויים. משרד החוץ אמנם קיבל אותו חזרה עקב צו בית המשפט, אולם הגישו ערעור נגדי ב-17/12 (ג') לבית המשפט העליון של אוקראינה.

 

"לחקיקה האוקראינית יש כלים להילחם באנטישמיים"

בעקבות פרסומים בתקשורת על דבר חזרתו לעבודה כמזכיר ראשון במחלקה לפירוק נשק במשרד החוץ, פרסם שגריר ישראל באוקראינה הרב יואל ליאון תגובה חריפה.

 

 

יואל ליאון (צילום: פייסבוק)
השדרה המובילה למוסקבה ולכיוון באבי יאר, נקראת על שמו של לאומן רוצח יהודים. הרב יואל ליאון בבאבי יאר(צילום: פייסבוק)

 

"מדינת ישראל מבולבלת מההחלטה של בית המשפט המנהלי השישי להחזיר לעבודה דיפלומט אנטישמי אוקראיני לעבודה. עם זאת, אנו מעודדים מההחלטה של משרד החוץ לערער על ההחלטה הזאת. אנחנו מלאי תקווה שבית המשפט העליון באוקראינה יראה את הפרצוף האמיתי של האדם המסוכן הזה. כשגריר ישראל באוקראינה, אני מגנה בחריפות כל מעשה אנטישמי, הצהרה, והכחשה שואה, במיוחד מדמות ציבורית. אני שב ומפנה אתכם לחקיקה האוקראינית שנותנת כלים להילחם

באנטישמיות ולאמץ את הגדרות האנטישמיות של IHRA, כוח המשימה הבינלאומי להנצחת זכר השואה", אמר הרב ליאון. 


פורסם לראשונה 22/12/2019 07:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים