שתף קטע נבחר

האם בייצור שוקולד פררו רושה מעורבת עבדות ילדים?

לפי ארגוני זכויות אדם, כנראה שאת אגוזי הלוז בשוקולד המפורסם הנמכר ברחבי אירופה לכבוד חג המולד, ליקטו ילדים שעובדים בחוות בטורקיה. החברה הודתה בבעיה שקיימת במדינה, אך היא "נחושה למנוע זאת"

כנראה שאת אגוזי הלוז שבשוקולדים של פררו רושה, הנמכרים ברחבי אירופה בחג המולד, ליקטו ילדים שעובדים בחוות בטורקיה. כך לפי ארגונים לזכויות אדם. פררו, חברת השוקולד השלישית בגודלה בעולם, מתמודדות עם חששות כי מספר חוות מהן היא קונה את אגוזי הלוז, המשמשים אותה לשוקולד המפורסם שלה, משתמשות בקטינים ככוח עבודה.

 

קטנה ומטריפה: העוגיה שגרמה להיסטריה באיטליה

חשש ממחסור בנוטלה - בגלל שביתה במפעל בצרפת

הסורים שמגדלים אגוזים לנוטלה בשביל 10 דולר ביום

 

פררו רוכשת קרוב ל-30% מכל אגוזי הלוז בהן היא משתמשת במוצריה - ביניהן פררו רושה - בטורקיה, היכן שהעסקת ילדים נפוצה מאוד. לפי דו"חות ממשלתיים אחרונים, ב-2012 שוק העבודה בטורקיה כלל 900 אלף ילדים העובדים בתעשיות שונות, ביניהן חקלאות, בכל רחבי המדינה; מהם למעלה מ-11 אלף בין הגילאים 6 ו-14.

פררו רושה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
פררו רושה(צילום: shutterstock)

ילדים רבים עובדים כעובדי חקלאות זמניים ולא הולכים לבית הספר בתחילת השנה, כך לפי ארגון "המרכז לזכויות ילידים בטורקיה". על פי הנתונים, ב-2018, קרוב ל-67 ילדים ונערים איבדו את חייהם במהלך העבודה.

 

בהודעה שמסרה פררו רושה ל"גרדיאן", מודה החברה בבעיה של העסקת קטינים במגזר החקלאי בטורקיה, ואמרה כי היא "נחושה למנוע ולבטל עבודות הנעשות על ידי ילדים לאורך כל שרשרת האספקה שלנו".

 

 

פררו מסרה כי אין בבעלותה, והיא אינה מנהלת, חוות אגוזי לוז באירופה, אך היא כן עובדת עם חוות על מנת להבטיח חקלאות טובה ותקנים חברתיים. "משמעות המורכבות של רשת האספקה של אגוזי הלוז היא שאינה יכולה לשנות צורה על ידי שחקן אחד", מסר דובר החברהף "כדי להתמודד עם העסקת קטינים נדרש שיתוף פעולה".

 

חברת פררו הוקמה ב-1946. היא מעסיקה יותר מ-30 אלף עובדים ומכירותיה הוכפלו במהלך שני העשורים האחרונים בעזרת רכישות שאפתניות. ב-2018 דיווחה החברה על מחזור של 10.7 מיליארד אירו. ב-2017 העריכו אנליסטים בריטיים כי קרוב ל-130 מיליון שוקולדים של פררו נמכרים בממלכה בכל שנה. משאל שנערך מצא כי זהו השוקולד המועדף ביותר על הבריטים בתקופת חג המולד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים