שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו תומך בביטול הפריימריז לרשימת הליכוד

  היועץ המשפטי של המפלגה עתר לבית הדין של הליכוד לביטול הבחירות הפנימיות לרשימה לקראת הבחירות הקרובות. ראש הממשלה הצטרף לעתירה, וההערכה היא כי עמדתו תתקבל

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף לעתירה לבית הדין של הליכוד, הדורשת לבטל את הבחירות המקדימות לרשימת המפלגה לכנסת. היועץ המשפטי של התנועה אבי הלוי הגיש היום (ראשון) את העתירה לבית הדין.

  ישיבת ממשלה (צילום: מארק ישראל סלם)
  מתנגד לקיום בחירות מקדימות. נתניהו בישיבת ממשלה היום(צילום: מארק ישראל סלם)

   

  הקרב על ראשות הליכוד: עימות באולפן ynet    (צילום: אלי סגל, עמית הובר)

  הקרב על ראשות הליכוד: עימות באולפן ynet    (צילום: אלי סגל, עמית הובר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  העתירה הוגשה לאחר שבשבוע שעבר קבע בית הדין כי יש לקיים בחירות מקדימות לרשימת הליכוד, ולא להגיש פעם נוספת את הרשימה שנבחרה לקראת הבחירות באפריל 2019. עם זאת, בעקבות העתירה שהגיש היועץ המשפטי עם חתימתו של נתניהו, הנושא יעלה לדיון נוסף בהרכב מורחב של חמישה דיינים.

   

  פריימריז בליכוד? אין זמן לקבל את המימון מהכנסת

   

  לפי החלטת בית הדין בשבוע שעבר, ההחלטה לבטל את הבחירות המקדימות לרשימה נעשתה בניגוד לחוקת הליכוד. החוקה קובעת כי לפני בחירות כלליות יש לקיים פריימריז לרשימת הליכוד, ובית הדין פסק כי ההחלטה לבטל את הפריימריז - שהתקבלה בהצבעה רגילה במרכז הליכוד - אינה חוקית. עוד נכתב כי לצורך צעד כזה יש לשנות את חוקת הליכוד ולקבל רוב של שני שלישים מחברי מרכז הליכוד.

  טפט פריימריז ליכוד בחירות (צילום: מוטי קמחי)
  חברי הליכוד בוחרים את הרשימה בחודש פברואר(צילום: מוטי קמחי)
   

  ההערכה היא כי בית הדין של הליכוד נוטה להתיישר לפי עמדתו של יו"ר התנועה, ולכן יש משמעות גדולה להחלטת נתניהו להתנגד לקיום הבחירות הפנימיות. עד כה נשמעו פרשנויות שלפיהן נתניהו דווקא מעוניין לקיים בחירות לרשימה כדי לפגוע בחברי הכנסת שהביעו תמיכה במועמדותו של גדעון סער לראשות המפלגה.

   

  עם זאת במחנה סער הפגינו ביטחון רב גם לאחר ההחלטה לקיים בחירות לרשימה. סער נשאל ביום חמישי בסיור בירושלים אם נתניהו מקדם את הפריימריז והשיב: "לא עסקתי בנושא, ובאופן אישי אין לי שום בעיה עם החלטת בית הדין. כולנו מברכים על ההחלטה. לא נערער עליה". גם ח"כ שרן השכל שהתלוותה אליו אמרה: "יותר מזה, לא רק שאנו לא פוחדים מפרימריז, נשמח שיהיו".

   

  מנגד, מקורבו של סער יו"ר מרכז הליכוד, חיים כץ, הביע תקווה שההרכב המורחב יהפוך את ההחלטה: "חברי הכנסת שנבחרו כיהנו בכנסת מעבר ולא בכנסת פעילה, יש לאפשר להם לממש את שליחותם ולשרת את אזרחי ישראל. אני מקווה שבדיון המורחב התבונה תנצח והדיינים יבינו את העלויות הכרוכות בקיום פריימריז לליכוד ולמדינה וימנעו את הבחירות לרשימה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים