שתף קטע נבחר

סוכלה הברחת אמל"ח בבקעה: "לא הסכמנו לחזור בלי הנשק"

חיילות וחיילי גדוד אריות הירדן פתחו בסריקות נרחבות באזור הבקעה אחר חשודים שנשאו כלי עבודה, ותפסו כ-50 אקדחים, חלקי נשק ותחמושת. "לא ויתרנו, המשכנו בחיפושים בליווי גששים כל הלילה", סיפר הסמג"ד

 

אריות הירדן תפיסה נשק בקעה צה
אמצעי הלחימה שנתפסו(צילום: דובר צה"ל)

לוחמות ולוחמי גדוד אריות הירדן סיכלו שלשום (שבת) הברחת אמצעי לחימה לשטח ישראל. הצוות הוקפץ לאחר שכוחות צה"ל זיהו חשודים שנשאו כלי עבודה במרחב הבקעה, ופתח בסריקות נרחבות שבסופן אותרו החשודים ונתפסו כ-50 אקדחים, חלקי נשק מסוג M-16 ותחמושת שהוסתרו בתיקים. החשודים והממצאים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

 

אריות הירדן תפיסה נשק בקעה צה
"לא הסכמנו לחזור לבסיס בלי הנשק"(צילום: דובר צה"ל)
 

רס"ן האדי סואעד, סגן מפקד גדוד אריות הירדן שפיקד על הגזרה במועד האירוע, סיפר: "הלוחמים בסיור הבחינו במספר חשודים במרחב הגבול, ומיד חתרו למגע על מנת לתפוס אותם. החדות, הערנות והבקיאות בשטח של לוחמי הגדוד, הם שהביאו לסיכול ההברחה.

 

"גם לאחר הזיהוי הראשוני של החשודים, לא ויתרנו והמשכנו בסריקות לאורך כל הלילה יחד עם הגששים. לא הסכמנו לחזור לבסיס בלי הנשק. אותם אקדחים יכלו לשמש לפיגוע הבא - ולא נתנו לזה לקרות.

 

"הלוחמות והלוחמים שלנו מכירים כל קו בגדר, כל שביל וכל מוקד חשוד בגזרה", המשיך הרס"ן. "זאת גזרת הבית שלנו, ואין מקצועיים בה יותר מאיתנו. גדוד אריות הירדן סיכל בעבר וימשיך לסכל כל ניסיון לפגוע בביטחון המרחב. נעמוד מול כל אתגר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
האמל"ח שנתפס
צילום: דובר צה"ל
מומלצים