שתף קטע נבחר

מחאת הורים חדשה: "כהניזם לא בבית ספרנו"

בעקבות החיבור בין שר החינוך רפי פרץ ויו"ר עוצמה יהודית, החלה מחאת הורים עם המסר - "כהניזם לא בבית ספרנו". תמי יקירה, אמא לשניים ומיוזמות המחאה, אומרת באולפן ynet: "מעבר לתכנים ולתקציבים במשרד החינוך, העניין הוא הלגיטימציה של הערכים שבן גביר מייצג"

 

 

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי רפי פרץ ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר סיכמו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות, מהלך שהוביל הורים למחאה שהחלה ברשת וממשיכה בבתי הספר.

 

"ביום שישי קראנו את הידיעה על החיבור של שר החינוך עם עוצמה יהודית, עם המפלגה של בן גביר, שצריך להזכיר שבסלון ביתו תלויה תמונה של ברוך גולדשטיין, הטרוריסט היהודי, מי שזמן קצר לפני רצח רבין תלש את הסמל מעל המכונית שלו ואמר 'אם הגענו למכונית שלו נגיע גם לרבין'", אומרת באולפן ynet תמי יקירה, אמא לשניים ומיוזמות המחאה.

 

"ראינו את התמונות האלה והזדעזענו, אמרנו שעל זה אי אפשר להבליג. דגל שחור מתנוסס מעל הדבר הזה. אני שולחת כל יום את הילדים שלי לבית הספר במחשבה שהם הולכים למקום מוגן ובטוח. הם אמורים לגדול פה בסביבה ערכית".

 

את חוששת שבגלל חיבור פוליטי פתאום ילמדו את הדברים של הרב כהנא בבית הספר?

"בהחלט יכולות להיות לזה השלכות קונקרטיות של תקציבים, תכנים לימודים וכו', אבל העניין פה הרבה יותר עמוק. העניין הוא הלגיטימציה של הערכים האלה, של הדברים שבן גביר מייצג, ואני חושבת שמאוד משמעותי שמדובר פה בשר החינוך. זה מה שהקים אותי מהכורסה. שר החינוך שאמון על החינוך של הילדים שלנו, של כל הילדים בארץ הזאת, דרך אגב גם התלמידים הערביים שלומדים במערכת החינוך הישראלית, נותן לזה לגיטימציה, מחבק את זה".

 

מחאת ההורים ( )
"קוראים לכל מנהלי בית הספר להצטרף"

אולי אנחנו קצת מחמירים בעניין הזה של איתמר בן גביר, אולי אנחנו לא מכירים אותו מספיק טוב?

"אני חושבת שאתה טועה. אני חושבת שהאיש הזה מאוד מסוכן. שתי דוגמאות שנתתי קודם על התמונה של ברוך גולדשטיין ועל ההתנהלות שלו לפני רצח רבין הן שתי דוגמאות מתוך רבות".

 

אבל הדברים שקרו לפני רצח רבין זה דברים שקרו לפני.

"נכון אבל התמונה של ברוך גולדשטיין תלויה אצלו בסלון גם היום. אני חושבת שהערכים שבן גביר מייצג הם ערכים מסוכנים הוא תומך בכהנא. כל חיפוש פשוט בגוגל יעלה את כל הדברים האלו".

 

קראו עוד:

התגובה הנכונה להתנהגות שלילית של הילדים

"בכל ריב של הילדים - היינו מתכווצים"

6 שלבים שיעזרו להכניס הרגלים חדשים

 

מה המחאה כוללת?

"המחאה התחילה כמחאת רשת תחת הכותרת 'כהניזם לא בבית ספרנו', מחאת הורים נגד הכניסה והלגיטימציה של הערכים האלה בתוך מערכת החינוך. היא זלגה מהר מאוד מהרשת ובימים האחרונים נתלו דגלים שחורים בבתי ספר ברחבי הארץ עם השלט של המחאה.

 

"היום (ג') התלמידים יצאו לחופשת חנוכה אז אנחנו מחפשים את המהלכים הבאים. אנחנו קוראים לכל מנהלי בתי הספר בארץ לעמוד נגד הדבר הזה, להצטרף למנהלים שכבר יצאו נגד החיבור הזה. אנחנו רוצים שמנהלים יקראו 'כהניזם לא בבית ספרנו'. אנחנו חושבים שיש לזה משמעות חינוכית אדירה".

 

קיבלת כבר תגובות הפוכות?

"השיח היום, בטח ברשתות החברתיות, הוא מאוד אלים ותוקפני. אצלי על הקיר בפייסבוק כבר ספגתי מתקפות אלימות ופוגעניות אבל אנחנו לא נבהל מזה. אני חושבת שיש רגעים שצריך לקום ולהגיד - 'זה קו שלא צריך לחצות אותו'. זה מסר חינוכי לילדים שלנו. אנחנו נגן עליהם מפני הערכים האלה, לא ניתן לזה לעבור. המחאה צריכה להיות רחבה. כולנו צריכים להתקומם נגד הדבר הזה, ואני קוראת לכולם להצטרף".


ממשרד החינוך לא התקבלה תגובה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חושבים שיש למחאה משמעות חינוכית אדירה"
מומלצים