שתף קטע נבחר

בבית היהודי ובעוצמה יהודית סיכמו: אישה במקום 4

סמוטריץ' עוד לא בפנים, אבל גם אם יצטרף לפרץ ולבן גביר, כך סוכם בצל הביקורת, המקום הרביעי ישוריין לאישה. מי המועמדות שהוזכרו?

 

 

 
ביום שישי האחרון חתמו מפלגות הבית היהודי ועוצמה יהודית על הסכם ריצה משותף בבחירות 2020. במסגרת זו סוכמה גם חלוקת המיקומים ברשימת המועמדים לכנסת - ובה לא נותר מקום לאישה עד למקום השביעי. היום (ג') הושג פתרון שיקדם אישה למקום הרביעי.
 

רפי פרץ ואיתמר בן גביר ()
רפי פרץ ואיתמר בן גביר

  ()
אדווה ביטון ועידית סילמן

אף שלעת עתה מפלגת האיחוד הלאומי, שבראשה עומד שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', לא נכנסה להסכם הריצה המשותפת, מפלגות הבית היהודי ועוצמה יהודית שמרו מקום לנציגיו של סמוטריץ', מתוך הנחה שגם הוא יצטרף.

 

על פי ההסכם מה שבוע שעבר, מי שיוצב במקום הראשון הוא הרב רפי פרץ, המקום השני נשמר לסמוטריץ', במקום השלישי איתמר בן גביר, במקום הרביעי ח"כ מוטי יוגב, המקום החמישי נשמר לח"כ אופיר סופר מטעם האיחוד הלאומי, והמקום השישי לנציג עוצמה יהודית יצחק וסרלאוף.

 

במתכונת הזו האישה הראשונה ברשימה אמורה הייתה להופיע רק במקום השביעי. על רקע הביקורת שנמתחה על דחיקת מקומן של הנשים, סיכמו בצהריים פרץ ובן גביר, על שיריון לאישה במקום הרביעי.

 

השמות שעלו עד כה הם ח"כ לשעבר עידית סילמן, שכיהנה בכנסת ה-21 הקצרצרה מטעם הבית היהודי וד"ר אדווה ביטון, שהיתה מועמדת ברשימת עוצמה יהודית בבחירות ספטמבר, בעת שהמפלגה לא עברה את אחוז החסימה.

 

לפי הסיכום בין פרץ לבן גביר, שמות נוספים יעלו בימים הקרובים, ואחת מהנשים תיבחר בהסכמת הצדדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים