שתף קטע נבחר

רגב: "לא ניתן לבוכרים לנצח". סער: "אמירות גזעניות"

שרת התרבות שתומכת בנתניהו תועדה אומרת זאת בכנס באור יהודה, יריבו של נתניהו תקף: "הצד השני מפיק שקרים, הכפשות והשמצות". מנכ"לית עמותת יוצאי בוכרה: "נצביע לסער כי הוא בוכרי? אני המומה, זה מפלג". רגב: "אמירה הומוריסטית, מטה סער מיואש ובמצוקה"

 

 

"אנחנו לא נותנים לבוכרים לנצח פה": האמירה הזו שייכת לשרת התרבות מירי רגב, שנאמה אתמול (יום ג') בכנס באור יהודה. על רקע אותה אמירה, ופחות מיממה לפני פתיחת הקלפיות בפריימריז של הליכוד, אמר גדעון סער כי "בשעות ובימים האחרונים מפיץ הצד השני פייק ניוז קיצוני - שקרים, הכפשות, השמצות ואף אמירות גזעניות. זוהי לא דרכנו. זוהי לא דרך הליכוד".

 

בפנייה לחברי הליכוד על רקע הקמפיין הנגטיבי לדבריו שמנהל מטהו של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, אמר סער: "התחייבנו לקמפיין מכובד ומכבד ועמדנו בכך. לצערנו קמפיין נתניהו נמנע מעימות רציני וענייני והחליט לנהל קמפיין שלילי ולא ענייני. אני סומך על תבונתם של חברי הליכוד. הם יודעים להתעלות מעל כל זה ולבחור בחירה עניינית, ערכית ואמיתית".

מירי רגב גדעון סער (צילום: אבי מועלם, רז גרוס)
רגב וסער(צילום: אבי מועלם, רז גרוס)

בתגובה לדברי רגב בכנס אתמול אמרה רונית אלנתן מירזיוף, מנכ"לית עמותת ברית יוצאי בוכרה: "אני המומה ומאוכזבת מהשרה מירי רגב. מה קרה לנו שאנחנו הולכים לפי עדה? נבחר את המנהיגים שלנו לפי עדה? זה פשוט מפלג. יש בוכרים שמצביעים ביבי, יש בוכרים שמצביעים לגדעון סער וכמובן שיש גם כאלה שמצביעים לכחול לבן, לעבודה ולמפלגות אחרות".

 

"אנחנו נצביע לגדעון סער כי הוא בוכרי?", זעמה אלנתן מירזיוף. "היא חושבת שזו עדה לא אינטליגנטית? יש לנו דעה, אנחנו מעורים במה שקורה בארץ, מה זה ההכללות האלה? מי שמצביע לגדעון סער יצביע לו בזכות מי שהוא, בלי קשר לעדה שלו"

 

 

ממטה הבחירות של מפלגת העבודה נמסר בתגובה כי "מדובר בכתם של בושה לליכוד. מפלגה שהפכה למנותקת וגזענית שהפסיקה לספור בני אדם. ההתבטאות הגזענית של רגב נגד קהילת יהודי בוכרה בישראל לא יכולה לעבור לסדר היום, על ראש הממשלה נתניהו להודיע כי הוא משעה אותה מכל תפקידיה במטה הבחירות שלו".

 

לאחר הסערה שהתחוללה הגיבה רגב באומרה כי "בייאושם ובמצוקתם הגדולה בוחרים במטה סער לקחת אמירה הומוריסטית ולייחס לה גזענות. ראש המטה של סער באור יהודה הוא בוכרי ומי שאמורה לסייע בהבאת בני הקהילה הבוכרית להצביע נתניהו היא ג'נה כהן, גם כן בוכרית. פניתי אליה במהלך הכנס אתמול ואמרתי לה שלא ניתן לבוכרים לנצח, כלומר שהיא תסייע בהבאת יותר מתפקדים, תושבי המקום, שבחלקם הגדול בוכרים, להצביע נתניהו לעומת אלו שיגיעו להצביע לסער".

 

"אין אדם בכנס שלא הבין את האמירה ואת הקריצה", הוסיפה רגב. "בליכוד ישנן קבוצות שמייצגות בני עדות שונות ובני קהילות שונות ואני גאה מאד על כך. פעלתי רבות למען העדה הבוכרית ואוסיף לפעול למענה ולמען כלל העדות בישראל. צר לי שגורמים מטעם מטה סער פועלים כדי לפגוע בי. הם עושים זאת בשם אידיאולוגיית אנטי-ביבי, מבית המדרש של השמאל".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים