שתף קטע נבחר

גנץ פנה למפלגות השמאל: "מי שרוצה שינוי - שיניח את האגו בצד"

יו"ר כחול לבן קרא למפלגות ש"רוצות בהחלפת השלטון", כדבריו, לפעול לחיבורים על-מנת למנוע מנתניהו להקים ממשלה אחרי הבחירות. על החיבורים בימין: "שר החינוך הבא עלול להיות כהניסט"

  

בעקבות הניסיונות של המחנה הדמוקרטי להתאחד עם העבודה-גשר מול סירובו העיקש של היו"ר עמיר פרץ, יו"ר כחול לבן בני גנץ קרא בצהריים (רביעי) למפלגות השמאל להימנע מפיצולים לקראת הבחירות בניסיון למנוע מנתניהו להקים ממשלה.

 

"אנחנו נמצאים בעת של אתגרים מדיניים, ביטחוניים, ולא פחות חשוב - כלכליים, חינוכיים וחברתיים רבים", אמר גנץ בפתח ישיבת הסיעה. "בעת הזו ישראל צריכה לממשלת אחדות רחבה, יציבה וחזקה. ממשלה שתשים סוף לעיסוק בענייניו המשפטיים של ראש הממשלה - ותשים את אזרחי ישראל לפני הכל.

 

בני גנץ בישיבת סיעה של כחול לבן (צילום: שאול גולן )
בני גנץ בישיבת סיעה, היום(צילום: שאול גולן )

"כדי שנעמוד במשימה שלנו צריכים לקרות שני דברים", אמר גנץ בישיבת הסיעה. "הראשון הוא שכל המפלגות שרוצות בהחלפת השלטון יפעלו מתוך אחריות, ויניחו את האגו האישי והפוליטי בצד". גנץ ציין כי הוא עומד בקשר עם "כל הגורמים הרלוונטיים", ואמר כי הוא "בטוח שהם ימצאו את הדרך להימנע מפיצולים שעשויים להביא לנו ממשלת חסינות קיצונית בראשות נתניהו".

 

גנץ הוסיף: "הדבר השני שצריך לקרות הוא שמי שרוצה שינוי ינהר לקלפי. אנחנו בשעת חירום לחברה הישראלית. שר החינוך הבא של ילדינו עלול להיות כהניסט, וראש ממשלת ישראל מבקש לשים את עצמו מעל החוק. זו לא השעה להתקרבנות או מרמור, זה לא השעה לצפות לניסים ברוח חג החנוכה. זוהי השעה של כולנו לצאת ולעשות את המעשה האזרחי הנכון. להוציא את ישראל מהסיאוב ומהפלונטר לדרך חדשה".

 

קודם לכן אמר יו"ר כחול לבן כי בכוונתו לחתור להכרעה ברורה בסיבוב השלישי של הבחירות - ותקף את ראש הממשלה: "נתניהו ושליחיו מעצימים את ההתנגשות בין הפוליטי למשפטי. לשאלה אם נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים יכול לקבל את המנדט להרכבת הממשלה התשובה היא ברורה. לא ברמה המוסרית ולא ברמה התפקודית. אך את הסוגיה המשפטית הזו נשאיר ליועמ"ש, ולביהמ"ש ונכבד כל החלטה.

 

"אם נתניהו יצליח להשיג בלוק חסינות של 61 כפי ששאף להשיג בבחירות האחרונות וכשל מלעשות זאת, אין להחלטות המשפטיות שום משמעות אופרטיבית. הוא יפעל לקבל ויקבל חסינות, והוא יפעל לחוקק את פסקת ההתגברות. זה אולי נשמע כמו היסטוריה רחוקה, אבל זה בדיוק הסיבה שנתניהו גרר אותנו לבחירות פעמיים", המשיך גנץ. "היינו שם מ'לא היה כלום כי אין כלום', המשכנו ב'מה פתאום?' והיום כבר יש לנו 'הפיכה שלטונית' - והיד עוד נטויה". 

 

על ההחלטה בבית הדין הבינלאומי בהאג לקדם חקירה על פשעי מלחמה אמר גנץ כי "ההאשמות של התובעת בהאג מופרכות", ואמר כי בתור רמטכ"ל - הוא קובע שצה"ל הוא "מהצבאות המוסריים ביותר בעולם", וכי "גם הדרג המדיני בישראל לוקח בחשבון תמיד גם את השיקולים ההומניטריים תוך כדי לחימה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים