שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דריכות שיא: הישורת האחרונה בקרב על הליכוד

  עד 22:30 הצביעו יותר מ-55 אלף חברי ליכוד, בשעה 23:00 ייסגרו הקלפיות. נתניהו טוען כי שיעור ההצבעה - 48% עד כה - הוא "נמוך במיוחד". אנשי סער טוענים מנגד כי אחוזי ההצבעה אינם נמוכים: "הסערה פוגעת בנו כמו שהיא פוגעת בנתניהו"

   

  משדר מיוחד מליל הבחירות בליכוד

   

  דקות ספורות נותרו עד סגירת הקלפיות בבחירות לראשות הליכוד - ובזמן שהיו"ר בנימין נתניהו טוען כי שיעור ההצבעה הוא "נמוך במיוחד", במטהו של גדעון סער אומרים כי אחוזי ההצבעה דווקא אינם כה נמוכים. 106 נקודות ההצבעה ברחבי הארץ צפויות להיסגר הלילה ב-23:00 ואז תחל ספירת הקולות. התוצאות הראשונות צפויות להתפרסם במהלך שעות הלילה, תוצאות סופיות לא צפויות לפני שעות הבוקר. צפו במשדר מיוחד.

   

  נכון לשעה 22:30 הצביעו יותר מ-55 אלף חברי הליכוד, שהם כ-48% מבעלי זכות ההצבעה בפריימריז. "שיעור ההצבעה הוא נמוך במיוחד", אמר ראש הממשלה נתניהו בהצהרה במטהו ב"איירפורט סיטי" בקריית שדה התעופה. "אני מצלצל לאנשים שאומרים - 'אנחנו רוצים אותך ברוב עצום, אבל אנחנו בטוחים שאתה תנצח'". 

   (צילום: AFP)
  נתניהו או סער? המועמדים והרעיות(צילום: AFP)

   

  קלפי להצבעות הפריימריז בחולון (צילום: אסף קמר)
  מצביעים בקלפי בחולון(צילום: אסף קמר)

   

  בנימין נתניהו גדעון סער ליכוד הליכוד פריימריז בחירות (צילום: EPA)
  קרב יצרי על ראשות הליכוד(צילום: EPA)

   

  הצהרת נתניהו במטה הבחירות    (מתוך הפייסבוק)

  הצהרת נתניהו במטה הבחירות    (מתוך הפייסבוק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפי נתניהו, "מכיוון שאותם אנשים בטוחים שאני אנצח לא באים להצביע ואז הפער הולך ומצטמצם. יש לנו הזדמנויות אדירות, היסטוריות, נוכל לממש אותן אם תבואו לקלפי. תנצלו את השעות שנותרו כדי לבוא להצביע עבורי". בסביבתו של נתניהו אמרו כי "אנשים לא יוצאים להצביע בגלל מזג האוויר ובגלל שהם בטוחים שנתניהו מנצח".

   

  במטהו של יריבו סער אמרו בתגובה ל"קריאות הגעוואלד של נתניהו" כי אחוזי ההצבעה אינם נמוכים כפי שיו"ר הליכוד מנסה להציג אותם. בהשוואה לפריימריז קודמים לראשות המפלגה, אומרים במטה, נתון ההצבעה לאורך היום דווקא גבוה יותר ובשעתיים האחרונות הוא זהה ביחס למערכות קודמות.

   

  סער מצביע הבוקר בתל אביב    (צילום: אורי דוידוביץ')

  סער מצביע הבוקר בתל אביב    (צילום: אורי דוידוביץ')

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "זה ספין מארץ הספינים. קודם מונעים מאלפי ורבבות חברי ליכוד להצביע בניגוד לכל מה שהוסכם והיה מקובל - ואחר כך מתלוננים שאחוז ההצבעה לא מספיק גבוה", טענו במטה סער. "מזג האוויר פוגע בנו כמו שהוא פוגע בנתניהו, זה לא ייחודי רק לו".

   

  גם במנהלת הליכוד לא מרוצים מאחוזי ההצבעה וקראו לחברי התנועה לצאת ולהצביע: "אל תיכנעו למזג האוויר, אל תוותרו על זכותכם הדמוקרטית להצביע ולהשפיע. צאו להצביע עכשיו".

   

  בינתיים בירושלים, ח"כ ניר ברקת נמצא עם המתפקדים בנקודת ההצבעה בבנייני האומה וקורא להם לתמוך בנתניהו. ראש הממשלה מינה את ברקת כאחראי מטעמו על יום הפריימריז בבירה.

   

  את השעות האחרונות להצבעה מעביר שר החוץ ישראל כץ סמוך לנקודת ההצבעה בחיפה, יחד עם ח"כ החיפאי אריאל קלנר. כץ, שעומד בראש מטה הפריימריז של נתניהו, מתקשר למצביעים פוטנציאליים ומזרז אותם להצביע.


  פורסם לראשונה 26/12/2019 20:35

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים