שתף קטע נבחר

תיעוד: יו"ר הוועד פונה באלימות ממטה החברה

על רקע סכסוך העבודה בסאני תקשורת, סרטון שהגיע ל-ynet מראה כיצד יו"ר ועד העובדים הוצא באלימות ממשרדי ההנהלה בידי מאבטחים, לאחר שסורב להיכנס אך התפרץ בכוח. "4 גברים הכו אותי, בעטו ודרכו", אמר. החברה: "הסרטון נערך מגמתית, הכניסה מתאפשרת בתיאום מראש"

  

 

הסלמה בסכסוך העבודה בחברת סאני תקשורת, היבואנית הרשמית של מוצרי סמסנוג לישראל. תיעוד שהגיע ל-ynet מראה תקרית אלימה שאירעה היום (חמישי) במטה הנהלת החברה בפתח תקווה, במהלכה יו"ר ועד העובדים של סאני תקשורת, טל שטרית, הוצא בכוח בידי מאבטחים לאחר שהתפרץ למבנה בעקבות סירוב להכניסו.

 

שטרית, המשמש גם כסגן מנהל בסניף חיפה, סיפר בשיחה עם ynet כי הגיע למטה ההנהלה, כפי שעשה במסגרת תפקידו פעמים רבות בעבר, במטרה לשוחח עם עובדים. לדבריו, היום לראשונה קיבלו את פניו מאבטחים שמנעו מנציגי הוועד להיכנס למבנה.

 טל שטרית  ()
טל שטרית לאחר התקרית

"אמרו לנו שההנהלה לא מאשרת לחברי הוועד להיכנס, וכשרציתי להיכנס בכל זאת החלו לתקוף אותי", טען שטרית. "ארבעה גברים היו עליי, הטיחו אותי לרצפה והכו אותי, בעטו בי, דרכו עליי ונתנו לי אגרופים. אני חושב שאלימות כזו נגד חברי ועד ונגד עובדים של החברה היא חציית קו אדום שלא יכולה להתקיים במדינה. לא ייתכן שעובדים שרוצים להתאגד יסבלו מהתנכלויות ואלימות מצד החברה".

 

בהנהלה טוענים כי שטרית לא תיאם את הגעתו למקום כנדרש וניסה להתפרץ בכוח, מה שמגובה בתיעוד האירוע. "אנשי ההסתדרות הגיעו הבוקר למשרדי החברה ללא תיאום מראש כנדרש על פי החוק, והתפרצו למבנה החברה", נמסר בסאני תקשורת, "הסרטון שקיבלתם אינו משקף את מה שבאמת קרה בשטח, מדובר בסרטון שנערך באופן מגמתי על ידי אנשי ההסתדרות. בסרטון לא מוצג הקטע שבו נציגי ההסתדרות פורצים למבנה החברה, ולא את הקטע שבו מפנה אותם המשטרה תוך שהיא מבהירה להם שהתנהלותם מנוגדת לדין. כפי שהבהירה החברה לנציגי ההסתדרות, החברה תאפשר להם להיכנס למתקנים בתיאום מראש כמתחייב בדין".

 

בנוסף, שוטר שהוזעק למקום ציין כי "הפעולה שביצע שטרית אינה חוקית שכן זכותו של המעסיק שלא להכניסו למקום, לו ביקש לחלוק על כך היה צריך לפנות בתלונה למשטרה".

 

בתגובה לדברים אלה מסר שטרית כי הוא לא נדרש עד כה להציג אישור על מנת להיכנס למשרדי החברה שבה הוא מועסק, או לתאם פגישות עם עובדים בתפקידו כיו"ר הוועד. כך או אחרת, הוא הוסיף, הדבר אינו מצדיק את האלימות שננקטה כלפיו, ולפיכך מסר כי הגיש תלונה למשטרת פתח תקווה בגין תקיפה. "יכלו להזמין משטרה ולהגיד לי לצאת, אבל בחרו לנקוט באלימות", אמר.

 

מבוי סתום במו"מ, קריאה להנהלה העולמית להתערב בסכסוך

סאני תקשורת מעסיקה כ-260 עובדות ועובדים ב-25 סניפים ברחבי הארץ, וכן במעבדה מרכזית מורשית, בעיקר בתפקידי מכירות ותיקונים טכניים של כלל מוצרי סמסונג - בהם מכשירים ניידים, טבלטים, שעונים חכמים, אביזרים וכן הלאה.

 

לפני כשנה התאגדו העובדים והחלו במו"מ מול ההנהלה באשר להסכם קיבוצי ראשון, שבמסגרתו הם מבקשים בין היתר להסדיר את ביטחונם התעסוקתי ולשפר את תנאי שכרם, שלדבריהם אינם מתגמלים מספיק.

 

המו"מ נקלע למבוי סתום, וב-10 בדצמבר השנה הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בחברה, בטענה לגרירת רגליים וניסיון להכשיל אותו מצד ההנהלה. יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, אף שיגר לפני כחודש מכתב להנהלת סמסונג העולמית בקריאה להתערב במשבר יחסי העבודה שנוצר בחברה.

 

בתוך כך, בחודש שעבר דיווחה סאני תקשורת על עלייה של 4.4% בהכנסות ברבעון השלישי של 2019, לשיא של 330 מיליון שקל. לאחר הדיווח, יו"ר סאני ובעל השליטה בחברה-האם לפידות קפיטל, יעקב לוקסנבורג, מסר ל"כלכליסט" כי החברה נערכת לצעדי התייעלות וקיצוצים - כולל צמצום משרות עודפות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פונה בכוח. יו"ר הוועד טל שטרית
מומלצים