שתף קטע נבחר

הליכוד שלו: נתניהו הביס את סער בפריימריז

ראש הממשלה נשאר יו"ר הליכוד: נתניהו הכריז "ניצחון ענק", לפי התוצאות הסופיות הוא זכה ל-72.5% מקולות המתפקדים. בת"א הקרב היה צמוד, אבל באשקלון - שם הורד מהבמה עקב ירי רקטות - קיבל נתניהו 78% מהקולות. סער בנאום ההפסד: "רצינו תוצאה אחרת, עומדים מאחורי נתניהו"

 
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו ימשיך להיות יו"ר הליכוד: גדעון סער קיווה לחולל הפתעה עצומה ולגבור על יו"ר הליכוד, אבל בבחירות המקדימות לראשות המפלגה הביס אותו נתניהו. מהתוצאות הסופיות שהתפרסמו הלילה (שישי) עולה כי נתניהו זכה ל-72.5% מקולות המתפקדים לעומת 27.5% לסער. 41,792 מהמתפקדים הצביעו לראש הממשלה לעומת 15,585 ליריבו. בתל אביב הקרב אמנם היה צמוד, אבל ברוב היישובים - ובכלל זאת גם בערי הדרום - נתניהו גבר על יריבו בפער גדול. ב-11:00 ימסור נתניהו הצהרה ראשונה לתקשורת לאחר ניצחונו בפריימריז.

ביבי נתניהו גדעון סער ()
ניצחון גדול לנתניהו. התוצאות הסופיות בפריימריז בליכוד
"ניצחון ענק!", צייץ נתניהו בטוויטר, מעט אחרי חצות. "תודה לחברות וחברי הליכוד על האמון, התמיכה והאהבה. בעזרת השם ובעזרתכם, אני אוביל את הליכוד לניצחון גדול בבחירות הקרובות ונמשיך להוביל את מדינת ישראל להישגים חסרי תקדים". סער, שצייץ מעט מוקדם יותר, כתב: "תודה לחברים, למתנדבים, למצביעים הרבים. לכל מי שמאמין בדרך אליה יצאנו. גיליתם אמונה, אומץ לב ונחישות. אני אוהב אתכם וגאה בכם".
בנימין ושרה נתניהו בקלפי להצבעות הפריימריז בירושלים ()
בני הזוג נתניהו: "ניצחון ענק"
   
 
 
 
גדעון סער אחרי הפסד ב בחירות ל ראשות הליכוד פריימריז (צילום: מוטי קמחי)
סער בנאום ההפסד(צילום: מוטי קמחי)
תוצאות פריימריז הליכוד בנימין נתניהו גדעון סער בחירות ()
התוצאות הסופיות בליכוד
בנאום מחוץ למטה שלו בתל אביב בירך סער את נתניהו על ניצחונו בפריימריז. הוא אמר כי ההחלטה להתמודד "הייתה ההחלטה הנכונה, זו הייתה ההחלטה המתחייבת. מי שלא מוכן להסתכן לעולם לא יוכל לנצח. רצינו תוצאה אחרת, אך השגנו תנאים משמעותיים מול כוחות עצומים. הליכוד הוא ביתנו, אנחנו עומדים מאחורי נתניהו. עכשיו נשנס מותניים למען הצלחת הליכוד בבחירות הכלליות".

 

בתל אביב הקרב היה צמוד מאוד. נתניהו קיבל 1,428 קולות לעומת 1,395 קולות לסער (50.5% לעומת 49.5%). בגבעתיים קיבל סער 179 קולות לעומת 217 קולות לנתניהו, אבל ביישובים אחרים - כולל יישובי הדרום שמתמודדים כבר שנים עם ירי רקטות מעזה - הפער היה גדול בהרבה. בשדרות קיבל נתניהו 88%, באשקלון - שם הורד מהבמה עקב ירי רקטות בערב שלפני הבחירות המקדימות - קיבל ראש הממשלה 78%. באשדוד הוא זכה ל-75% מקולות חברי המפלגה.

 
בטבריה ניתנו לנתניהו 628 קולות לעומת 108 בלבד לסער (85% לנתניהו לעומת 15% לסער). גם בירוחם קיבל נתניהו 85% מקולות המתפקדים. בקריית ארבע הוא זכה ל-76% מהקולות. בגוש דן הפערים היו מעט קטנים יותר. בראשון לציון קיבל ראש הממשלה 72% מהקולות, בחולון - 71%.
  

 

 
ראשון לציון קלפי להצבעות הפריימריז בתל אביב (צילום: עידו ארז)
ניצחון גדול לנתניהו(צילום: עידו ארז)
מיכל שיר (צילום: מוטי קמחי)
מיכל שיר. "בכירים המשיכו בכינויים לא ראויים"(צילום: מוטי קמחי)

גדעון סער וגאולה אבן בקלפי להצבעות הפריימריז בתל אביב (צילום: איתי בלומנטל)
גדעון סער וגאולה אבן מצביעים בגשם שוטף(צילום: איתי בלומנטל)

כמה מחברי המפלגה מיהרו לברך את ראש הממשלה. "הניצחון הגדול של נתניהו מוכיח כי הליכוד מאוחד ונחוש לנצח בבחירות הכלליות. חברי הליכוד העבירו מסר ברור שרק העם יחליט מי יוביל את מדינת ישראל בארבע השנים הקרובות", כתבה השרה גילה גמליאל.

 

ח"כ ניר ברקת בירך את ראש הממשלה והודה לחברי המפלגה שיצאו להצביע "במזג האוויר סוער ובלב חם ואוהב". גם סגנית השר ציפי חוטובלי צייצה: "ברכות לראש הממשלה על הניצחון בפריימריז. מתפקדי הליכוד אמרו לך תודה על המנהיגות שהובילה את מדינת ישראל להישגים היסטוריים חסרי תקדים. ניצחת בהתיישבות, ניצחת בפריפריה, ניצחת בירושלים, עכשיו עם הרוח הזאת לניצחון ענק בבחירות ב-2 במרץ".

 

גם ח"כ מיקי זוהר בירך על התוצאות: "ברוך ה', תנועת הליכוד אמרה את דברה - בנימין נתניהו לראשות הממשלה. אלו שטענו כי ראש הממשלה מאבד מכוחו או מהתמיכה לה הוא זכה עד כה מהציבור הליכודי, קיבלו אתמול תשובה ברורה. טוב יהיה שיחדלו מהשיח המיותר הזה. עכשיו זה הזמן להתאחד יחד למען ניצחון הליכוד".

 

יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין בירך גם הוא את נתניהו על בחירתו כיו"ר הליכוד ומועמד התנועה לראשות הממשלה והוסיף: "מהיום כולנו ליכוד אחד גדול ומאוחד, כולנו ביחד מחויבים לניצחון".

 

ח"כ שרן השכל, שתמכה בסער, אמרה לפני היוודע התוצאות כי "אם הן יהיו כמו בתל אביב נביא תוצאה יפה". היא לא חששה מסגירת חשבונות: "הליכוד זה משפחה. יש לנו מאבק לנצח בבחירות הכלליות, זה הכי חשוב". ח"כ מיכל שיר, תומכת אחרת, אמרה כי לאחר פרסום הסרטון שלה, שבו אמרה בקול שבור כי היא זוכה לכינויי גנאי, "קיבלתי חיבוק מאוד חם. חבל לי שדווקא מהבכירים קיבלתי ביד אחת גינוי וביד השנייה המשך כינויים לא ראויים בעיני".

 

אחוז ההצבעה הסופי בפריימריז בליכוד עמד על 49.4%. יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, השופט בדימוס מנחם נאמן, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, אמר כי "הכל הלך למישרין". לדבריו, "כל תלונה שבאופן טבעי מופיעה בבחירות כאלה טופלה במקום וקיבלה את המענה הנכון ואני חושב שהתנועה יכולה להיות גאה על התהליך שהיה היום ועל כך שזוהי באמת הדמוקרטיה במיטבה".

 

העבודה: "התוצאות מראות - הליכוד מנותק מהעם"

מהעבודה-גשר נמסר כי "התוצאות בליכוד מראות על ניתוק הליכוד מהעם. לראשות התנועה העממית והממלכתית שהוביל מנחם בגין נבחר אדם המואשם בשלושה כתבי אישום חמורים. הליכוד העממי והממלכתי נגמר היום סופית".

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר בתגובה לתוצאות: "תתעוררו כי אין חדש תחת השמש ועולם כמנהגו נוהג. תוצאות הפריימריז בליכוד לא שינו דבר, חייבים להתעשת ולהבין שהצבעה לנתניהו או לגנץ בבחירות הקרובות תשפיע באופן ישיר וכואב על הכיס של כל אחד ואחת מכם".

 

יו"ר ש"ס אריה דרעי בירך את נתניהו: "ברכות חמות לך, ראש הממשלה בנימין נתניהו, על היבחרך לראשות הליכוד ומועמדו לראשות הממשלה. כשותף לדרך, אני שמח על הבעת האמון הגדולה שקיבלת הערב מציבור גדול. נשמור על גוש הימין ונקים בעזרת ה' ממשלת ימין חזקה, שתשמור על הצביון היהודי של המדינה".

יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ': "ברכות לנתניהו על ניצחונו בבחירות לראשות הליכוד. ברכות לליכוד ולגדעון סער על מופע דמוקרטי תוסס, שעורר את השטח, הפיח רוח, והעניק מנדט מחודש להנהגה. גם הציונות הדתית חייבת להיות קשובה לרחשי הלב של הציבור ולקיים בחירות דמוקרטיות אם היא חפצת חיים ורוצה להיות ראויה לאמונו".

 

גם יו"ר הבית היהודי רפי פרץ בירך: "ברכות לראש הממשלה בנימין נתניהו על ניצחונו בבחירות לראשות הליכוד. בבחירות הקרובות מחנה הימין כולו ניצב בפני אתגר גדול, קורא לכלל הכוחות בציונות הדתית להתאחד עוד היום על מנת להביא לנצחון הימין בראשותו של נתניהו. למען שלמות העם והארץ".

 

איילת שקד בירכה גם היא: "ברכות לראש הממשלה בנימין נתניהו על נצחונו. כולנו תקווה כי זהו ניצחון ראשון לקראת נצחון גדול של מחנה הימין בבחירות הקרובות, ניצחון שיביא להקמת ממשלת ימין חזקה ויציבה למען מדינת ישראל".


פורסם לראשונה 26/12/2019 23:00

 

אסף קמר וסיון חילאי השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
בנימין נתניהו
צילום: טל שחר
מומלצים