שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גאיה מסכמת עשור

  עשור חדש זה זמן טוב לסיכומים, כי כל סוף זו התחלה חדשה. לפני עשר שנים יצאתי למסע המלכה, נלחמתי בדרקונים, הבסתי פחדים, נישקתי צפרדעים ומצאתי נסיך. מה נסיך, מלך. לא יודעת מה צופן לנו העשור הבא, אבל אני דוהרת בכיף אל האופק

  לפני עשר שנים הייתי במשבר גיל ארבעים קלאסי. פירקתי את הבית, קרעתי את המשפחה, השתוללתי בלילות והפכתי לבנאדם אחר. כלומר, לא עשיתי שום דבר מהדברים האלה והייתי בדיוק מי שאני, אבל ככה זה נראה מבחוץ.

   

  מבפנים קרה משהו אחר לגמרי: לא הייתי במשבר אלא הכי שלמה שאפשר כשקיבלתי את ההחלטה לצאת ממערכת נישואים לא מספקת. גם לא פירקתי את הבית, אלא שיפצתי אותו מחדש. חברים שתפסו מקום ולא היו שימושיים יותר פינו את מקומם לחברים חדשים. עם חלקם יצאתי בלילות, לפעמים גם השתוללתי, התרגשתי, הרגשתי, התגרשתי.

   

  לקראת העשור החדש (צילום :shutterstock ) (צילום :shutterstock )
  לקראת העשור החדש(צילום :shutterstock )

   

  חברת ילדות, שהייתה עדה לכל התהליך שאני עוברת, אמרה שהיא כל הזמן ראתה את הילדה הקטנה בתוכי. היא חוותה את הילדה הזו נאבקת, נופלת, קמה, בודקת גבולות ופורצת דרך.

   

  הייתי כמו תינוקת שלומדת ללכת, מביטה בעיניים משתאות על נפלאות העולם, שלא תמיד היה כזה נפלא. הייתי צריכה להתארגן על שני ילדים בשני בתים, על הגדלת ההכנסה, על מאגר צמוד של בייביסיטריות ושל שיפוצניקים שראו אשה לבדה ושכחו שיש להם אמא.

   

  הייתי בדייטים שלא ברא השטן, למדתי לדדות על עקבים ולמרוח לק אדום גרושות, החלפתי את כל פיג'מות הסמרטטת לבייבידול מקפיא ביציות. אבל הכי מהכל - הייתי צריכה לחבוש את פצעי הנפש המדממים, ולהכיר את עצמי מחדש.

   

  לעצור את הזמן ולהתחיל מחדש

  אם היה אפשר, הייתי חוזרת אחורה בזמן ומסתכלת איך התינוקת הזאת יצאה לאוויר העולם, התחילה ללכת, עברה לריצת משוכות וגדלה להיות אשה בת פאקינג חמישים שאוהבת את החיים שלה (רוב הזמן והרוב קובע).

   

  כשאנחנו במרוץ החיים אנחנו לא קולטות מה עובר עלינו וכמה שינויים מתרחשים. מגיע הרגע, שבו אנחנו צריכות לעצור קצת, לרדת מקו הזמן ולהביט על עצמנו מהצד. זה מכניס דברים לפרספקטיבה, מחולל שינוי ומרחיב את המבט. כשכותבים את זה, כמו שאני עושה עכשיו, מפת החיים מתבהרת. לא צריך לעשות טו דו ליסט לשנה החדשה, כי כבר ברור איך היא מתחדשת.

   

  עשור חדש זה זמן טוב לסיכומים, כי כל סוף זו התחלה חדשה. השבוע הוצאתי קולקציית תכשיטים של המותג "אני מלכה", כי הרגשתי שאני שוב צריכה להמציא את עצמי מחדש. אני לא מעצבת תכשיטים, אני מעצבת מילים ואמירה חברתית. אני רוצה להזכיר לכל אשה שמשרתת אחרים שיש בתוכה ילדה קטנה שחובשת כתר.

   

  למרות שהתבגרתי, אני מרגישה כמו ילדה בחנות ממתקים (או אשה בחנות נעליים, תיקים ומשקפי שמש!). אני רוצה ליהנות כמה שאפשר בעשור הבא עלינו לטובה, לשמוח עם המשפחה, לרקוד עם בן הזוג לאור נרות בסלון, לטייל עם חברים, לעשות מלא כסף (בפאונדים), לאכול פחמימות בלי להשמין, להיות בריאה בגוף ובנפש, ולבלות עם אנשים אותנטיים.

   

  אני רוצה להקיף את עצמי באנשים שלא לוקחים את עצמם יותר מדי ברצינות, בנשים לא קנאיות, בגברים שהם גברים. אני עושה את זה כיום ומתכוונת להמשיך לצעוד בשביל הזה, הוא נעים מאוד.

   

  לפני עשר שנים יצאתי למסע המלכה, נלחמתי בדרקונים, הבסתי פחדים, נישקתי צפרדעים ומצאתי נסיך. מה נסיך, מלך. לא יודעת מה צופן לנו העשור הבא, אבל אני דוהרת בכיף אל האופק.

   

  הפי ניו ייר וחג שמח,

  גאיה קורן

   

  מנטורית להערכה עצמית , הקורס אני מלכה גרושה באושר נפתח בקרוב וההרצאה אני מלכה מגיעה לסינמה סיטי גלילות.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים