שתף קטע נבחר

רשם המפלגות ללריסה טרימבובלר: "הצהירי שאינך תומכת ברצח רבין"

רעייתו של רוצח רה"מ רבין הופיעה בטפסים להקמת מפלגה כחברה ברשימת "משפט צדק". רשם המפלגות קבע כי אין לפסול מפלגה שפועלת לשחרורו של יגאל עמיר. גם הוריו ואחיו של הרוצח נכללו ברשימות - אך שמותיהם נמחקו

 

לריסה טרימבובלר (צילום: עמית שאבי)
לריסה טרימבובלר-עמיר(צילום: עמית שאבי)

רשם המפלגות, עו"ד אייל גלובוס, התיר לרעייתו של יגאל עמיר להקים מפלגה - ובלבד שתצהיר שאינה תומכת ברצח ראש הממשלה יצחק רבין. בחוות הדעת שפרסם נכתב כי מפלגה שאחת ממטרותיה היא שינוי החקיקה המונעת את שחרורו של רוצח ראש הממשלה ‑ אינה בת פסילה מבחינה חוקית. 

 

בימים הקרובים צפוי גלובוס לאשר ללריסה טרימבובלר-עמיר להקים מפלגה. לפני שלושה שבועות הוגשו לו טפסי הבקשה להקמתה, תחת השם "משפט צדק". אחד מ-120 השמות שהופיעו בטופס היה של לריסה טרימבובלר, שהופיעה במקום ה־72 ברשימה, אלא של"ידיעות אחרונות" ו-ynet נודע כי במסמכים נוספים הוכרזה טרימבובלר כמי שצפויה להיות יושבת ראש המפלגה.  

 

יגאל עמיר (צילום: עטא עוויסאת)
יגאל עמיר(צילום: עטא עוויסאת)

מלבד שמה של טרימבובלר, מופיעים בטופס המייסדים גם אמו של הרוצח גאולה עמיר, אביו שלמה ואחיו חגי - אך על גבי שמותיהם נמתח קו שחור.

 

מטרות המפלגה אינן נוגעות לכאורה לרוצח ראש הממשלה ‑ אך ניתן למצוא בהן כמה רמזים עבים הנוגעים אליו. הבולטת ביותר היא מטרה מספר 5 שבה נכתב: "שאיפה למשפט צדק, בחינת הרשעות קודמות וקידום משפטי צדק חוזרים".

 

בחוות הדעת שפרסם, מבצע גלובוס הבחנה בין מפלגה שבין מטרותיה פעולה לשחרור רוצח ראש הממשלה באופן של שינוי החקיקה המונעת ממנו להשתחרר (חוק יגאל עמיר), לבין תמיכה ברצח של ראש הממשלה.

 

כדי לוודא שהמפלגה אינה תומכת ברצח, דורש גלובוס כי טרימבובלר תגיש לו עד מחרתיים תצהיר שבו תבהיר כי המפלגה אינה תומכת ברצח. חוות הדעת נכתבה כתגובה להתנגדות שהוגשה לו על ידי ח"כ סתיו שפיר, באמצעות עורכי הדין רונן אביאני וגיא בוסי המתמחים בדיני מפלגות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
לריסה טרימבובלר
צילום: עמית שאבי
מומלצים