שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחאת רשת נגד מארי פיזם

  בעקבות הפרסום ב"ידיעות אחרונות" על היחס המועדף שמקבלת בכלא הרוצחת מארי פיזם, שהורשעה ברצח בתה הקטנה רוז, נפתחה עצומה הקוראת לשלול ממנה את זכויות היתר: "לשים סוף למחדל המוסרי הנוראי"

  בעקבות הפרסום ב"7 ימים" על התנאים המועדפים שמקבלת בכלא הרוצחת מארי פיזם, החלה להתארגן מחאה הקוראת לשירות בתי הסוהר לשלול את זכויות היתר מהאישה שהורשעה באחת מפרשיות הרצח המזעזעות שידעה המדינה ונידונה למאסר עולם בגין רצח בתה הקטנה רוז בת הארבע.

   

  המחאה נולדה בעקבות הפרסום על היחס המועדף שמקבלת פיזם באגף סביון של כלא הנשים נווה תרצה. בכתבתה של שוש מולא מתואר כיצד פיזם הפכה לאחת האסירות החזקות בבית הסוהר: היא ניהלה רומנים עם עבריינים, שומרת על יחסים קרובים עם אסירות ולא מתביישת לתלות צילום של רוז מעל למיטה.

   

  מארי פיזם (צילום: אלכס קולומויסקי)
  מארי פיזם, אחת האסירות החזקות בכלא(צילום: אלכס קולומויסקי)

  אזרחים שקראו את הכתבה, ביניהם אמהות רבות, הזדעזעו והחליטו להקים קול צעקה דרך עצומה. בעצומה נכתב: "למרות שפיזם הורשעה ברצח האכזרי ובהתעללות בבתה הקטנה וחסרת הישע רוז באחת מפרשיות הרצח המזעזעות ביותר שידעה מדינת ישראל ונגזר עליה מאסר עולם, נדהמנו לגלות כי היא זוכה מהנהלת כלא נווה תרצה ליחס מועדף ומקבלת תפקידים המקנים לה זכויות יתר, כוח ויוקרה.

   

  למען שמירת כבודה וזיכרונה של רוז הקטנה שנרצחה, בבקשה תעזרו לנו לשים סוף למחדל המוסרי הנוראי הזה ותחתמו על העצומה לשלילת זכויות היתר של הרוצחת האכזרית".

   

  מנהלת ויוזמת המאבק, נ', שהיא אמא לתינוקת, אמרה אתמול כי "לא ייתכן שבמדינה מערבית נאורה תירצח באכזריות פעוטה חסרת ישע אחרי התעללות ממושכת על ידי אמה השטנית, והרוצחת שלה תחיה ותתנהל בכלא כמו באתר נופש.

   

  "שופטי בית המשפט העליון ציינו בגזר הדין את אכזריותה הבלתי נתפשת ושלחו אותה למאסר עולם, לא לקלאב־מד. אני קוראת להנהלת השב"ס, ולמנהלת כלא נווה תרצה בפרט, לשלול באופן מיידי את כל התפקידים המקנים לרוצחת האכזרית זכויות יתר ועמדות כוח".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ
  עצומה נגד התנאים של פיזם
  צילום: יריב כץ
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים