שתף קטע נבחר

15 חודשי מאסר ל"נוכל הטינדר" שהוסגר לישראל

שמעון חיות הורשע בארבע אישומים שונים במסגרת הסדר טיעון, בהם גניבת צ'קים, זיוף חתימות ומסירת צ'ק גנוב. הוא ישלם למתלוננים נגדו 150 אלף שקל, וכן קנס בסך 20 אלף שקל. בדיון פנה חיות לשופטת והתנצל: "הגעתי ולקחת אחריות"

 

 

בית משפט השלום בתל אביב אישר היום (ב') את הסדר הטיעון עם שמעון חיות, וגזר עליו 15 חודשי מאסר בפועל ומאסר על תנאי. בנוסף, ישלם חיות פיצוי של 150 אלף שקל למתלוננים נגדו וכן קנס בסך 20 אלף שקל. מהמאסר ינוכו הימים שחיות שהה במעצר מאז שהוסגר לישראל.

 

חיות הורשע בארבעה אישומים שונים, בהם גניבת צ'קים, זיוף חתימות ומסירת צ'ק גנוב. חיות עזב את הארץ ב-2017 במהלך משפטו, לאחר שעמד נגדו כתב אישום בישראל בגין מרמה, התחזות וגניבה. הוא זכה לכינוי "נוכל הטינדר" בשל תחקיר שנעשה עליו בנורבגיה - שייחס לו עוקץ נשים.

שמעון חיות בבית המשפט (צילום: גלעד מורג)
"הגעתי לקחת אחריות". חיות בבית המשפט(צילום: גלעד מורג)

נציגת פרקליטות מחוז תל אביב אמרה בדיון כי חיות הפקיד את הכספי הפיצוי והקנס. "שני תיקי האישום המקוריים שהוגשו ב-2012 וב-2014 הותלו (נעצרו - ג"מ) עקב אי התייצבות והם חודשו ב-2017 לאחר שהנאשם גורש מפינלנד בתום תקופת מאסר שריצה שם", אמרה נציגת הפרקליטות. "במהלך ניהול ההליך עזב הנאשם ליוון, שם שהה כשנתיים. הוא לא מואשם שברח, אבל שעזב את הארץ והוסגר ארצה מיוון לאחר שנתיים באוקטובר האחרון.

 

"יש בכך להאיר על נסיונות לחמוק מההליך", הוסיפה הפרקליטה. "הוא הביא להשחתת זמן ומשאבים של רשויות האכיפה כאן ומחוצה לישראל. לקחנו בחשבון את עברו הפלילי הנקי במועד ביצוע העבירות, את הודאתו ונכון היה לשלם נתח משמעותי מסכום הגזילה וצמצם את נזק המתלוננים".

הנוכל הישראלי (צילום: מתוך האתר VG)
שמעון חיות(צילום: מתוך האתר VG)

במהלך הדיון פנה חיות לשופטת והתנצל. "אני מצטער על הכול, אני מודה בתיק", הוא אמר. "עצם זה שכביכול יצאתי מהארץ, זה לא היה מאימת הדין או אימת התיק אלא דברים אישיים. צר לי על כך, הגעתי לקחת אחריות ואני אשלם את חובי לחברה".

 

עו"ד יקי קהן, שמייצג את חיות יחד עם עו"ד אבי חימי, אמר כי "שני הצדדים עבדו קשה לסיים את התיק. מדובר בתיק שביסודו כוונה פלילית שעוסקת בכסף ויש רכיב כספי מאוד משמעותי שהוא משיב. הוא נעצר ב-28 ביוני ביוון, כמה ימים אחר כך הגיע צו מעצר למדינת ישראל ובאותו היום הוא הצהיר שם שהוא מסכים לצו ולא ייאבק בבקשת ההסגרה העתידית. ייתכן מאוד שאם היה נוקט בדרך אחרת היה משוחרר ביוון אבל זה מראה על לקיחת אחריות. הוא חווה תנאים קשים במשך חודשי מעצרו באתונה, שהות קשה מנשוא ישב שם אנשים מסוכנים מאוד".

 

חיות הוסגר לישראל באוקטובר האחרון לאחר שנמלט במשך שנתיים מהרשויות והוכרז כ"דרוש לרשויות האכיפה". כתב האישום המחודש נגדו הוגש לפני שנתיים, לאחר שכתב האישום המקורי נמחק בשל היעלמותו מהדיונים. הפרקליטות ייחסה לו תחילה גניבה של פנקס שיקים מאישה שהעסיקה אותו בעבודות משק בית, ובאמצעות כספה רכש מכונית ולימודי טיס בשווי של 250 אלף שקל.

שמעון חיות העוקץ מהטינדר בבית משפט השלום בתל אביב (צילום: רועי רובינשטיין )
(צילום: רועי רובינשטיין )

באישום נוסף נכתב כי בעת ששמר על ילד בן 4 גנב שיק ושילם באמצעותו 75 אלף שקל על מכונית. לאחר שהבין שתוגש נגדו תלונה - נמלט מהמקום והשאיר את הילד ללא השגחה, עד שנמצא על-ידי השכנים. באישום אחר צוין כי חיות חצה את גשר אלנבי בעזרת דרכון מזויף.

 

הצעיר נודע בעיקר בעקבות החשד שהוציא במרמה כספים מנשים אירופיות שהכיר ב"טינדר" בעודו מתחזה לאיש עסקים שמנהל אורח חיים ראוותני. חיות נעצר לפני ארבעה חודשים ביוון בתום מבצע משותף של המשטרה והאינטרפול, והוא מבוקש במקביל בשבדיה, בבריטניה ובנורבגיה בגין הונאה וזיוף.

יקי קהן ואבי חימי (צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי)
יקי קהן ואבי חימי(צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי)

שיטת פעולתו של חיות נחשפה בחודש פברואר בתחקיר של העיתון הנורבגי "VG". לפי התחקיר, שארך כשישה חודשים וכלל מעקב אחר חיות ואחר קורבנותיו באירופה, הוא נפגש עם הנשים שהכיר דרך אפליקציית ההיכרויות וסיפק להן "טעימה" מאורח חייו הראוותני: טיסות במטוסים פרטיים, אירוח במלונות יוקרה וארוחות ערב יוקרתיות. בפועל, לפי התחקיר, הכספים הגיעו מנשים אחרות שמהן עקץ סכומי כסף גדולים.

 

לפי עדות של אחת הנשים שהונה לכאורה, חיות הגיע לפגישה הראשונה עם "מאבטח", "עמית עסקי" ו-"מזכירה". בין השניים התפתחה מערכת יחסים ובהמשך הוא ככל הנראה ביקש ממנה סיוע כלכלי בטענה שהוא מקבל איומים. חיות אף שלח לה תמונות וסרטונים שלו ושל המאבטח שלו כשהם מדממים לאחר שלכאורה הותקפו.

 

האישה סיפרה כי הרגישה "בטוחה מאוד" במחיצתו, שהוא אכן אדם אמיד - ולא חששה שלא ישיב לה את הכספים. לפי העדות, היא לוותה סכומי כסף מעשרה בנקים שונים על מנת לסייע לו, וכעת לא נותר לה דבר. בתחקיר צוין גם כי בסיוע העיתונאי הישראלי אורי בלאו אותר בית הוריו של חיות, ואלה טענו כי לא שוחחו איתו במשך שנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים