שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השופט נזף שוב במשטרה: "חקירת דריסת הרוכבים לא מתנהלת בצורה יעילה"

  כמו בדיון הקודם שבו טען כי "המשטרה נרדמה" בחקירת דריסת רוכבי האופניים תומר וינשטין ויניב לוגסי, שב השופט ארז מלמד למתוח ביקורת על החוקרים: "בתיק כל כך חמור התעכבתם עם עירוב הפרקליטות". החשוד בדריסה, יונתן פדידה, פרץ בבכי לשמע ההחלטה להאריך שוב את מעצרו

   

  הוארך שוב מעצרו של יונתן פדידה    (צילום: רענן בן צור)

  הוארך שוב מעצרו של יונתן פדידה    (צילום: רענן בן צור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בית המשפט נגד המשטרה - שוב: השופט ארז מלמד מבית משפט השלום בפתח תקווה מתח היום (ב') ביקורת בפעם השנייה על השוטרים שחוקרים את דריסתם למוות של רוכבי האופניים תומר וינשטין ויניב לוגסי לפני שבועיים בכביש 5511 בשרון. "מדובר בתיק כל כך חמור שבו נהרגו שני בני אדם ואתם רק ביום שישי הלכתם לפרקליטות, זה תיק שמהיום השני היה צריך להיות מלווה על ידי הפרקליטות", אמר השופט מלמד בדיון שבסופו הוארך מעצרו של החשוד בדריסה יונתן פדידה בארבעה ימים נוספים.

   

  יניב לוגסי תומר וינשטין ()
  יניב לוגסי ותומר וינשטין

  גם בדיון הקודם בעניינו של הדורס, שנערך ביום חמישי שעבר, נזף השופט מלמד במשטרה: "היא נרדמה, לא עושה את עבודתה ולא מתקדמת בחקירה". ואולם, בניגוד לפעם הקודמת שבה הורה לשחרר את פדידה למעצר בית, קבע היום השופט מלמד כי החשוד בדריסה יישאר מאחורי סורג ובריח למשך ארבעה ימים נוספים "מאחר שלא חל כל שינוי בעוצמות החשד".

   

  ברקע הדברים יצוין כי בית המשפט המחוזי בלוד קיבל ביום שישי את ערעור המשטרה והורה, בניגוד להחלטתו של השופט מלמד יום קודם לכן, להאריך את מעצרו של פדידה עד היום. בהחלטתו היום להאריך את מעצרו של פדידה, ציין עוד השופט מלמד בנוגע למשטרה כי "התרשמות בית המשפט היא שהחקירה לא מתנהלת בצורה יעילה".

   

  פדידה, בן 29 מאור עקיבא, הובא היום בפעם החמישית לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו. עידן וינשטין, החזיק בידו את תמונת אחיו שנהרג בתאונה, ואמר לחשוד: "איך אתה חי עם זה שלקחת סמים ונסעת כמו מטורף ורצחת את תומר ויניב?".

   

  נציג המשטרה, ארז קפלן, אמר בהתייחסו לפדידה שחשוד בהמתה כפולה בקלות דעת, נהיגה תחת השפעת סם מסוכן, נהיגה בקלות ראש ונהיגה במהירות מופרזת, כי "החשדות התעצמו מאז הארכת המעצר הקודמת. התיק הועבר לעיון הפרקליטות. פדידה נחקר ארוכות, והפרקליטות הטילה עלינו רשימה ארוכה של השלמות חקירה. נושא החשש להימלטות קיים ושריר. תוצאות בדיקת הדם שנעשתה לפדידה גילתה שהיה 3.8 גרם חומר של קנאביס פעיל בדמו".

   

  עו"ד עדי כרמלי, פרקליטו של פדידה, אמר בדיון: "אני מצפה מבית המשפט לשחרר את החשוד. היחידה החוקרת ביצעה חקירה רשלנית, דברים נעשים בתיק בצורה מחפירה. ביטלו את החשד של נהיגה בפסילה, מה זאת משטרת החלם הזה? כל תוצאה שהיא לא שחרור מהווה חטא. מי שמחבל בתיק זאת המשטרה, היא גורמת נזק לחקירה ולא אומרת אמת לבית המשפט". השופט מלמד החליט כאמור להאריך את מעצרו של פדידה, שהחל לבכות לשמע הדברים.

  הארכת מעצרו של הנהג החשוד בדריסתם של יניב (צילום: מוטי קמחי)
  החשוד בדריסה יונתן פדידה(צילום: מוטי קמחי)

  זירת התאונה (צילום: יאיר שגיא)
  זירת התאונה בכביש 5511(צילום: יאיר שגיא)

  עדי כרמלי (צילום: יאיר שגיא)
  "חקירה רשלנית". עו"ד עדי כרמלי(צילום: יאיר שגיא)

  עידן, אחיו של תומר וינשטין, אמר אחרי הדיון: "אנחנו סומכים על המשטרה, על מערכת המשפט ועל הפרקליטות ודורשים שמדינת ישראל תיקח את המקרה הזה כמקרה של דגל, כמקרה שלוקח אנשים כמו הרוצח פדידה שנמצאים בכמויות על הכבישים, שהם סכנה לציבור.

   

  "הפרטים מונחים פה למשטרה, שיעשו את עבודתם. שייקחו את הנתונים האלה ויכניסו אנשים שפלים כאלה שמסוכנים לציבור לכלא. זה פרויקט שהוא חשוב לא רק לנו המשפחות, זה לא מסע נקמה שלנו, זה משהו חשוב לציבור ולמדינת ישראל, וגם לשופט, וגם למשטרה, וגם לפרקליטות. חשוב שאנשים כאלה ייכנסו מאחורי סורג ובריח וישלמו את המחיר. אנחנו פוחדים שבן אדם כזה ישוחרר הביתה ויימלט מאימת הדין".

   

  אהרון, אביו של יניב לוגסי אמר: "מה שחשוב זה שכל הפצצות המתקתקות צריכות לדעת שיש גבול למה שהן עושות על הכבישים ושיש הרתעה. בלי הרתעה זה לא ילך. הוא חייב לקבל עונש שכולם יבינו שזאת הרתעה, שלא כדאי להתעסק עם המשטרה ולא עם הכבישים בצורה כזאת. אנחנו יודעים שכרגע זה עוד לא העונש, אלא מחזיקים אותו כדי לעשות את כל הבדיקות שצריך. אם ישחררו אותו אחרי שיגמרו את הבדיקות, זה לא כל כך מעניין אותי. אחר כך שיישב מאחורי סורג ובריח עד תום העונש המקסימלי".

   

  פרקליטו של החשוד, עו"ד כרמלי, אמר בתום הדיון כי בכוונתו להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי בלוד על ההחלטה להאריך שוב את מעצר מרשו. לדבריו, "בית המשפט לא נתן את המשקל הראוי למחדלים של המשטרה כפי שהוא בעצמו מתאר אותם בפרוטוקול. כפי ששמתם לב, נציג המשטרה ניסה להתחמק מלענות באופן ישיר על תוצאות בדיקת הסמים. כפי שאנחנו מבינים, התוצאות הן ברמה מאוד מאוד נמוכה ולא מצדיקה אישום של נהיגה תחת השפעת סם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים