שתף קטע נבחר

הפונדקאית שהפכה ל"דודה" של הילד

לאחר תהליך פונדקאות, הילה שלם נשארה בקשר עם בני הזוג שהפכו להורים ואף מגדירה את עצמה כ"דודה" של הילד. "זה לא רגש אימהי, אלא אכפתיות. כשהם שולחים לי תמונה אני מתרגשת", היא מספרת באולפן ynet

 

 

לפני כשנה הדר וארז חנקין הפכו להורים לאחר תהליך פונדקאות שעברו, יחד עם הפונדקאית הילה שלם. לאחרונה הם הצטלמו שוב יחד כדי לחגוג את השנה שעברה אבל לא בדיוק מדובר בסגירת מעגל, מכיוון שהם שומרים על קשר מיוחד במינו.

 

סוגרים שנה (צילום: אלבום פרטי)
סוגרים שנה(צילום: אלבום פרטי)

"פונדקאות נראתה לי כמו משהו שעושים רק בחו"ל, ופתאום מישהי בלימודי הסיעוד שלי הציעה לי לראות, וזה משהו שמאוד נגע בי", מספרת הילה שלם באולפן ynet. "לא חשבתי שאעשה את זה, אבל אחר כך התחלתי לקרוא כתבות והתחילו לדבר על זה בתקשורת, ואז זה התחיל משהו יותר לגעת בי והחלטתי לאט לאט שאני רוצה לעשות את זה כדי לעזור לזוג".

 

שלם מספרת כי היה קליק מיידי בין הזוגות, ומשם הם המשיכו לתהליך שכלל המון בירוקרטיה. "יש אתגרים, יש ניסיונות שלא תמיד צולחים, ולכן צריך להגיע למסע הזה עם ארגז כלים מאוד טוב, אם זה ליווי, אם זה בעל תומך, וכשזה בא נכון, זה עובר כמו שצריך".

 

ארז, זו דילמה אם ללכת לפונדקאות או לנסות בדרכים אחרות?

"מהבחינה שלנו זו לא הייתה דילמה. ברגע שהבנו שבדרך הטבעית לא נוכל להביא ילדים אז הלכנו לכיוון הזה. למזלנו המצב שלנו אפשר לנו לעשות את זה בארץ, וזה משהו שהיה לנו מאוד חשוב כי באמת רצינו את הקשר מול הפונדקאית, קשר בינאישי קרוב".

 

"זה מאוד סובייקטיבי, לנו היה חשוב להיות חלק מהתהליך ולהיות בכל שלב בתהליך, גם בצד הבירוקרטי וגם כל תהליך ההיריון - צילומים, בדיקות. היינו שם לאורך כל הדרך וזה היה לנו חשוב".

 

היו יחד בכל הבדיקות (צילום: אלבום פרטי)
היו יחד בכל הבדיקות(צילום: אלבום פרטי)

התמונות שאנחנו רואים אלה תמונות שאתם נפגשים אחרי שנה וסוגרים מעגל. במקרה שלכם הפונדקאית הופכת לחלק מהמשפחה.

שלם: "דודה, אני קוראת לעצמי דודה של כרם. זה לא רגש אימהי, אלא אכפתיות כזו. אם הם שולחים לי תמונה אני ממש מתרגשת. מדי פעם אני דורשת את זה, מפגשים בין המשפחות".

 

למה החלטתם לשמור על הקשר הזה ומה תספרו לכרם כשיגדל?

חנקין: "ההחלטה לא הייתה מודעת, זה פשוט היה הגיוני ולא הייתה התלבטות. מה נגיד לכרם? זה לא משהו שאנחנו מסתירים, זה גם לא משהו להתבייש ממנו. ברגע שכרם יהיה מספיק בשל ויבין, נציף את הנושא. כרגע הילה היא סוג של דודה שלו".

 

המשפחות שומרות על קשר (צילום: אלבום פרטי)
המשפחות שומרות על קשר(צילום: אלבום פרטי)

שלם מספרת, כי לקח לבעלה קצת זמן להתבשל עם הרעיון. "היה לחץ לפני החתימה על החוזה", היא אומרת, "אבל לאט לאט, כשהתבשלנו והכרנו את הזוג, הדברים התחילו להיראות מציאותיים ויותר נכונים. הסבירו לנו בליווי על התהליך ויש את הגב של משרד הבריאות".

 

יש גם אלמנט של תשלום?

"זה לא היה המניע אבל זה חלק מהתהליך".

 

היית ממליצה לנשים שרואות אותנו עכשיו, ללכת לתהליך הזה?

"אני לא יודעת אם אני ממליצה אבל כן מעודדת את זה לשיח ומעלה למודעות. פונות אליי נשים בעקבות השיתופים ברשתות ואני מברכת על זה. אני מקווה שיעשו את זה מהמניעים הנכונים ובדרך הנכונה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום פרטי
"היה קליק מיידי"
צילום: אלבום פרטי
מומלצים