שתף קטע נבחר

תעלומה בארה"ב: שבועיים של רחפנים בשמיים

מאז אמצע דצמבר מפציעה להקת רחפנים מהבהבים בשמיים של קולורדו ונברסקה, ואיש לא יודע למי הם שייכים. הרשויות מעריכות: אלה לא חובבים

מִנהל התעופה הפדרלי בארצות הברית פתח בחקירה בעקבות שורה של מקרים שבהם נצפתה בשבועיים האחרונים קבוצה גדולה של רחפנים בלתי מזוהים נעה במבנה מסודר בצפון מזרח קולורדו ובדרום-מערב נברסקה. הופעות הרחפנים מסקרנות מאוד את התקשורת בארה"ב, וטרם נמצא להן הסבר.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  (צילום: shutterstock)
לא בגודל של רחפני חובבים. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

קבוצת הרחפנים נצפתה כבר לפחות בשלושה מחוזות בקולורדו ובאחד בנברסקה. דובר מנהל התעופה, איאן גרגור, מסר כי כמה מחלקות של סוכנויות בממשל האמריקני חוקרות כעת את הדיווחים שמסרו עדי ראייה. העובדה שלמרות הסיקור הנרחב של הפרשה שום חברה מסחרית או סוכנות ממשלתית לא הודיעה עד כה כי מדובר ברחפנים שלה – רק מוסיפה למסתורין.

 

התעלומה החלה באמצע החודש שעבר. ב-20 בדצמבר הודיע משרד השריף במחוז פיליפס בקולורדו כי הוא חוקר שלל דיווחים על רחפנים שנראו במהלך השבוע שלפני כן בשמי האזור. באותו יום זיהו אנשי מקצוע במחוזות פיליפס ויומה יותר מ-16 רחפנים בין המחוזות. אחר כך נצפו הרחפנים גם במחוז מורגן בקולורדו ובמחוז פרקינס בנברסקה.

מפת ארה

עדי ראייה דיווחו על רחפנים שטסים עם אורות מהבהבים במבנה מרובע רשתי בין השעות 17:00 ו-22:00. רוחבם המשוער 1.8 מטר, ולפי דיווחים הם נצפו טסים בגובה של בין 61 ל-91 מטר ולאורך כ-40 קילומטר. תושבים שחזו ברחפנים העידו כי לא הרגישו שיש כוונת זדון כלשהי מאחורי הטסתם.

 

בשל גודלם המשוער של הרחפנים ומספרם מעריכות הרשויות שלא חובבנים הם שמטיסים אותם, ואחת ההשערות שהועלו היא שגורם כלשהו משתמש ברחפנים כדי למפות את האזור למטרות חיפוש נפט וגז.

 

לפי מנהל התעופה הפדרלי, מפעילי רחפנים אינם נדרשים להגיש טפסים לאישור טיסה, אלא אם כן הרחפנים טסים במרחב אווירי שנמצא תחת פיקוח, למשל בסמוך לשדה תעופה.

 

ככל הידוע, הרחפנים לא הפרו חוק כלשהו. מנגד הרשויות הזהירו אזרחים שלא לירות בהם – משום שמעשה כזה עלול להיחשב עבירה על החוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
איש לא נטל אחריות. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים