שתף קטע נבחר

התעשייה האווירית תבנה לוויין תקשורת לאומי

בתעשייה האווירית אמרו כי הלוויין "דרור 1" מיועד לתת מענה לצרכי התקשורת הלוויינית של מדינת ישראל במשך כ-15 שנים. תהליך הפיתוח והבנייה צפוי להימשך כארבע שנים

התעשייה האווירית הודיעה הערב (יום ה') כי היא תפתח ותבנה את לוויין התקשורת "דרור 1", שיהיה לוויין התקשורת הלאומי של מדינת ישראל. תהליך בניית הלוויין יימשך כארבע שנים. ההערכה היא כי עלות הפרויקט תהיה בין 190 ל-200 מיליון דולר.

 

"דרור 1", כך לפי התעשייה האווירית, מיועד לתת מענה לצרכי התקשורת הלוויינית של מדינת ישראל במשך כ-15 שנים. "דרור 1" יהיה מבוסס ברובו על טכנולוגיות כחול לבן, שפותחו בתעשייה האווירית, הכוללות מטע"ד תקשורת דיגיטלי מתקדם ויכולות "סמארטפון בחלל", המאפשרת גמישות תקשורתית לאורך כל שנות פעילותו.

 

הדמיה של
הדמיה של "דרור 1"(הדמיה: התעשייה האווירית)

 

בהודעת התעשייה האווירית נכתב כי ההסכם שנחתם בין ממשלת ישראל לתעשייה האווירית בימים האחרונים, מיישם הלכה למעשה את החלטת הממשלה מספטמבר 2018 לקידום אסטרטגיה ארוכת טווח בתחום לווינות התקשורת בישראל. החלטת הממשלה התקבלה כחלק מההבנה כי מדובר ביכולת חיונית של מדינת ישראל ונדרשת שמירה על עצמאות מוחלטת בתחום זה, במקביל לשימור הידע והמומחיות שנצברו לאורך שנים בישראל .

 

בתעשייה האווירית אמרו כי הלוויין יפותח בחטיבת מערכות טילים וחלל, האמונה על פיתוח ובניית מערכות הגנה אווירית, כגון ברק 8, מערכת הנשק חץ 2+3, מערכות טילים, מערכות לוויין מתקדמות כגון לווייני תצפית, ננו לוויינים, משגרי לוויינים ואת החללית בראשית, שהתרסקה בשנה שעברה על אדמת הירח ועוד. בתחום לווייני התקשורת בנתה התעשייה האווירית את הלוויינים עמוס 1, 2, 3, 4 ו-6 עבור חברת "חלל תקשורת".

 

סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל, בועז לוי, אמר: "התעשייה האווירית, בית החלל של מדינת ישראל, גאה לפתח ולבנות את 'דרור 1'- לוויין התקשורת הבא של מדינת ישראל, לטובת יכולות התקשורת הלווינית החיוניות הנדרשות למדינתנו. הבשלתו של הסכם זה משקפת שיתוף פעולה פורה עם משרדי הממשלה העוסקים בפעילות זו. בשנים האחרונות התעשייה האווירית השקיעה תקציבי מחקר ופיתוח עצמיים ומאמצים רבים לשימור יכולות לוויינות התקשורת בישראל ובפיתוח לוויין התקשורת העתידי. אנו שמחים לצאת לדרך עם 'דרור 1' - לוויין תקשורת ישראלי המתקדם ביותר שנבנה אי פעם בישראל, הכולל טכנולוגיות רבות 'כחול לבן' ובעל יכולות דיגיטליות מתקדמות ביותר. הסכם זה מביא לידי ביטוי את חזית הטכנולוגיה בתחום החלל ואת הידע, הניסיון והיכולות שנצברו לאורך עשרות שנים בתעשייה האווירית לטובת כלל משתמשי הלווין העתידיים במדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: התעשייה האווירית
הדמיה
הדמיה: התעשייה האווירית
מומלצים