שתף קטע נבחר

שבת סוערת: 71 מ"מ של גשם בשעתיים בתל אביב, רחובות הוצפו

גשם וברד כבד גרמו להצפות ברחובות מרכזיים רבים בגוש דן, בעיקר בתל אביב. ביפו הוצפו שדרות ירושלים והרחובות הצדדיים בהם מתבצעות עבודות הרכבת הקלה, כמו גם איצטדיון בלומפילד, שמשחק הכדורגל שהיה אמור להתקיים בו בוטל. גם בבית החולים וולפסון הייתה הצפה

 

   

  

גשם כבד וברד ירדו היום (שבת) בתל אביב וגרם להצפת כמה רחובות מרכזיים, בהם, דרך נמיר, דיזנגוף, בוגרשוב והרבט סמואל. לפי נתוני השירות המטאורולוגי, בין השעות 11:00-13:00 ירדו 71 מ"מ של גשם בתל אביב. ביפו הוצפו שדרות ירושלים, כמו גם איצטדיון בלומפילד והרחובות הצדדיים בהם מתבצעות עבודות הרכבת הקלה. גם בבית החולים וולפסון הייתה הצפה למשך יותר משעה. משחק הכדורגל שאמור היה להתקיים הערב באיצטדיון בלומפילד ביפו נדחה בשל מזג האוויר.

 

ממד"א נמסר כי אדם אחד חולץ במצב אנוש ממעלית שהוצפה במים בבניין מגורים ברחוב נדב בתל אביב. במקביל, חילצו צוותי הכבאות אדם נוסף, שמצבו טרם ידוע.

 

 

 

 

הצפות בתל אביב (צילום: עומר דוד)
שדרות רוטשילד בתל אביב(צילום: עומר דוד)
רכבים תקועים (צילום: דנה קופל)
רכבים תקועים(צילום: דנה קופל)

רכבים תקועים (צילום: דנה קופל)
רכבים תקועים(צילום: דנה קופל)

הצפות בצומת חולון ()
הצפות בצומת חולון

הצפות ברחוב אבא הלל ברמת גן  (צילום: יעל מזרחי)
הצפות ברחוב אבא הלל ברמת גן (צילום: יעל מזרחי)

מזג אוויר תל אביב ()
דרך נמיר

שדרות ירושלים יפו הצפות (צילום: איתי כהן)
שדרות ירושלים ביפו(צילום: איתי כהן)
 

מזג אוויר קאנטרי חולון ברד  (צילום: רם עמיר)
ברד בחולון(צילום: רם עמיר)

מהמשטרה עדכנו אילו רחובות וכבישים נחסמו, והיכן יש עומסים בשל הגשם וההצפות:

 

 יפו - הרחובות הבאים מוצפים וסגורים ומהווים סכנה לכניסת נהגים - שדרות ירושלים, יפת, קדם, שארית ישראל, נחום גולדמן.

   

דרום ת"א - רחוב בני ברק, רחוב הגדוד העברי, כל אזור התחנה המרכזית החדשה והרחובות העוטפים אותה מוצפים כליל.

   

בני ברק - רחוב הקישון נסגר לתנועה בעקבות הצפה.

 

בקעת אונו: תחנת מסובים נסגרה לכניסת הולכי רגל או כלי רכב (למעט 4×4 ) עקב הצפה.

 

חולון: רחוב הפלד מתמנע חסום, ורחוב הלוחמים חסום לכיוון מזרח.

 

הצפות באצטדיון בלומפילד ביפו (צילום: אליאס רותם)
המוסכים ליד איצטדיון בלומפילד(צילום: אליאס רותם)

הצפות באצטדיון בלומפילד ביפו (צילום: אליאס רותם)
אצטדיון בלומפילד ביפו(צילום: אליאס רותם)

הצפות בתל אביב (צילום: דנה קופל)
הצפות בטיילת בתל אביב(צילום: דנה קופל)

 

 


 
כמה בני אדם נפגעו בשל מזג האוויר הסוער וההצפות. חובשים ופרמדיקים של מד"א פינו מבית שהוצף ברחוב לח"י בתל אביב אישה כבת 80 וצעירה כבת 23 במצב קל לבית החולים איכילוב,  כשהן סובלות מפגיעות קור קלות בגפיים. קודם לכן התקבל דיווח על בית שהוצף ברחוב שבתאי בתל אביב, ממנו פונה גבר בן 55 במצב קל עם סימנים קלים של פגיעת קור.
 
בשעה 12:46 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון 2 רכבים ששקעו בהצפה בצומת חולון. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח איכילוב אישה כבת 60 במצב קל עם סימני פגיעת קור לאחר שחולצה מהרכב ע"י לוחמי האש. אישה וצעיר שחולצו מהרכב השני נבדקו במקום ולא נזקקו לפינוי לבית החולים.

 

חובשת בכירה במד"א טל אללוף-מרמלשטיין סיפרה: "כשחלפתי עם האמבולנס סמוך לצומת חולון אזרחים סימנו לי לעצור והובילו אותי למקום שממנו ראיתי 2 רכבים עם נוסעים שלכודים בהצפה. לוחמי האש שהגיעו למקום חילצו את נוסעי הרכב והעבירו אותם אלינו לבדיקות רפואיות, הם היו רטובים וסבלו מסימני פגיעת קור קלה. שניים מנוסעי אחד הרכבים, אישה וצעיר לא נזקקו לפינוי לבית החולים ואישה כבת 60 שהייתה ברכב השני פונתה במצב קל להמשך טיפול בבית החולים".
 

בבוקר הוזעקו צוותי מד"א כדי לחלץ אישה בת 55 ששכבה בתוך שלולית מים בשדרות חכמי ישראל בתל אביב. הם פינו אותה במצב יציב כשהיא סובלת מהיפותרמיה.

  

חובש בכיר במד"א איתן רוטפוס סיפר: "כשהגענו לרחוב ראינו את האישה עומדת בעזרת גבר שחלף במקום כשהיא בהכרה וסובלת מהיפותרמיה, הוא סיפר לנו שהוא ראה מטריה מבצבצת מתוך השיחים וכך איתר את האישה ששכבה בתוכם בתוך שלולית מים. העלנו אותה לאמבולנס המחומם, ביצענו בדיקות רפואיות על מנת להעריך את חומרת ההיפותרמיה ופינינו אותה לבית החולים תוך כדי טיפול רפואי שכלל חימום. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הוא לא היה מאתר אותה, זה יכל היה להסתיים בטרגדיה".

  

בנוסף הבוקר חולץ אדם שנלכד על גג רכבו מתחת לגשר בצומת שפייה בשל הצפות במקום. צוות היחידה לחילוצים מיוחדים של תחנת הכבאות חדרה חילצו אותו באמצעות סירת הצלה והוא טופל על ידי צוותי מד"א.

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "הגשמים שירדו הבוקר וממשיכים לרדת בשעה זו בתל אביב-יפו חריגים בעוצמתם, כאשר במספר שעות ירדו כ-20% מכמות המשקעים השנתית היורדת בעיר. חשוב להדגיש כי העירייה נערכה כמידי שנה לקראת החורף וניתנה עדיפות עליונה למניעת הצפות מי גשמים בעונה זו. מעבר לתחזוקה השוטפת של מערכת התיעול העירונית, ביצעה העירייה פעולות שונות להתאמת המערכת לחורף, כגון: ניקוי קולטנים, קווי תיעול, ותעלות, פתיחה וניקוי של מוצאים לים ולנחלים, שיפורים מקומיים במערכת התיעול, התקנת קולטנים, התאמת שיפועים לשיפור הניקוז. לצד אלה, חשוב להדגיש שהעירייה לא יכולה להבטיח לחלוטין שלא תהינה הצפות וכל מידע המתקבל על מקומות ספציפיים המועדים להצפה, מטופל באופן מיידי עם כוחות הפרוסים בשטח".

   

 

בצפון: שלג

שלג החל לרדת הבוקר ברמת הגולן, ובחרמון ירד שלג כבר במהלך הלילה. בקיבוצים וביישובים בצפון הגולן נהנו המטיילים מכמויות יפות של שלג שהצבר על הקרקע.

 

מזג אוויר עין זיוון (צילום: תיירות עין זיוון)
שלג בעין זיוון(צילום: תיירות עין זיוון)

שלג במג'דל שמס ()
שלג במג'דל שמס

מזג אוויר עין זיוון (צילום: תיירות עין זיוון)
משחקים בשלג בעין זיוון(צילום: תיירות עין זיוון)

קיבוץ מרום גולן (צילום: ערן גליק, דוברות התנועה הקיבוצית)
קיבוץ מרום גולן(צילום: ערן גליק, דוברות התנועה הקיבוצית)

שלג בקיבוץ אורטל (צילום: תיירות אורטל)
שלג בקיבוץ אורטל(צילום: תיירות אורטל)

שלג ברמת הגולן (צילום: עמיר בן דוד)
שלג ברמת הגולן(צילום: עמיר בן דוד)

הנהלת אתר החרמון הודיעה הבוקר כי ההר יהיה סגור במהלך היום לכניסת מבקרים עקב תנאי מזג האוויר. באתר הדגישו כי ההחלטה נבעה מהתחזית הצפויה ולא בשל המתיחות הביטחונית באזור על רקע חיסול מפקד כוח קודס האיראני קאסם סולימאני. אמש אישר צה"ל את פתיחת החרמון בהתאם להערכת המצב שקיים, ומסר: כי "השגרה בצפון נמשכת". 

 

רשות הטבע והגנים הודיעה על סגירת כמה מסלולי טיול בעקבות מזג האוויר: נחל תבור סגור למטיילים, שביל הנחש במצדה סגור, ובנחל מערות בכרמל נסגרו המסלול השחור והכחול. בשמורת עין גדי, בנחל דוד פתוח רק המסלול הקצר, ונחל ערוגות פתוח עד המפל הנסתר. גם שביל הביצה ושביל הסכר בשמורת עין אפק נסגרו, זאת בנוסף לנחל דרגה, נחל אוג, נחל פרת וכל מסלולי הסנפלינג במדבר יהודה שכבר נסגרו מראש.

 

טמפרטורות החזויות להיום והלילה: קריית שמונה 7-10, קצרין 6-8, צפת 5-6, טבריה 9-15, נצרת 7-9, חיפה 10-14, תל אביב 12-14, ירושלים 5-8, אשקלון 11-14, עין גדי 14-19, באר שבע 8-13, ערד 6-11, מצפה רמון 4-8, אילת 9-19.

 


 

מחר, יום ראשון, גשמים יוסיפו לרדת גשמים מצפון הארץ ועד לצפון הנגב ובחרמון יירד שלג. קיים עדיין חשש לשיטפונות במזרח הארץ ולהצפות בערים. בצהריים ייפסקו הגשמים בדרום הארץ ובהדרגה גם במרכז, אך יימשכו בצפון הארץ.

 

 

ביום שני צפויה הפוגה בגשמים ויהיה מעונן חלקית, למעט גשם קל שעשוי לרדת בצפון הארץ. תחול עלייה בטמפרטורות וירידה בלחות. ינשבו רוחות ערות.

  

ביום שלישי יתחזקו הרוחות, ייעשה אביך ובצפון הארץ יחל לרדת גשם לפרקים מלווה בסופות רעמים, בחרמון ירד שלג. בערב יתפשט הגשם למרכז.


פורסם לראשונה 04/01/2020 13:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים