שתף קטע נבחר

מנהיגי חמאס והג'יהאד בהלוויית סולימאני: "ננצח את הפרויקט הציוני"

משלחות בכירי ארגוני הטרור משתתפים במסע ההלוויה של מפקד כוח קודס בטהרן. "אווירת הפשע האמריקנית נתנה חסות לפשעים הישראליים", אמר עיסמאיל הנייה, "סולימאני - שהיד ירושלים"

 

 

משלחות ארגוני הטרור מעזה הגיעו לאיראן: מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה, סגנו סאלח אלעארורי וכן בכירים בג'יהאד האיסלאמי משתתפים היום (ב') הלוויה של מפקד כוח קודס קאסם סולימאני שחוסל בשבוע שעבר. "הגענו מפלסטין כדי להביע תנחומים למנהיג העליון חמינאי ולרפובליקה האסלאמית על הליכתו של סולימאני", אמר הנייה בנאום שנשא לאחר הגעתו, "אווירת הפשע האמריקנית היא זו שנתנה חסות לפשעים הישראליים בפלסטין ומחוצה לה".

 

גופת סולימאני בטהרן, חמינאי התייפח בתפילה לזכרו

 

עוד איים הנייה: "פרויקט ההתנגדות על אדמת פלסטין ובאזור לא ייחלש ולא יילך אחורה. החיסולים רק מוסיפים לנו כוח למען שחרור ירושלים. קאסם סולימאני הקדיש את חייו למען ההתנגדות והוא שהיד ירושלים. ההתנגדות שניצחה בלבנון ובעזה - תנצח את הפרויקט הציוני".

 

איסמעיל הנייה זיאד נחאלה ()
הגיעו לטהרן. איסמעיל הנייה וזיאד נחאלה

הלוויה קאסם סולימאני טהרן איראן (צילום: AP)
מסע ההלווייה של קאסם סולימאני בטהרן(צילום: AP)

 

  

 
עלי חמינאי טקס הלויה ל סולימאני ב טהרן איראן ()
בכירים איראנים בהלווייה
עלי חמינאי טקס הלויה ל סולימאני ב טהרן איראן בוכה ()
נשא תפילה ופרץ בבכי. חמינאי
איראן טהרן טקס הלוויה ל קאסם סולימאני  ()
 
זיאד נחאלה, מנהיג הג'יהאד האיסלאמי, הגיע לטהרן עם סגנו וכן עם אכרם עג'ורי, ראש הזרוע הצבאית של הארגון בחו"ל. האחרון ניצל לפני חודש וחצי מניסיון חיסול בעת תקיפה אווירית על ביתו בדמשק, במקביל לחיסולו של בהא אבו אלעטא. במשלחות הללו, של חמאס וג'יהאד, נמצאים גורמים נוספים שפועלים הרחק מהעין הציבורית.

 

חיסולו של מפקד כוח קודס האיראני, קאסם סולימאני, התבצע בזמן שהנייה היה בדוחא במסגרת מסע ביקורים בינלאומי שהוא מקיים בשבועות האחרונים.

 

לפי מקורות שונים, המודיעין המצרי לא אישר להנייה לבקר באיראן, אולם נראה כי חיסול סולימאני שינה את התוכנית המקורית. לא ידוע לפי שעה מה תהיה התגובה המצרית לכך. הנייה צפוי לנצל את ביקורו בבירת איראן כדי להיפגש עם הנהגת המשטר שם.

 

כאמור, מסע הלווייתו של סולימאני הגיע הבוקר לטהרן, שם נערך לזכרו טקס ענק בהשתתפות בכירי הנהגת הרפובליקה האיסלאמית, ובראשה המנהיג העליון עלי חמינאי. חמינאי נשא תפילה לזכר סולימאני, ובשלב מסוים החל לבכות בטקס שהועבר בשידור חי בטלוויזיה. בסיום הטקס גופת סולימאני תועבר לעיר הולדתו בכרמאן, שם תיטמן מחר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגיעו לטהרן. הנייה ונחאלה
מומלצים