שתף קטע נבחר

העלילה שהגרוש ואשתו מתעללים בילדים - ותפצה

אם לשניים המתמודדת עם סכיזופרניה הגישה שורת תלונות שווא נגד בעלה לשעבר וגם "שתלה" זיכרונות בראש הילדים. היא חויבה ב-75 אלף ש'

פסק דין של בית המשפט למשפחה בנצרת הכריע לאחרונה במקרה קשה של אם שהשתמשה בילדיה בני ה-4 וה-6 למטרות נקם, ושתלה במוחם זיכרונות כוזבים על התעללות מינית מצד אביהם ואשתו החדשה. השופט אסף זגורי ציין כי מדובר במקרה קיצוני שמחייב סעד קיצוני, ולכן חויבה האם בפיצוי של 75 אלף שקל, וזמני השהות שלה עם הילדים צומצמו. השופט אף ביקש מהפרקליטות לשקול לפתוח נגדה בחקירה פלילית.

 

האם והאב גרושים מ-2016 בעקבות האשמות שווא והזיות שמהן סבלה האם שאובחנה כמתמודדת עם סכיזופרניה. מאז שהאב נישא בשנית שמה האם לעצמה מטרה לחבל בזוגיות באמצעות החדרת מסרים לילדים, הגשת תלונות שווא ובקשות לצווי הרחקה בטענה שהאב ואשתו החדשה מתעללים בהם מינית ונוהגים כלפיהם באלימות קשה. כל התלונות במשטרה נסגרו מחוסר אשמה.

 

באפריל האחרון החלה מסכת הליכים מתישה עקב תלונות חוזרות של האם על התעללות מינית ואלימות כלפי הילדים, בעיקר מצד אשתו של האב.

 

השופט זגורי עירב את גורמי הרווחה, מינה לילדים אפוטרופוס לדין ואף שלח את האב ואשתו – בהסכמתם – לבדיקת פוליגרף שהעלתה כי הם דוברים אמת ומעולם לא ביצעו מעשי פדופיליה או נהגו באלימות.

 

לנוכח אופיין החמור של התלונות ערך השופט בירור ראייתי מקיף, שכלל בין היתר עיון בעדויות הילדים במשטרה, ראיון אישי עם הבן הבכור, שלושה דיווחים סוציאליים, האזנה לשיחות מוקלטות עם הילדים, ואף צפייה בצילומי אבטחה של הבניין שבו מתגוררים האב ואשתו בשעות שיוחסו להם פגיעות מיניות. בתום הבירור הוא שוכנע שהאב ואשתו מעולם לא פגעו בילדים וכל התלונות נגדם כוזבות.

 

בפסק הדין נדחתה בקשת האם ונקבע כי המקרה הקיצוני מחייב בנוסף לנקוט סעדים קיצוניים: "מדובר בטענות קשות ביותר לפדופיליה והתעללות בילדים... המקרה שבפניי מצריך הדגשת הפן ההרתעתי, חינוכי ואף ענישתי של דובר השקר והעושה שימוש לרעה בילדים, בהליכי משפט ובתודעה המערכתית המיועדת להגן על קטינים מפני פגיעות מיניות ואלימות – תודעה שנוצלה לרעה על ידי האם".

 

השופט זגורי ציין את הפגיעה הקשה באב ובאשתו, ששמם הטוב הוכתם, הזוגיות שלהם כמעט נהרסה ולאורך חודשים ארוכים חיו בחרדה מתמדת. לפיכך הוא פסק כי האם תפצה את האב ב-25 אלף שקל ואת אשתו ב-50 אלף שקל.

 

בנוסף, כדי למזער ככל האפשר את המשך הפגיעה בילדים, הורה השופט על צמצום זמני השהות עם אימם ליומיים בשבוע וכל סוף שבוע שני.

 

בנוסף חויבה האם ב-5,000 שקל הוצאות לאוצר המדינה. כמו כן, השופט הורה לקבוע תוכנית התערבות טיפולית אינטנסיבית, וכן להעביר את פסק הדין לפרקליטות שתשקול לפתוח חקירה פלילית נגד האם בגין עדות שקר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים