שתף קטע נבחר

צו הקפאת הליכים לחברת השמירה של משרדי הממשלה, המעסיקה 1,600 עובדים

חברת אבידר צברה חובות של כ-74 מיליון שקל, ולטענתה לא קיבלה את התשלומים המגיעים לה מהממשלה. בבקשה לביהמ"ש נכתב כי משום שמדובר בחברה המספקת שירותים במוקדים אסטרטגיים רגישים כמו משרד ראש הממשלה - "שימור המשך פעילות החברה חיוני ברמה הלאומית"

בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא היום (ד') צו הקפאת הליכים לחברת השמירה והשירותים "בטחון שירותים אבידר", אשר מעסיקה 1,600 עובדים. זאת לאחר שהחברה ביקשה להוציא את הצו לתקופה של חודשיים. החברה טוענת שלא קיבלה את התשלומים המגיעים לה ממשרדי הממשלה, ובנוסף נפלה להונאה, ולפיכך צברה חובות של 74 מיליון שקל.

 

כדי להחזיר חובות: דני מזרחי מוכר את ביתו ב-4 מיליון שקל

בקשת פירוק נגד מעצב שמלות הכלה דני מזרחי

החובות של תיאטרון הבימה: 72 מיליון שקל

 

החברה טוענת כי מטרת הבקשה היא לאפשר את המשך הפעלתה ולתת לה שקט תעשייתי והגנה מפני נושיה. במקביל מינתה השופטת בטינה טאובר את עו"ד שלמה נס ורו"ח שלומי פיליבה לנאמני החברה. טאובר כתבה כי "סבורני כי אכן קיימת דחיפות במתן סעדים זמניים ולמינויו של נאמן זמני כבר כעת. זאת על מנת לאפשר את המשך הפעלת החברה ושימור פעילותה בהינתן שמדובר בחברה המעסיקה כ-1,600 עובדים ברחבי הארץ". השופטת הסמיכה את הנאמנים לקיים קשר מיידי עם הלקוחות, לנהל מו"מ עם "כל גורם אשר יביע התעניינות ברכישת עסקי החברה ולנהלה".

  (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה. שירותי אבטחה(צילום: shutterstock)
 

מדובר בחברה ותיקה ומובילה בתחום השמירה והשירותים כגון ניקיון, הפועלת למעלה מ-30 שנה. בין לקוחותיה של החברה ניתן למצוא את משרד ראש הממשלה, משרד הביטחון, משרד הבריאות, עיריית תל אביב, עיריית ירושלים, דואר ישראל, אוניברסיטת תל אביב, חברת נמלי ישראל ועוד.

 

החברה טענה כי "ככל שלא יינתן לחברה צו פתיחת הליכים לצורך הבראתה וככל שלא ימונה לה נאמן זמני, כבר עתה קיים חשש ממשי ביותר שמא החברה תקרוס כבר בימים הקרובים, תוך אובדן מקום עבודתם של אלפי עובדי החברה. מדובר בלמעלה מ-1,600 עובדים שעלולים למצוא את עצמם עם ידיהם על ראשיהם, ואובדן מיידי של מקור פרנסתם".

 

יתרה מכך, טוענת החברה באמצעות עו"ד שי גליקמן ,יונתן גמרניק ועידית קורן ממשרד דורון, טיקוצקי, נס, קנטור, גוטמן, עמית גרוס ושות', כי "בשים לב לעובדה כי מדובר בחברת אבטחה שמספקת שירותי שמירה ואבטחה במוקדים אסטרטגיים רגישים כגון משרד ראש הממשלה, בתי חולים, חברת חשמל ועוד הרי שלקריסת החברה עלולות להיות השלכות דרמטיות ביותר על גופים אלה שעלולים חלילה להיוותר חשופים ללא שירותי אבטחה שוטפים. שימור המשך פעילות החברה הינו חיוני ביותר ובעל חשיבות ראשונה במעלה אף ברמה הלאומית". עוד נטען כי מדובר בחברה שפעילותה ריוחית.

 

"מדובר בחברה שאינה מצויה במצב של חדלות פירעון מאזנית כי אם תזרימית בלבד וכי צו פתיחת ההליכים המבוקש נדרש לחברה על מנת לאפשר לה לצלוח את המשבר שאליו נקלעה, הבראתה של החברה וחזרתה לפסים של עבודה תקינה, אגב כניסתו של משקיע חדש", נטען.

 

מייסד החברה ובעל המניות היחיד בה הוא אליהו אבידר. החברה טוענת כי נקלעה לקשיים בין השאר מאחר שמזה כחצי שנה מעכבת המדינה והמוסדות הקשורים אליה תשלומים רבים בסך של כ-20 מיליון שקל, המגיעים לחברה בגין שירותים שכבר סופקו. כתוצאה מכך, נטען, נקלעה החברה למחנק שלא איפשר לה לשלם את ההפרשות הסוציאליות עבור עובדי החברה. עוד טענה החברה כי בין היתר נפלה קורבן להונאה.

 

במקביל הגישו עובדים בחברה המיוצגים על ידי עוה"ד גלילה ואלון הורנשטיין בקשת הקפאת הליכים מטעמם. העובדים שהגישו הבקשה טוענים כי חוב החברה בגין הפרשות סוציאליות מוערך בכ-8 מיליון שקל.

 

כמו כן, נטען כי החברה חייבת לעובדים חוב בגין חודש דצמבר 2019 בסך מוערך של כ-10 מיליון שקל. העובדים טענו עוד כי "בחברה מצויים מאות כלי נשק המוחזקים אצל העובדים לצורך אבטחת מתקנים ממשלתיים ואסטרטגיים וכי יש צורך מיידי להבטיח את שמירת הנשקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים