שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: רב שירות בתי הסוהר חשוד בקבלת שוחד

הרב עופר אלמליח נחקר בחשד לקבלת טובות הנאה במסגרת תפקידו. לפי עדויות שהגיעו למשטרה, עמותה שבה עובדים שניים מקרובי משפחתו של הרב קיבלה העדפה על פני עמותות אחרות במתן שירותי דת בשב"ס. פרקליטו של אלמליח: "אין ממש בחשדות, הוא מעולם לא קיבל פרוטה"

 

משרדי להב 433 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
משרדי להב 433(צילום: אבי מועלם)

הותר לפרסום: רב שירות בתי הסוהר, גונדר-משנה עופר אלמליח, נחקר שלשום (יום ב') באזהרה בחשד כי קידם שירותי עמותה שבה עובדים שניים מקרובי משפחתו. הרב אלמליח נחקר לאחר שהמשטרה הצליחה לגייס עד מרכזי בפרשה, שהפליל אותו. החקירה מתנהלת במשרדי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433 (יאחב"ל).

 

במסגרת החקירה, המשטרה ביצעה חיפוש במשרדו של הרב בנציבות שירות בתי הסוהר. הוא נחקר בחשד לעבירות של קבלת שוחד, קבלת טובות הונאה, מרמה והפרת אמונים. היום צפויה המשטרה לבצע עימות בינו ובין העד המרכזי. הרב מכחיש את החשדות נגדו.

 

על פי מידע שהגיע לידי ynet, כבר לפני כמה שבועות החלה חקירה של היחידה הארצית לחקירות סוהרים שבתוך יאחב"ל. היא עוסקת בעמותות שמספקות שירותי דת בתוך כותלי בית הסוהר (שיעורים, תשמישי קדושה ועוד). החשד עלה כלפי אחת העמותות שמספקת שירותים אלה בתוך בתי הסוהר לאורך שנים, שבה עובדים כאמור קרובי משפחתו של הרב.

 

במשטרה ביקשו לדעת כיצד אותה עמותה עובדת בשב"ס וכיצד נרכשו ממנה סחורות, לאחר שעלה על פי החשד כי מדובר במהלכים לא כשרים וחלקם פליליים. במהלך החקירה סיפר אחד החשודים כי מי שמעורב בפרשה הוא לא אחר מאשר הרב אלמליח.

 

לפי המידע שהגיע לידי החוקרים, שניים מקרובי משפחתו של הרב מועסקים באותה עמותה כשנתיים, וזאת הסיבה שהיא זכתה להעדפה ברכישת סחורות על ידי השב"ס. אחד ממקרוביו נותן שירותי אחזקה בעמותה והשני מעביר שיעורי תורה.

עו
"הרב לא קיבל פרוטה, עבד תמיד למען שב"ס". עו"ד נווה
 

במשטרה אמרו כי על פי החשד, הרב אלמליח פעל לכאורה במסגרת תפקידו וקיבל טובות הנאה שוות כסף כדי לקדם תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. בעדויות נטען כי כי מקורבי הרב קיבלו משכורת גם בזמנים שבהם לא היו פעילים בעבודה.

 

פרקליטו של הרב, עו"ד תומר נווה, טען כי "אין ממש בחשדות". לדבריו, "הוא מכחיש מכול וכול את המעורבות. מעולם הוא לא קיבל פרוטה מאף גורם. הוא עבד תמיד למען שירות בתי הסוהר ולמען האסירים. כל טענה אחרת משוללת מכל יסוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים