שתף קטע נבחר

נהריה: ניסה לחלץ בני משפחה בהצפות - וטבע למוות

ההרוג - בן 38. פראמדיק: "הים היה מאוד סוער וכמויות גדולות מאוד של מים זרמו סביבנו כשחילצנו אותו". במקביל, חיילים חילצו תושבים שנתקעו בעיר. כבישים רבים חסומים באזור חיפה והגליל המערבי

  

 

שוב מזג האוויר גובה קורבנות: מוטי בן שבת, בן 38, שניסה לחלץ בני משפחה בשיטפונות בנהריה, טבע בצהריים (יום ד') למוות. צוותי מד"א ביצעו בו פעולות החייאה, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו. במקביל, צה"ל שלח משאיות על מנת לחלץ תושבים שנתקעו בעיר. בעכו הונחו הורי הילדים בגנים ובהצהרונים להקדים את איסופם ממוסדות החינוך.

 

פראמדיק מד"א, ערן פרידלנדר, סיפר: "הגענו עם ניידת טיפול נמרץ לחוף, סמוך למרינה. כ-100 מטר צפונית לשפך נחל הגעתון על קו המים ראינו את הגבר שהיה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. הים היה מאוד סוער וכמויות גדולות מאוד של מים זרמו סביבנו. הוצאנו אותו מהחוף בעזרת אלונקת שדה, תוך כדי ביצוע פעולות החייאה, לניידת טיפול נמרץ - שם המשכנו בטיפול הרפואי שכלל הנשמות, עיסויים ומתן תרופות, אבל לצערנו בסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

 

בנוסף, 15 ילדים ואנשי צוות חולצו מגן ילדים באזור. במקביל אותרו שלושה יושבי רכב שהתהפך בהצפה בעיר שלמים ובריאים. בעיר ביקשו מהתושבים שלא לצאת מהבתים והודיעו כי נכון לעכשיו, לא יתקיימו מחר לימודים. קרוב ל-1,500 פניות הגיעו מאז שעות הבוקר למוקד העירוני.

צה
צה"ל מפנה תושבים בנהריה(צילום: דוברות כב"ה)

הצפות בנהריה (צילום: אחיה ראב
הצפות בנהריה(צילום: אחיה ראב"ד )

 

צירי תנועה חסומים (נכון ל-16:45)

כבישים בינעירוניים:

כביש 918 מצומת גונן לצומת גדות בשני הכיוונים (הפנייה דרך כביש 91, 979, 955).

כביש 70 מצומת אשרת לצומת כברי בשני הכיוונים (הפנייה לכביש 89, 85).

כביש 8677 מכפר הנשיא לראש פינה בשני הכיוונים (הפנייה לכביש 90).

כביש 89 מצומת מירון לעין זיתים חסום לתנועה בשני הכיוונים (הפנייה דרך כביש 866, 886).

כביש 22 מחלף ידין לכוון חיפה חסום לתנועה (הפנייה דרך כביש 4).

כביש 959 מצומת וואסט לצומת גונן בשני הכיוונים (הפנייה לכביש 978).

כביש 864 מצומת פקיעין לצומת חורשים בשני הכיוונים (הפנייה לכביש 89).

 

חיפה: עצמאות פל ים לכיוון דרום, חטיבת גולני לכיוון המחוז, צ'ק פוסט לכיוון נשר, גשר פז נתיב אחד פתוח, חוף שמן מוצף.

 

נהריה: כביש 70 נתיב השיירה לכיוון צפון ודרום, כביש 4 משמרת לכיוון צפון, כביש 4 צומת נהריה, כיכר הגלעד לכיוון 89, געתון סגור רחוב סולד וקפלן, אזור שפרינצק - בפינות אשכול ואפרים שריר.

 

קריית מוצקין: גושן, אוסישקין, וייצמן (מהתותח עד ורד), דבורה, ברק, חשמונאים עד אוטמזגין, מנהרות הרכבת.

 

נשר: דרך בר יהודה חסומה לשני הכיוונים מצומת אלוני/טופולסקי.

 

קריית טבעון: ת.דלק גליל לכיוון קרית חרושת.

 

קריית ים: רח' יוספטל.

 

חסימות נוספות: דרך יגאל ידין לכיון חיפה, כיכר דשנים, יוליס סימון לכיוון שדה תעופה, צומת הצ'ק פוסט מוצף גם כן. במשטרה אמרו כי יש להישמע להוראות השוטרים המוצבים במקום, להימנע מכניסה לצירים מוצפים וכן להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך. במשטרה מדגישים, מי שלא נדרש לנוע בצירים באיזורים המוצפים, מתבקש שלא להגיע לאזור ולא לסכן את עצמו.

 

עשרות מילימטרים של גשם

מאז שעות הבוקר ירדו 91 מ"מ ברגבה ויותר מ-80 מ"מ בעברון. "ישנה חסימה של רחובות רבים בעיר, וצוותי העירייה שיתוף עם כוחות הביטחון וההצלה פועלים בשטח", הודיעה העירייה. במשטרה קראו לציבור להתרחק מאזור מרכז העיר ולהימנע מהגעה לאזורים הקרובים להצפות.

 

 

הצפות בנהריה (צילום: אחיה ראב
מרכז נהריה(צילום: אחיה ראב"ד )

הצפות בנהריה (צילום: אחיה ראב
(צילום: אחיה ראב"ד )

הצפות בנהריה (צילום: אחיה ראב
(צילום: אחיה ראב"ד )

 הצפות בנהריה (צילום: אחיה ראב
(צילום: אחיה ראב"ד )

הצפות בנהריה (צילום: אחיה ראב
(צילום: אחיה ראב"ד )

סמוך לשעה 13:45 פרסמה עיריית עכו הודעה להורי התלמידים בעיר שבה הם הונחו להוציא אותם ממוסדות החינוך. "בעקבות תדריך בחדר מצב בעיריית עכו עם כלל גורמי הביטחון, אנו מעדכנים כי צפויה להיות מערכת גשמים נוספת וחזקה מאוד החל מהשעה 15.00 ועד השעה 21.00", נאמר בהודעה. "אנו מבקשים מכל הורה שיכול להגיע מוקדם לקחת את ילדיו מהגנים ומהצהרונים בבתי הספר נא לעשות זאת בהקדם לאור חשש משיטפונות ומברקים".

 

במקביל, רכבת ישראל הודיעה בצהריים כי חודשה התנועה בתחנות באזור הצפון לאחר שפעילותן הופסקה בעקבות הגשם הכבד והברד. עם זאת, ברכבת ציינו כי החזרה לשגרה מלאה של כלל הרשת תיקח עוד זמן.

 

"צוותי רכבת ישראל פעלו מאז שעות הבוקר וניקזו את כלל ההצפות במוקדי המסילה באיזור חיפה, זאת לאחר שהוצפו בשל גשמים עזים", נמסר.

 

עוד אמרו ברכבת ישראל כי "לצד ניקוז המים, פעלו צוותי תשתיות לתיקון תקלות במרכיבי איתות ומסילה שנגרמו כתוצאה מהצפות. בין היתר, הוחלפו מנועים של מספר מסוטים, אשר תפקידם להסיט את המסילות ממסילה אחת לאחרת.

 

 

חילוץ רכב שנתקע בחיפה (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מחוז חוף)
חילוץ רכב שנתקע בחיפה(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מחוז חוף)

מזג אוויר חורף גשם הצפה הצפות (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
כביש עוקף עברון בצפון(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

מזג אוויר חורף גשם הצפה הצפות מסילת רכבת חיפה (צילום: רכבת ישראל)
טיפול בהצפה במסילת רכבת בחיפה(צילום: רכבת ישראל)

הצפות בנשר (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)
הצפה בנשר(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)

הצפות בנשר (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)

הצפות בנשר (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)

 

 

מאתר החרמון נמסר כי מחר הוא יהיה סגור עקב תנאי מזג האוויר.

 

בעקבות הגשמים העזים וההצפות בחיפה ובאזור הצפון נרשמו עומסים כבדים בכבישים רבים באזור, והמשטרה, שפועלת לחילוץ נהגים לכודים, חסמה כמה מהכבישים בו. בין הכבישים החסומים: אזור חוף שמן, צומת ג'למה לכיוון רכסים, צ'ק פוסט, גשר פז, בר יהודה בחיפה, חטיבת גולני, אבן גבירול, שבתאי לוי/הציונות, אלנבי/אנילביץ', עין דור/המגינים, כביש 85 לכיוון מערב.

 

באזור עכו חסומה מנהרת בוסתן הגליל. במועצה האזורית גולן, כביש 98 נחסם לתנועה בין צומת בראון לצומת אל רום. קווי האוטובוס 58, 68 ו-69 לא יפעלו בשל השלג, והקווים מכיוון תל חי יגיעו רק עד עין קינייה.

 

חזאי "מטאו-טק" צחי וקסמן אמר היום לאולפן ynet כי "עד יום שישי בבוקר צפויות כמויות גשמים מאוד גדולות. הסערה תתמקד כל כמה שעות באזורים אחרים. היום זה בצפון עם כמויות גשם גדולות, 100 מ"מ ביממה אחת". לדבריו, "יש פוטנציאל לכמויות גשם גדולות במיוחד ב-48 שעות, של לפחות 100 מ"מ אם לא 150 מ"מ. זה עלול לגרום לנזקים והצפות. בשעות הקרובות גם תל אביב תיכנס לקו הגשם".


פורסם לראשונה 08/01/2020 13:11

 

רענן בן צור השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות כב"ה
מחלצים תושבים בנהריה
צילום: דוברות כב"ה
מומלצים