שתף קטע נבחר

בנק הפועלים אישר הסכם שכר חדש ותוכנית פרישה מרצון של 900 עובדים

ההסכם שנחתם הוא לשנים 2022-2018, העובדים יקבלו תוספת שכר שנתית של 3.7% בממוצע, וכן מענק חד-פעמי בעלות כוללת של 210 מיליון שקל; לבנק תינתן גמישות ניהולית, והוא יוכל לקלוט עובדים בחוזה אישי; העובדים שיבחרו לפרוש יוכלו לעשות זאת עד 2022

דירקטוריון בנק הפועלים אישר היום (ד') תוכנית פרישה מרצון ענקית של 900 מעובדי הבנק. במסגרת התוכנית, העובדים שיבחרו לפרוש יעשו זאת עד 2022. עלות התוכנית, לפי דיווחי הבנק - 535 מיליון שקל (לפני מס). נכון לסוף 2018 עמד מספר עובדי הבנק על 8,809, כך שמדובר בתוכנית פרישה מרצון של 10.2% מהעובדים.

  

במקביל אישרו הנהלת הפועלים ודירקטוריון הבנק הסכם שכר חדש בבנק לשנים 2018-2022 (כלומר, הוא כולל רכיב רטרואקטיבי). במסגרת ההסכם, תשולם לעובדים תוספת שכר בשיעור שנתי ממוצע של 3.7% והם יקבלו גם מענק חד-פעמי.

 

עכשיו זה רשמי: ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בבנק הפועלים

מנכ"ל בנק הפועלים רוצה לקצץ את מודל הקביעות של העובדים

בנק הפועלים: ירידה של 5% ברווח הנקי ל-871 מיליון שקל

 

תוספת השכר תשולם לעובדים בכמה פעימות של עד 650 שקל בחודש לאורך שלוש השנים הקרובות, וחלק ממנה מותנה בביצועים. לפיו דיווחי הבנק, עלות המענק החד-פעמי שישולם לעובדים עומדת על 210 מיליון שקל. 

  (צילום: גדי דגון)
מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר(צילום: גדי דגון)

עוד הוסכם עם העובדים כי תוכנית להענקת יחידות פנטום לעובדים שהיתה נהוגה בבנק, תומר לתשלום תוספת. בתמורה להסכמות קיבל הבנק גמישות ניהולית: על פי הודעת הפועלים, יוכל הבנק להמשיך לקלוט עובדים בחוזה אישי עובדים בעלי התמחות מיוחדת - במיוחד בתחומי הטכנולוגיה והחדשנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי דגון
מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר
צילום: גדי דגון
מומלצים