שתף קטע נבחר

ה"קשיש העני" מקמפיין העבודה - מתגורר בווילה ועם פנסיה גבוהה

בקמפיין שהשיקה, מפלגת העבודה מבטיחה לחסל את העוני של חצי מיליון קשישים - אך בשום שלב לא ציינה כי ה"קשישים העניים" בסרטון הם למעשה שחקנים. חלקם, כמו פעיל המפלגה רפאל בן-מרדכי, רחוקים מהעוני

 

 

מפלגת העבודה פתחה לפני כמה ימים בקמפיין שבו היא מבטיחה לחסל את העוני של חצי מיליון קשישים החיים כיום בישראל. בסרטון הוצגו קשישים עניים בצורה מעוררת רחמים, כאשר בשום שלב לא נכתב כי מדובר, למעשה, בשחקנים. בסרטון נראים קשישים אשר לכאורה אינם מצליחים לגמור את החודש וחיים בעוני.

 

אחד ה"קשישים העניים" בסרטון הוא רפאל בן-מרדכי, איש מפלגת העבודה מהוד השרון המתגורר בווילה בגודל 2.5 דונם בעיר. בן-מרדכי הוא גם פנסיונר של רשות שדות התעופה המקבל פנסיה נדיבה. למרות שליד תמונתו של רפאל בן-מרדכי נכתב בהבלטה: "חצי מיליון קשישים עניים" – הקשר בינו לבין עוני הוא מקרי בהחלט.

ה
רחוק מהעוני. פעיל העבודה רפאל בן-מרדכי

היום (רביעי) פורסם הסיפור ברשתות החברתיות של "ידיעות אחרונות" ו-ynet והביא לאלפי תגובות, שיתופים ולייקים. פרסום הסיפור הביך מאוד את מפלגת העבודה, שניסתה להילחם בתופעת העוני בקרב קשישים דווקא באמצעות פעיל מפלגה שרחוק לחלוטין מהעוני.

 

בן-מרדכי סיפר אתמול כי ביקשו ממנו להשתתף בקמפיין מאחר שהוא איש מפלגת העבודה – ולכן הסכים. "אני בן 71 והסכמתי לייצג בסרטון את המצב הלא טוב של המבוגרים. אני בכלל לא טייקון נדל"ן", אמר. "נכון שיש לי בית על 2 דונם וחצי, אבל קניתי אותו בגיל 24 בסיוע אבי שהיה מורה".

 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "כל המשתתפים שלנו הם פעילים שעושים קמפיין מהנשמה ובאמונה. בתקשורת הצינית זו כנראה האפשרות היחידה שתתייחסו לסרטון שעוסק במצוקות בני אדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים