שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פוטנציאל השקעות הנדל"ן בטקסס

  ניתוח נתוני השקעות הנדל"ן לסיכום שנת 2019 של הגשמה, מגלה שני פרויקטים שהושלמו לאחרונה בתשואה מרשימה ולפני הצפי שנקבע בתוכנית העסקית. השניים ממוקמים בטקסס, שממשיכה גם השנה להוכיח את הפוטנציאל היזמי שלה - בין השאר בזכותה של תעשיה מתפתחת, הגירה חיובית וכלכלה יציבה

  שני הפרויקטים שחתמו את מפת האקזיטים של הגשמה לשנת 2019 נוהלו בערים דסוטו ויוסטון – שתיהן בטקסס. האקזיט הראשון בפרויקט 'דסוטו' שממוקם במחוז דאלאס, והשני בפרויקט 'קונרו', שממוקם צפונית ליוסטון ובסמיכות לציר התנועה המחבר בינה לבין דאלאס.

   

   

  פרויקט 'דסוטו' מתבסס על רכישת נכס מניב במתחם Multi-Family שנבנה ב-1983 על שטח של 481,272 מ"ר, השבחתו ומכירתו. מדובר בפרויקט שהוא תוצר של שיתוף פעולה בין הגשמה לבין LLC Holdings Realty Strategic, חברה יזמית שהוקמה ב-2015 על ידי יזם הנדל"ן אדי לורן ומתמחה ברכישת נכסים והשבחתם. השלמת המכירה של הפרויקט, שכולל כ-200 יחידות למגורים, בוצעה כ-27 חודשים אחרי מועד הרכישה בפועל וכ-9 חודשים לפני הזמן הצפוי בתוכנית העסקית.

   

  תמונות מהפרויקט בדסוטו
  תמונות מהפרויקט בדסוטו

   

  במסגרת הפרויקט בקונרו נבנה מרכז בילוי ופנאי שכונתי משולב משרדים, המספק שירותים לקהילה המקומית על ידי Marcel Group היא חברת בוטיק המתמחה בייזום, בנייה וניהול של מרכזים מסחריים ומשרדים. החברה היזמית רכשה לאחרונה את חלקם של המשקיעים בפרויקט ((Buy out והללו נהנו מאקזיט בתשואה מרשימה. 

   

  מרכז התעסוקה היציב של ארה"ב

  שני הפרויקטים בדסוטו ובקונרו ממוקמים במרחק נסיעה ממחוז דאלאס, המרכז התעסוקתי הבולט של טקסס – אשר נחשבת לאחת מהמדינות בעלות הכלכלה היציבה בארה"ב. אין ספק שהיתרון היחסי של מחוז דאלאס בטקסס, עובד: שילוב מוצלח בין תעשייה מפותחת שממשיכה ליהנות ממגמת עלייה, ביקוש בלתי פוסק לעובדים והגירה חיובית. דסוטו ממוקמת מרחק נסיעה של כ-20 דקות מדאון טאון דאלאס, ופרויקט 'קונרו' נמצא בסמיכות לצומת הדרכים בין יוסטון לדאלאס.

   

  אזורי התעסוקה של דאלאס והסביבה ממשיכים לבסס בשנים האחרונות את מעמדם כמרכזי תעסוקה מובילים, עם כמות הולכת וגוברת של חברות אשר קובעות את המטה שלהן במחוז ובפרבריו. בין החברות הללו נמצאות פיצה האט, American Airlines ,Bank of America ,AT&T ,Seven Eleven וחברות אנרגיה וטכנולוגיה שונות. אזור דאלאס ופורט וורת', שזכה לשם "עמק הסיליקון של טקסס", מרכז קהילה עסקית משגשגת שממשיכה לצמוח מדי שנה.

   

  מנתוני מחלקת העבודה של ארצות הברית עולה כי בין אוגוסט 2018 לאוגוסט 2019 נצפתה באזור עלייה של 28,100 בכמות המשרות בסקטור העסקי, שיעור צמיחה של 4.5% שהוא יותר מפי שתיים משיעור הצמיחה הכולל בארצות הברית שעומד על 2.1% בלבד.

   

  גם במסגרת מחקרים שבחנו את הערים המובילות עבור סטארטאפים וחברות הזנק בארה"ב, זכתה טקסס לייצוג מרשים – עם לא פחות מ-4 ערים בדירוג של בלוג הנדל"ן Commercial Café. לצד דאלאס נכנסו לרשימת "20 הערים הטובות ביותר לסטארטפיסטים ויזמים" גם אוסטין, פורט וורת' וארלינגטו. מיקומה של דאלאס ניתן לה בזכות צמיחה של כ-20% במשרות בתחומי המחשבים, ההנדסה והמדע.

   

  תמונות מהפרויקט בקונרו
  תמונות מהפרויקט בקונרו
   

  צמיחה בפוטנציאל ההשקעות

  היקף הגירה חיובי למחוז דאלאס וסביבתו, העלייה בכמות המועסקים והזינוק בביקוש למגורים, הובילו לזינוק גם בפוטנציאל השקעות הנדל"ן המקומי והפכו את האזור להזדמנות מצוינת עבור משקיעים, לאור העובדה שרכישתו של נכס מניב נמצאת עדיין בטווח מחירים אטרקטיבי בהשוואה ליעדים אחרים בארה"ב. על פי האתר Zillow, מאגר מידע נדל"ני המתמחה בנכסים ברחבי ארה"ב, בשנה האחרונה נרשמה עלייה של 7.6% במחיר הממוצע לבתים בדאלאס, עם תחזית שצופה עלייה נוספת של 5.4% בשנה הקרובה.

   

  בחירת פרויקט להשקעה היא תהליך מורכב הכולל בין השאר את בחינת היזם והפרויקט המוצע, בדיקת נאותות של ההשקעה המוצעת ובחינת כלל ההיבטים המשפטיים הנלווים אליה. בין השאר יש צורך בניתוח מעמיק של פרטי העסקה המוצעת ובחינת מאפייניה על כל ההיבטים הכרוכים בהם.

   

  "כחלק אינטגרלי מבחינת העסקה בקונרו התייחסנו לתמהיל העסקים שעתיד היה לקום במתחם", אומר ניר יעקובוביץ', ראש תחום עסקאות ופיתוח עסקי בהגשמה. "מניסיוננו ידענו כי מניפת בתי העסק יכולה הייתה לייצר כאן סיפור של הצלחה או כשלון. התייחסנו לכך שהצרכן האמריקאי מורגל לרכוש אופנה, צעצועים ומזון באינטרנט. ידענו שאנחנו צריכים להיערך מראש לזה להבטיח שעולם הקניות המקוון (E. Commerce) לא ישפיע על סיכויי ההצלחה של המתחם. מתוך כך שמרנו על תמהיל עסקים שנותן מענה מדויק לצרכי האוכלוסייה המקומית ואינו מתחרה עם העולם העסקי ברשת כמו למשל מסעדות, בתי קפה, מרפאה לחיות וגם מתחמי יופי וקוסמטיקה".

   

  פרויקט 'דסוטו' הוא אחד מהפרויקטים שמיועדים לענות על צורך של עובדים מקומיים מחברות שונות שצמחו באזור בהדרגה, באמצעות קומפלקס מגורים רחב ידיים הממוקם בשכונה יוקרתית. המתחם כולל מתקנים ציבוריים ונהנה ממיקום אטרקטיבי בסמוך למרכזים מסחריים, מרכזי בילוי ופארק תעשייה, נוסף לקרבה למקומות התעסוקה של דאלאס. פרויקט 'קונרו' הינו חלק ממתחם Watermere at Woodland Lakes, שכולל בנוסף למרכז המסחרי גם בנייני מקבצי דיור, שכונות בתים פרטיים, בניינים לדיור אוכלוסייה בוגרת, בית חולים ועוד.

   

  תמונות מהפרויקט בדסוטו
  תמונות מהפרויקט בדסוטו
    

  "כשבחנו את העסקה זיהינו את הפוטנציאל בדאלאס" מוסיף יעקובוביץ' "תעשייה מפותחת, היווצרותם של מקומות עבודה חדשים ושוק דיור ההולך ומתרחב העידו על מגמה של התפתחות וצמיחה. כשמוסיפים לכך אוכלוסייה ברמה סוציואקונומית גבוהה וציבור שוכרים שמעוניין במתחמי מגורים נוחים, זיהינו שמדובר בהזדמנות נכונה עבור משקיעים. אני שמח שהתחזיות התגלו מדויקות ושקהל המשקיעים של טקסס נהנה מפירות השקעתם".

   

  לפרטים אודות פרויקטים נדלניים ומידע על אפשרויות השקעה, היכנסו לאתר הגשמה   

   

  *השקעות מתבצעות באמצעות שותפויות ייעודיות. השקעה בפרויקטים טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה. המידע אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך של החברה או הזמנה לקבלת הצעות כאמור. אין באמור לעיל משום הבטחת תשואה כל שהיא. האמור בתיאור לעיל מהווה הצגה עקרונית וכללית בלבד וההצעה תבוצע על בסיס פטור לפי חוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים