שתף קטע נבחר

הניצב ש"סידר" לעצמו חניה פרטית - ברחוב: "חוצפה ויהירות"

מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב עמי אשד, נהנה מהטבות רבות - כולל רכב משטרתי ונהג צמוד. ל-ynet נודע כי כשהתברר לו שהרכב גדול מדי עבור החניות בבניין שלו בכפר סבא, הוא מצא פתרון: בקשה לוועדה עירונית להקצות לו חניה ברחוב. המשטרה: "למניעת לזות שפתיים, הוא ביקש להסיר את התמרור"

 

עמי אשד (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עמי אשד(צילום: עידו ארז)

למפקד מחוז מרכז במשטרה ניצב עמי אשד, המתגורר בכפר סבא, יש חניה פרטית בבניין שבו הוא מתגורר. הוא אף יכול לחנות באחת החניות ברחוב מגוריו - אם אחת מהן פנויה. אלא של-ynet נודע כי למרות התנאים שמהם נהנה הקצין הבכיר - הכוללים רכב משטרתי (שמתברר כי אינו בנוי למידותיה הצרות של החניה בבניין) ונהג צמוד - מתברר שמשהו בכל זאת היה חסר: מקום חניה משלו - ברחוב.

 

ניצב אשד הוא הקצין הבכיר ביותר באזור המרכז, שאחראי בין היתר הערים גם על כפר סבא. הוא נמצא בתפקידו מזה שנתיים ובמשך זמן רב אכן הצליח "להסתפק" בחניון הפרטי שבבניין מגוריו. לעתים אף מצא מקום חניה פנוי ברחוב סמוך לשפת המדרכה כאחד האדם.

 

אלא שבתקופה האחרונה, ככל הנראה, החלה מצוקת החניה להפריע לקצין המשטרה - כמו גם למפקד התחנה העירונית, סגן-ניצב יורם ברינה - שנמצא תחת פיקודו. ברינה לא היסס ודאג להוציא לפועל את בקשתו של הבוס, קרי, לקבל מקום חניה פרטי ברחוב - ושיגר מכתב למנהל אגף הביטחון בעיריית כפר סבא שעובד בצמוד אליו.

חניה קצין משטרה כפר סבא  (צילום: יאיר שגיא)
החניה הפרטית של ניצב אשד(צילום: יאיר שגיא)

חניה קצין משטרה כפר סבא  (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

"בשטח הטריטוריאלי של מחוז מרכז מתגוררים מעל לשני מיליון תושבים. בשטח המחוז קיימים צירי תנועה רבים המשמשים דרכי גישה הכרחיות...כמו כן, בשטח המחוז מספר רשויות במגזר הלא-יהודי שבהן מתרחשים אירועי אלימות חריגים - לרבות מקרי רצח. מאפיינים אלה מאלצים את מפקד המחוז להיות זמין לכל אירוע חריג, לצאת ולחזור לעתים בשעות שכלל החניות ברחובות הסמוכים לביתו תפוסות", לשון המכתב.

 

אלא שסגן-ניצב ברינה "שכח", כך נראה, לציין פרט חשוב מאין כמותו במכתבו: למפקדו מוצמד נהג שמסייע לו בכל נסיעותיו. יתרה מכך, בבניין שהוא הוא מתגורר, כאמור, ישנם מקומות חניה רבים. "אף אחד בעירייה לא רוצה לסרב למפקד תחנה", אמר קצין בכיר במשטרה. "אני פשוט המום מהחוצפה מהבקשה הזו. הוא לא הקצין הראשון ולא האחרון שמתגורר בבניין. אני לא זוכר שהיו בקשות כאלה - ועוד על חשבון חניה ציבורית".

יורם ברינה  (באדיבות משטרת מודיעין)
יורם ברינה(באדיבות משטרת מודיעין)
 

הקצין הבכיר הוסיף: "זו חוצפה, יהירות וחוסר אמות מידה מוסריות. מי עושה דברים כאלה? לאלוף פיקוד יש חניה? מפקד כיבוי לא מוקפץ כל הזמן? למה זה 'צורך מבצעי'? ברור שמפקד התחנה יבקש בשביל המפקד שלו חניה. זה בדיוק ניצול הכוח".

 

הנושא הגיע לפתחה של ועדת התנועה העירונית בכפר סבא - ואושר על ידי חבריה; ואכן, לפני כמה שבועות, הגיעו אנשי הפיקוח העירוני לרחוב שבו נמצא בניין מגוריו של אשד וסימנו אזור חניה ומעליו תמרור עם מספר לוחית הרישוי. לא זאת אף זאת: אל השלט הוצמדה אזהרה לציבור ובה הובהר באופן חד-משמעי כי מדובר בחניה לרכב משטרתי.

 

בסביבתו של ניצב אשד ניסו להסביר כי הרכב שברשותו לא מתאים במידותיו, כאמור, למקום שהוקצה לו בחניון הפרטי שבבניין. עם זאת, השבוע - עת צולמו התמונות לעיל של מקום החניה - נצפה אחד מעוזריו של ניצב אשד כשהוא מגיע עם מכונית אחרת מסוג יונדאי, מחנה אותה בחניה הפרטית שניתנה לקצין הבכיר על-ידי העירייה - ונוסע עמו ברכב.

 

מעיריית כפר סבא נמסר: "בעירייה התקבלה בקשה ממשטרת ישראל להקצאת מקום חניה למפקד מחוז מרכז בדרגת ניצב מסיבות מבצעיות. בשל הנסיבות שפורטו, הבקשה נבחנה ואושרה על פי כל הנהלים המקובלים".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "ההחלטה להקצאת החנייה התקבלה כדין על ידי ועדת התנועה של העירייה. עם זאת, בכדי למנוע לזות שפתיים, ביקש מפקד המחוז לבטל את הקצאת החנייה ולהסיר את התמרור המוצב במקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא, דוברות המשטרה
החניה הפרטית של ניצב אשד - ברחוב
צילום: יאיר שגיא, דוברות המשטרה
מומלצים