שתף קטע נבחר

מקורבים לעמיר פרץ: "לא שולל איחוד עם מרצ"

מקורבי עמיר פרץ וניצן הורוביץ נפגשו והקימו ערוץ שיחות לא-רשמי במטרה לבחון איחוד. לכן נדחתה ועידת מרצ מיום ראשון ליום שלישי

יו"ר מפלגת העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ, שדחף לאיחוד עם כחול לבן, אינו שולל כעת איחוד עם מרצ והוא איפשר הקמת ערוץ שיחות בלתי רשמי בין שתי המפלגות. מקורבים של פרץ ויו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ נפגשו ושוחחו כדי לבדוק אם ניתן לפתוח מו"מ רשמי לאיחוד בין שתי המפלגות. במקביל החליט יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ לדחות את ישיבת ועידת מרצ שתוכננה להיערך ביום ראשון ליום שלישי, כדי לאפשר לוועידת המפלגה לאשר איחוד כזה אם אכן ייצא לפועל.

 

איחוד בין המפלגות יכול להיעשות עד ליום סגירת הרשימות, ביום רביעי, 15 בחודש.

יו״ר מפלגת העבודה ח״כ עמיר פרץ נפגש עם יו״ר מרצ ניצן הורוביץ ()
עמיר פרץ וניצן הורוביץ. ארכיון

 

 

 

 

 

 

בכירים בעבודה אמרו הערב ל-ynet כי לאחר שיוזמת האיחוד הגדול בין כחול-לבן, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי נכשלה בעקבות סירובו של גנץ לבחון מהלך כזה - שוקל פרץ איחוד עם מרצ. בכירים בעבודה המקורבים לפרץ אמרו כי "עמיר כבר לא שולל איחוד עם מרצ. הוא חשב על מהלך גדול של איחוד של כל המרכז-שמאל, אבל ברגע שזה לא הסתייע צריך לחשוב מה עושים הלאה. בכל מקרה, עמיר לא ינהג בחוסר אחריות".

 

פרץ צפוי לזמן את הח"כים של העבודה-גשר לישיבת סיעה נוספת בתחילת השבוע כדי לדון באפשרות לאיחוד עם מרצ. לכל הפגישות הוזמנה גם מספר 2 בעבודה-גשר, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס. גורם בסיעה סיפר, כי יו"ר המפלגה פרץ אמר להם: "נצטרך לקבל החלטות אם ללכת לאיחוד או ללכת לבד".

 

ח"כ עמר בר-לב אמר כי קיימת דילמה גדולה אם להסתכן בכך שמרצ לא תעבור את אחוז החסימה או להסכים לאיחוד שלא יגדיל את מספר המנדטים של מפלגות השמאל. "יש סיכון שבאיחוד כזה נגמור עם שישה מנדטים ובסוף מאזן הגושים לא ישתנה וגנץ יילך על ממשלת אחדות עם הליכוד ברוטציה עם ביבי", אמר בר-לב. "מצד שני, יש גם סיכון שמרצ לא תעבור את אחוז החסימה ואז הגוש יקטן. יש התלבטות אמיתית בין שני תסריטים שבכל אחד מהם ישנו סיכון".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיר פרץ וניצן הורוביץ. ארכיון
מומלצים