שתף קטע נבחר

בן גביר על שיעורי הסובלנות בבתי הספר: "התארגנות פוליטית, סתימת פיות"

יו"ר עוצמה יהודית האשים באולפן ynet את אשתו של גבי אשכנזי ואת ראש העיר רמת גן במחאת המורים על דבריו של פרץ ב"ידיעות אחרונות". "איפה היו ארגוני המורים כשגירשו את ילדי גוש קטיף?". על עמדותיו הפוליטיות: "שיניתי סגנון, לא מכליל ערבים"

 

 

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר, שחבר בחודש שעבר לבית היהודי, תקף הבוקר (ראשון) באולפן ynet את החלטת הרשויות המקומיות להעביר שיעורים על הקהילה הגאה בעקבות דבריו של שר החינוך רפי פרץ בריאיון למוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות". "אני נגד מי שמנסה להפוך אותנו לאיראן. זו התארגנות פוליטית שנועדה לסתום פיות".

איתמר בן גביר   (צילום: אבי מועלם)
איתמר בן גביר (צילום: אבי מועלם)

בן גביר הזכיר את דבריו בריאיון קודם שבו אמר כי אם בנו היה יוצא מהארון הוא היה מחבק אותו, ויצא להגנתו של רפי פרץ. "השותף שלי עדין נפש. צריך להבין את ההבדל בין לשלול ילד כי הוא הומו לבין לבוא ולהגיד שאני מתפלל שהבן שלי יתחתן עם אישה", הסביר בן גביר.

 

- יושב תלמיד הומו ורואה בעיתון שפרץ אומר שהילדים שלו גדלו בסביבה טבעית ונורמלית ולכן יצאו ככה.

"שאותו ילד ידע ששר החינוך הוא שר החינוך של כולם. הוא לא מטיל דופי. הוא אומר שזה נורמלי שיהיה אבא ואמא. מה קרה לנו? למה הפכנו? הילדים האלה יקבל את החיבוק הכי גדול, והילדים האלה צריכים להיות שווי זכויות לכל דבר ועניין. אין על זה מחלוקת בכלל".

 

בן גביר תקף את המורים שיצאו נגד השר והוסיף: "מה זה העליהום הזה? מה זאת שפיכת הדמים הזאת נגדו? כל מני אמירות של מרד מצד מורים. איפה המורים האלה היו כשגירשו ילדים מגוש קטיף? אם אתם רוצים לדבר על הכלה של כולם, ילדי איתמר ויצהר לא נפגעו כשלפיד אמר שהכסף נמצא שם? למה אז לא שמעתי את ארגוני המורים? למה להכניס פוליטיקה למערכת החינוך? ליברמן מסית נגד חרדים, אז למה לא לדאוג לילדים שלהם?".

 

שר החינוך הרב רפי פרץ (צילום: רויטרס)
"עדין נפש". רפי פרץ(צילום: רויטרס)

הוא הדגיש כי "באותו הריאיון אמר שר החינוך שאין לי דבר וחצי דבר נגד האוכלוסיה הזאת, ושר החינוך הוא שר החינוך של כולם. ריבונו של עולם, אנחנו מדברים על הרב רפי פרץ. כמובן שאני רוצה שהילדים שלי יתחנכו כך שהבן שלי יתחתן עם אישה. אין בזה שום דבר פוגע. מי שעושה את הקמפיין נגדו זאת רונית אשכנזי, אשתו של גבי אשכנזי מכחול לבן, ראש העיר רמת גן כרמל שאמה-הכהן וכל מני ארגוני שמאל".

 

"שיניתי סגנון, לא מכליל את כל הערבים"

בן גביר התייחס גם לדבריו של פרץ על כך שהתמתן ואינו כהניסט. "מה זה כהניסט? לרצות לגרש את כל הערבים ולשנוא אותם? אז אני לא כהניסט. לא רוצה לגרש את כל הערבים. אבל אם הכוונה היא לפעול עבור עונש מוות למחבלים ולגרש את מי שלא נאמן - הוא צדק. אם אהיה בכנסת מחר אציע להפריד בין ערבים ויהודים בחופי הים? ממש לא".

 

- אז השתנית.

"שיניתי סגנון, שיניתי הרבה דברים. אני לא מכליל את כל הערבים, אבל את אלה שרוצים להשמיד אותי, ולצערי יש לא מעט, אני רוצה לזרוק מכאן".

 

- יכול להיות שעם כל ההתבטאויות וההיפרדות מ'ימינה' בסופו של דבר לא תצליחו לעבור את אחוז החסימה?

"בסקרים של אתמול רואים מגמה הפוכה", מסביר בן גביר. "אני לא פוסל חיבור עם בנט ושקד, ואני מקווה שהם לא פוסלים אותי. אני חושב שזה יהיה נכון שנרוץ בשני ראשים".

 

- אז בעצם אתה אומר שהאיחוד הוא בזבוז זמן.

"קודם כל התאחדתי עם הרב פרץ, ואני מקווה שסמוטריץ' גם יבוא אלינו. אני מקווה לחבר עוד כוחות בציונות הדתית, אבל לא רק. גם פריפריה, מזרחים וספרדים. אנחנו רוצים את כולם, אבל אני חושב שזה נכון שבנט יביא מצביעים מכחול לבן, מבציעי מרכז וימין רך".

 

- נראה שסמוטריץ מתחמק.

"אני מקווה שבצלאל, שהוא פוליטיקאי מחונן, יבוא אלינו ויהיה איתנו. אני לא רואה כמה הוא יתרום לחיבור עם שקד ובנט. לנו הוא תורם, סמוטריץ' הוא גורם חשוב מאוד בציונות הדתית. אם בסופו של דבר ירצו חיבור גדול - לא אני זה שימנע אותו".

 

ישיבת ממשלה (צילום: אוהד צויגנברג)
בן גביר על סמוטריץ': "לא רואה איך הוא תורם לבנט ושקד"(צילום: אוהד צויגנברג)

- איזה מקום תדרוש?

"יש לי הסכם עם הרב רפי פרץ. יש לנו שליש בחיבור שלנו, ברור לי שכולם מבינים את הכוח שאנחנו מביאים. להגיד שאני מאושר מזה? לא. מגיע לנו יותר. אבל לא אפוצץ את הדברים על המקום החמישי".

 

- בניגוד לפעם קודמת, כששובצת למקום השמיני.

"מה שהציעו לי היה מקום לא ריאלי. הם רצו שאני אביא את הקולות אבל לא אהיה במקום ריאלי. מקום חמישי עכשיו הוא עדיין ריאלי, למרות שאני מודה שלעוצמה יהודית מגיע יותר".

 

רגעים לפני שחברת הכנסת סתיו שפיר נכנסה לאולפן, התייחס בן גביר לטענותיה על כך שהוא מאיים על חייה ואמר כי הכוונה היא לכתב התביעה ששלח לה. "סתיו שפיר היא דמגוגית ויש לי הרבה מילים רעות לומר עליה, אבל למרות שקראה לי נאצי, אני חושב שמה שעושים לה עכשיו בשמאל זה לא בסדר.

 

"שפיר הביאה אותם ועזרה להם, ואני לא אוהב כשמפנים את הלחי השנייה ויורקים לבאר ששותים ממנה. היא עזרה להם בחיבור הקודם - שיקבלו אותה. אבל את האמירות החמורות שלה אני לא שוכח".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
איתמר בן גביר
צילום: אבי מועלם
מומלצים