שתף קטע נבחר

סתיו שפיר: "הורוביץ וזנדברג סגרו דיל - ופירקו את השותפות"

ח"כ סתיו שפיר ממשיכה לקרוא ליו"ר מרצ הורוביץ להיפגש עימה ועם עמיר פרץ במאמץ אחרון לשיתוף פעולה בבחירות הקרובות. "עזבתי בית פוליטי כדי שלנתניהו לא יהיה רוב", אמרה לאולפן ynet

 

 

"מרצ פירקו את השותפות, אך עדיין אפשר לאחד כוחות": חברת הכנסת סתיו שפיר התייחסה היום (ראשון) למאמצי החיבורים במחנה השמאל לקראת סגירת הרשימות לכנסת ה-23. "זה מה שהציבור שלנו רוצה, וזה גם מה שיביא לתוצאה הכי טובה", אמרה שפיר בריאיון לאולפן ynet.

 

סתיו שפיר (צילום: אבי מועלם )
סתיו שפיר(צילום: אבי מועלם )

"בסוף, כל אחד מהחלקים מצליח יחד להביא מספיק מנדטים שיכול לא רק לעבור את אחוז החסימה, שעם כל הכבוד זו משאלה מאוד קטנה וצנועה לפוליטיקאים שרוצים להוביל. אנחנו לא צריכים רק לעבור את אחוז החסימה, אלא להוביל את המדינה ואת הממשלה", טענה חברת הכנסת.

 

שפיר אמרה שבחרה לעזוב את ביתה הפוליטי במפלגת העבודה כדי להציל את מרצ. "בשנה האחרונה זכיתי פעמיים בפריימריז. עשרות אלפי אנשים באו איתי אל המחנה הדמוקרטי, וזה קצת מפתיע שרק כמה חודשים לאחר מכן מספרים שהסתכסכתי איתם. לא נראה לי שהדברים לא הסתדרו, כמו שיש איזה דיל. הכוח האלקטורלי שלי מוכח, הבאתי מנדטים והצלחנו להעביר את מרצ אל מעבר אחוז החסימה".

 

חברת הכנסת ציינה כי "הסיבה שעשיתי את זה היא לא רק מרצ. מרצ לא הייתה המפלגה שלי". לדבריה, הסיבה שבגינה עזבה את מפלגת העבודה היא על-מנת שנתניהו לא יזכה לרוב בכנסת. "היינו חייבים להתאחד. עזבתי כי העבודה סירבה לאיחוד, והיום כולם מדברים למענו, אז כנראה שצדקתי במשהו".

 

- אם זה לא אישי למה הם לא רוצים אותך?

"מסיבה מאוד פשוטה. יש שם חברי כנסת שרצו לקדם את עצמם ברשימה מהמקום הרביעי למקום השני. הורוביץ רצה להישאר במקום הראשון בלי פריימריז, סגר דיל עם זנדברג והביא לפירוק המחנה הדמוקרטי", טענה שפיר. "התאכזבתי ונפגעתי מזה באופן אישי. מצביעים שהגיעו איתי גם נפגעו. עכשיו אני שמה את זה מאחוריי".

 

"לאורך כל התקופה האחרונה אני מדברת ופועלת למען האיחודים. שמתי על השולחן כבר מספר הצעות, כמו לקדם את חבר הכנסת עיסאווי פריג' למקום השני במקומי למען השותפות היהודית-ערבית. הם סירבו לכך. הצעתי לערוך פריימריז בתוך מרצ - הם לא הסכימו. אי אפשר גם להחליט שלא עורכים פריימריז וגם לשים את השותפים בצד", טענה.

 

- את מרגישה שבגדו בך? דחפו אותך מהצוק?

"ברור שאני מרגישה מאוד מאוכזבת מהמצב הזה. ויתרתי על בית פוליטי שבו היה לי כיסא בטוח בכנסת. אף פוליטיקאי לא עושה את זה. אני חושבת שמי שיותר מאוכזב זה הציבור שלנו, שלא מבין על מה המריבה הזאת ולא מבין למה לא הולכים ביחד, למה אי אפשר לעשות פשרות".

 

ניצן הורוביץ ותמר זנדברג בבית סוקולוב (צילום: שאול גולן)
"סגרו דיל ופירקו את המחנה הדמוקרטי". הורוביץ וזנדברג(צילום: שאול גולן)

שפיר אמרה כי היא מקווה שהורוביץ יסכים להיפגש איתה עוד היום ולהגיע איתה לפשרה, אך סירבה לנקוב במיקום שבו היא מעוניינת ברשימה. "אני כבר הסכמתי לזוז אחורה", אמרה שפיר. "מי שמנסה לדחוף אותי קדימה אלה דווקא אנשים מתוך מרצ. אני לא חושבת שיש הבדל בין מקום הרביעי למקום השני. מה שחשוב זה שנוכל לעמוד ולהילחם ביחד, ולא האחד נגד השני. אני יודעת להביא באופן עצמאי בין שלושה לארבעה מנדטים, זה בערך אותו מספר כמו של מרצ עכשיו".

 

עם זאת, שפיר אמרה כי היא לא מוכנה להביא למצב שבו המפלגה לא תעבור את אחוז החסימה. "הרבה פעילים וחברי כנסת לשעבר במפלגת העבודה רוצים לראות איחוד ביני לבין מרצ והעבודה. אם הפוליטיקאים יקשיבו עכשיו לציבור - אנחנו נתאחד. אני קוראת לעמיר פרץ ולניצן הורוביץ להיפגש היום ולפתור את הבעיות".

 

- אולי מקומך במסגרות אחרות?

"עוד לא ראיתי מישהו שנכנס לוועדת הכספים והצליח לעשות את המהפכה שאני עשיתי. אני לא הסכמתי לסגור שם שום דיל, הלכתי להילחם על השקיפות ונגד השחיתות, ושיניתי את הוועדה הזאת. דאגתי למיליארדים שבאמת ישרתו את הציבור. זה מעצבן כל מיני אנשים. המאבק הזה גם גרם לי לפעמים להיות איום לכל מיני פוליטיקאים קטנים בשמאל, אבל זה לא מה שמשנה. מה שמשנה זה שנעבוד יחד, אנחנו לא מתחרים אחד בשני, כרגע אנחנו קטנים. המפלגות שאנחנו חלק מהן נמצאות בסכנה".

 

שפיר התייחסה לריאיון של יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר באולפן ynet, ואמרה כי "האיש הזה עלול להיות שר בממשלה. אם לא נתעשת, הוא עלול לקבל לידיו כוח להשחית את המדינה עוד יותר, ולהרוס את מערכת החינוך. לגדל פה דור גזען ומבוהל. אף אחד מהציבור שלנו לא מתעניין במריבות האלה או באיזה מקום כל אחד הוא רוצה לראות דבר אחד. בשביל זה אני בפוליטיקה. לא בשביל לעשות דילים באיזו מפלגה, אלא כדי לייצג ולהילחם בשביל הציבור שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
סתיו שפיר
צילום: אבי מועלם
מומלצים