שתף קטע נבחר

16 חודשי מאסר לנהג משאית שגרם למות אישה וילדה: "רשלנות זועקת לשמיים"

חנה גאולה דוויק בת ה-48 והדס לוי בת ה-4 נהרגו כשכלי הנדסי נפל עליהן ממשאית. הנהג זכריה בראשי הודה באחריותו. השופט: "הוא הוביל פצצה מתקתקת"

 

 

הסדר טיעון לנהג שהורשע בגרימת מותן של אישה וילדה ב-2016. זכריה בראשי (55) מירושלים הודה והורשע בגרימת מותן של חנה גאולה דוויק בת ה-48 והדס לוי בת הארבע, שנהרגו מפגיעת טרקטור שנפל מהמשאית שבה נהג בכניסה למודיעין עילית לפני כארבע שנים. היום (א') גזר עליו בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה 16 חודשי מאסר בפועל, 10 חודשי מאסר על תנאי ופסילת רישיון לצמיתות על רכב משא. 

 

התאונה הקטלנית במודיעין עילית - ידיעות קודמות:

תאונת הטרקטור: "בגלל טעות אנוש נעלמו חיים שלמים"

הובאה למנוחות הדס בת ה-4 שנפצעה בתאונה

"הוביל פצצה מתקתקת". מקום התאונה במודיעין עילית (צילום: כבאות מחוז יוש) (צילום: כבאות מחוז יוש)
"הוביל פצצה מתקתקת". מקום התאונה במודיעין עילית(צילום: כבאות מחוז יוש)

כתב האישום נגד בראשי הוגש ביולי 2016 על ידי פרקליטות מחוז מרכז. נטען שהוא נהג במשאית שאליה חובר גרר, ועליו הועמס טרקטור מקדח חורים זחלי במשקל של 14 טון. בראשי נסע מכיוון היישוב נילי לירושלים, כאשר לפני הנסיעה הוא קשר את הכלי ההנדסי באמצעות שרשרת ברזל קצרה בצידו הימני בלבד. במהלך הנסיעה, צוין, הוא הגיע למעגל תנועה ובצאתו ממנו נפל המקדח מהנגרר אל המדרכה מימין.

 

בזמן זה הלכו חנה גאולה דוויק והדס לוי על המדרכה. הן נפגעו מהכלי ההנדסי - ונהרגו. שתי נשים ותינוק נפצעו באירוע.  

ההרוגה חנה גאולה דוויק ובנה משה ()
ההרוגה חנה גאולה דוויק ובנה משה

הלווייתה של הילדה הדס לוי  (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
הלווייתה של הילדה הדס לוי (צילום: שאול גולן)

לאחר הצגת עסקת הטיעון בבית המשפט, שאליה התנגדה משפחת אחת ההרוגות, ביקשה הפרקליטות לגזור על הנהג 18 חודשי מאסר בפועל. עורך דינו ביקש להסתפק בעונש של עבודות שירות בלבד. 

 

השופט ארז נוריאלי קבע בגזר הדין: "גרימת מוות בנהיגה רשלנית פוגעת בערך של קדושת החיים, מפרקת משפחות, והשלכותיה על כל המעורבים היא הרסנית. במקרה זה, של מותן הטרגי של אישה וילדה שנמחצו לצוות בנסיבות מזעזעות, מדובר בפגיעה קשה בערכים המקודשים".

 

השופט נוריאלי הוסיף כי ניתן היה למנוע את התאונה הקטלנית. "הנאשם קשר את הכלי הכבד באופן רשלני ורשלנותו זו זועקת לשמיים. לו היה הנאשם נותן דעתו למטען, היה שם לב לתזוזת המקדח על גבי המשאית. למעשה בשלב זה המטען זז ממרכז הרכב הנגרר לצד ימין, ולפיכך הנהג הנאשם הוביל פצצה מתקתקת".

 

לצד פסילת הרישיון על רכב משא לצמיתות, על הנהג הוטלה גם פסילת רישיון לכלי רכב למשך 12 שנים, קנס כספי וכן פיצוי כספי בסך 20 אלף שקלים לכל אחת משתי משפחות ההרוגות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: כבאות מחוז יוש
זירת התאונה ב-2016
צילום: כבאות מחוז יוש
מומלצים