שתף קטע נבחר

עמיר פרץ ייפגש הערב עם הורוביץ: "צריכים להתאחד"

יו"ר העבודה ביקש מהנהלת המפלגה אישור לפתוח במו"מ לאיחוד טכני לקראת הבחירות: "אני אדאג לשמור על כל החברים, כולל אורלי לוי-אבקסיס". מאוחר יותר ייפגש עם יו"ר מרצ. אם יושג הסכם - האישור ביום שלישי

 

 

המגעים לאיחוד בין שתי מפלגות השמאל מתקדמים לקראת סגירת הרשימות ביום רביעי. יו"ר מפלגת העבודה-גשר עמיר פרץ כינס הערב (יום א') את הנהלת מפלגת העבודה וביקש אישור לפתוח במו"מ לאיחוד טכני עם מרצ לקראת הבחירות ב-2 במרץ. מאוחר יותר צפוי פרץ להיפגש עם יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ. חברי צוות המו”מ צפויים להיות השר לשעבר אופיר פז פינס ומזכ”ל המפלגה עו”ד ערן חרמוני. במידה שיושג הסכם, הוא יובא לאישור ועידת המפלגה בישיבתה ביום שלישי הקרוב.

 

בישיבה אמר פרץ: "הסיכוי שלנו לנצח את ביבי יהיה באמצעות איחוד בין מפלגת העבודה למרצ. צריכים להתאחד. אני אדאג לשמור על כל החברים, כולל אורלי לוי-אבקסיס. מה שחשוב עכשיו זאת טובת המדינה".

 

חלק מהנוכחים תמכו בהצעה של פרץ. יו"ר המפלגה לשעבר מיכה חריש אמר: "מפלגת העבודה נכשלה בשתי מערכות הבחירות האחרונות, כולל בכל המעוזים החזקים והגדולים שלנו". ראש עיריית יקנעם שמעון אלפסי הוסיף: "אני לא רוצה להיות חתום על פטירתה של מפלגת העבודה. אסור לנו לתת יד לקבור את המפלגה".

 

מנגד אמר גזבר המפלגה לשעבר, משה כהן: "הרבה מאוד אנשים אצלנו לא יוכלו להצביע לרשימה אחת עם מרצ. גם אני לא אצביע למפלגת העבודה".

עמיר פרץ בפגישת המשא ומתן עם מרצ  (צילום: יריב כץ)
עמיר פרץ אחרי פגישת הנהלת מפלגת העבודה(צילום: יריב כץ)

יו״ר מפלגת העבודה ח״כ עמיר פרץ נפגש עם יו״ר מרצ ניצן הורוביץ ()
ארכיון. ניצן הורוביץ ועמיר פרץ

 

 
הח"כ לשעבר יורם מרציאנו אמר לפרץ: "אבא שלי מתהפך היום הקבר כשאני מבקש ממך איחוד עם מרצ. אבל עם כל הכבוד, כמי שהולך איתך כבר 15 שנה, אני אומר לך: אל תהיה זה שתחתום על המצבה של מפלגת העבודה. אם לא יהיה איחוד עם מרצ, אתה תהיה חתום על פטירתה של מפלגת העבודה".
 
ח"כ איציק שמולי מהעבודה: "זו החלטה מפוכחת ואחראית שמתחייבת מהמציאות, ואני גאה שעלה בידיי להוביל לאימוץ הצעתי במלואה. במצב שבו שתי המפלגות קטנות ופריכות, הליכה לבד היא הימור מיותר על גורל המפלגה ועל הסיכוי לנצח. טוב שהדבר נמנע. על צוותי המו"מ להגיע בענייניות ותום לב כדי להשיג הסכמה מהירה. בידינו הדבר".
 
בסוף השבוע גבר הלחץ הפנימי בתוך העבודה לאיחוד עם מרצ על רקע רוב של לפחות ארבעה ח"כים מתוך ששת החברים בסיעה. עיקר המחלוקת נסוב על סירובה של יו"ר גשר ח"כ אורלי לוי אבקסיס.

 

בנוסף, גם ח"כ עמר בר לב הביע תמיכה חד-משמעית באיחוד עם מרצ: "ההחלטה לא הייתה קלה לאור החשש שלי, שעדיין קיים, שהחיבור עם מרצ יסתיים קרוב יותר לשישה מנדטים מאשר ל-11 שיש לנו ביחד כרגע".

 

במקביל נמשכו בסוף השבוע הלחצים של אהוד ברק ומקורביו על ניצן הורוביץ לשלב את יו"ר המפלגה הירוקה, ח"כ סתיו שפיר, ברשימת מרצ בלי קשר לשאלת האיחוד עם העבודה. גורמים המעורים במגעים בין הצדדים טענו שבין הצדדים קיים נתק מוחלט. כמה פעלים במרצ יזמו הצעה לכנס את ועידת המפלגה כדי לדרוש את שילובה של שפיר ברשימה, בטענה כי בלעדיה, מרצ לבדה לא תעבור את אחוז החסימה.

 

שפיר עצמה נערכת להתמודד באופן עצמאי בראשות המפלגה הירוקה. היא בוחנת בימים אלה באמצעות סקרים כמה מנדטים תוכל לקבל כשתרוץ לבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים