שתף קטע נבחר

קצין שב"ס חשוד שהבריח טלפונים לאסירים ביטחוניים

אחרי מעקב של שבועות נעצר הקצין, סגן מפקד משמרת, בחשד שסייע לאסירי פתח המעורבים בפגיעה בישראלים. חשודים נוספים בסיוע נעצרו

 

ארכיון 2017 בית סוהר כלר נפחא ליד כלא רמון  (צילום: הרצל יוסף)
כלא רמון (צילום: הרצל יוסף)

 

המשטרה הודיעה כי היום (ב') לפנות בוקר נעצר לחקירה באזהרה קצין בשירות בתי הסוהר (שב"ס) בחשד שהחדיר עשרות טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים מארגון הפתח, חלקם מרצים מאסרים ממושכים בכלא רמון בעקבות מעורבותם בפגיעה בישראלים.

 

לפי הודעת המשטרה, מידע שהגיע משב"ס הוביל לחקירה ביחידה הארצית לחקירת סוהרים (יאח"ס) בלהב 433. בשב"ס אמרו כי המעקב אחרי הקצין בדרגת כלאי, המשרת כסגן מפקד משמרת, התנהל כמה שבועות. על פי החשד, הסוהר פעל לכאורה במסגרת תפקידו וניצל את מעמדו להחדרת הטלפונים. הוא נעצר בחשד למעורבות לכאורה בעבירות של החדרת המכשירים לכלא "תוך סיוע לארגון טרור", קשר אסור בין סוהר לאסירים, שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע.

 

בנוסף נעצרו חשודים נוספים בחשד למעורבות בהעברת הטלפונים לאסירים. 

 

משב"ס נמסר כי אתמול נערך חיפוש רחב היקף בהשתתפות לוחמים של היחידות המיוחדות של שירות בתי הסוהר בבית הסוהר רמון, ונמצאו מספר טלפונים ניידים. "הקצין נעצר במהלך הלילה ע״י המשטרה והועבר לטיפול גורמי יאח״ס. נבדקת מעורבותם של מספר אסירים המשוייכים לארגון הפת״ח בפרשה. הפעילות כולה נעשתה בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל וגורמי אכיפה נוספים".

 

בשב"'ס, שמתמודד עם הברחת טלפונים ניידים לאסירים הביטחוניים בדרך כלל באמצעות מבקרים, אומרים עוד: "שב"ס נלחם וימשיך להלחם בנחישות וללא פשרות בעבירות של טוהר המידות ובפשיעה בתוך ומחוץ לכתלי בתי הסוהר". המקרה המפורסם ביותר של הברחה שכזו היה כאשר נתפס חבר הכנסת לשעבר באסל רטאס ב-2016.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים