שתף קטע נבחר

קטן וקטלני: טיל ישראלי חדש ממשפחת הגיל - תיעוד הניסוי

בסדרת הדגמות בדרום הארץ, הוצג טיל הטאקט (SPIKE SR) שמסייע לכוחות חי"ר בהיתקלות עם כלי רכב קרביים ממוגנים ומשוגר ממרחק של שני קילומטרים

 

שוקל 10 קילוגרמים בלבד - ומגיע לטווח של 2,000 מטרים. רפאל, החברה שעוסקת בפיתוח ובייצור של אמצעי לחימה מתקדמים, הציגה בסדרה של הדגמות ירי בדרום הארץ את טיל הטאקט (SPIKE SR) ממשפחת טילי ה-SPIKE (גיל). מדובר בטיל אישי קצר טווח שמסייע לכוחות חי"ר עם קטלניות נ"ט מרשימה.

 

במסגרת ההדגמה שיגרו היורים מספר רב של טילים לעבר מטרות בטווחים של עד שני קילומטרים. הטילים מוכיחים טווח תקיפה גדול להגדלת שרידות החי"ר בהיתקלות עם כלי רכב קרביים ממוגנים (רק"מ) וכן יכולת חדירות מיגון שריון נרחבת.

 

רפאל סיימה סדרת ניסויים מוצלחת בטיל ה- SPIKE SR (צילום: רפאל)
הטיל בסדרת הניסויים בדרום הארץ(צילום: רפאל)

רפאל סיימה סדרת ניסויים מוצלחת בטיל ה- SPIKE SR (צילום: רפאל)
(צילום: רפאל)

רפאל סיימה סדרת ניסויים מוצלחת בטיל ה- SPIKE SR (צילום: רפאל)
(צילום: רפאל)

טיל ה-SPIKE SR הוא טיל אלקטרואופטי נישא, קל משקל ומשוגר כתף שמיועד לכוחות חי"ר מתמרנים. מדובר בחימוש הקל ממשפחת הטילים שבמסגרתם הרגילה קיימים בצה"ל זה שני עשורים. ה"גיל" נמצא כבר בשימוש מבצעי של מספר מדינות, בהן כמה בכוחות נאט"ו.

 

טיל ה-SPIKE SR תוכנן במיוחד לאפשר לכוחות החי"ר טווח תקיפה גבוה. בעבר טווח זה היה בר ביצוע רק במערכות נ"ט כבדות. הטיל תוכנן כחימוש מתכלה - ללא משגר, שכולל יכולות "שגר ושכח" וראש קרב כפול בעל יכולת חדירה של מיגון מתקדם.

 

משפחת טילי ה-SPIKE מבצעיות כיום ב-34 מדינות שונות, עם אספקות של יותר מ-33 אלף טילים והתקנה על יותר מ-45 סוגים שונים של פלטפורמות - בהן מסוקים, כלי רכב וכלי שיט.

 

גל פפיאר, מנהל השיווק של מנהלת מנט"ם (מערכות נשק טקטי מדויק) בחטיבת יבשה וים של רפאל, אמר: "ה-SPIKE SR מביא יכולת קטלניות זהה ואף גבוהה מחימושים גדולים ממנו' כולל יכולת ייחודית של מוכנות לירי תוך 6 שניות בלבד מהפעלה, יכולת תקיפת מטרות מהירות בתנועה וטווח תקיפה גדול.

 

,כלל יכולות אלו נדרשות כיום מאוד על ידי הלקוחות שלנו, גם בהיערכות ללחימה סימטרית נגד שריון אך גם בהיערכות ללחימה היברידית אשר מהווה איום גדול במזרח אירופה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים