שתף קטע נבחר

עסקים ולקוחות פרטיים - הגג שלכם שווה כסף. כך מפחיתים הוצאות, מתייעלים ואף יוצרים הכנסה נוספת

אולי אתם עדיין לא יודעים, אבל הגג שלכם שווה לכם כסף. התקנת פאנלים סולאריים על גבי גגות של נכסים מסחריים ופרטיים יכולה לייצר הכנסה קבועה, בטוחה וארוכת טווח. עסקים יכולים גם להקטין את הוצאות האנרגיה שלהם על ידי מעבר לתאורת LED חכמה ומתקדמת. כל הפרטים על הדרך להתייעלות אנרגטית וליצירת הכנסה מהשמש

תחנות הכוח הפחמיות הן העבר, הגז הטבעי הוא ההווה - אבל אנרגיה מתחדשת היא העתיד.

 

בישראל שטופת השמש, הממשלה נותנת לאזרחים פרטיים ולעסקים תמריצים אדירים כדי להגדיל את כמות הייצור של חשמל מאנרגיה סולארית. אחרי הכל, מדובר בעסקה משתלמת לכולם - השמש נמצאת בישראל בשפע, החשמל מיוצר ללא זיהום אוויר, והישראלים יכולים לחסוך הרבה ואף לייצר הכנסה קבועה ממכירת החשמל העודף למדינה.

 

יותר ויותר בתים פרטיים, עסקים, עיריות ורשויות מקומיות שואפים לחסוך באנרגיה, לחסוך בהוצאות, ולייצר הכנסה. אחד הפתרונות המובילים בישראל בתחום הוא השירות המשולב של סולגל אנרגיה וח.י. פתרונות חכמים מקבוצת ח.י., המציעות מערך מקיף של ייעוץ, התקנה ואחזקה בתחום הפאנלים הסולאריים לעסקים וללקוחות פרטיים, לצד פתרונות התייעלות אנרגטית לעסקים.

ח.י. אנרגיה (לשעבר סולגל) תחום PV. פרויקט ביישוב אדירים
ח.י. אנרגיה (לשעבר סולגל) תחום PV. פרויקט ביישוב אדירים

אז איך אפשר לעשות כסף מהגג של הבית או העסק?

המערכת הסולארית על הגג מורכבת מפאנלים החשופים לאור השמש. פאנלים אלה מייצרים חשמל, שמוזרם קודם כל לצריכה של הבית/עסק, ולאחר מכן לרשת החשמל הארצית. בערב, אחרי רדת החשיכה, הבית עובר לצרוך חשמל מהרשת הארצית.

כחלק מהתמריץ של המדינה לייצור אנרגיה סולארית, חברת חשמל מתחייבת לקנות מהצרכן הפרטי את החשמל העודף במחיר של 48 אגורות לקילוואט, שהוא המחיר שהצרכנים משלמים לפני מע"מ. החישוב פשוט - מעבר לחיסכון האדיר וקיזוז הצריכה הביתית, ניתן לייצר הכנסה קבועה מהפאנלים שלכם. על פי ההערכות, החזר ההשקעה על התקנת פאנלים סולאריים מגיע אחר 7 עד 9 שנים, והתשואה מגיעה לשיעור יוצא דופן של כ-13% בשנה בממוצע.

 

באשר לעסקים, חברת החשמל קונה את החשמל העודף במחיר של 45 אגורות לקילו-וואט. עבור עסקים, או בעלי נכסים מסחריים המשכירים אותם ומחזיקים בזכויות השימוש של הגג, מדובר באפיק הכנסה קבוע ויציב בתשואה מעולה של 15% עד 20% ויותר על ההשקעה. ככל שהמערכת המותקנת גדולה יותר, כך ההשקעה משתלמת יותר, וניתן להגיע להחזר השקעה תוך כ-5 שנים.

 

למעשה, עסקים רבים כלל לא מחברים את הפאנלים לצריכה המקומית של העסק, ובוחרים לייצר לעצמם הכנסה נוספת בהשקעה ללא סיכון - השמש עולה בכל בוקר מחדש, וחברת חשמל מתחייבת לתעריף הקנייה ל-25 שנה. בכל הנוגע למימון, הבנקים בישראל שמחים להעניק הלוואות בתחום, בעקבות הביטחונות היציבים.

 

התייעלות אנרגטית - כך ארגונים מגיעים לאיפוס אנרגיה בעזרת פאנלים סולאריים ותאורת LED

רשויות וארגונים רבים בישראל שואפים למצוא פתרונות להפחתת ההשפעה על הסביבה, חיסכון הוצאות האנרגיה, ובתור יעד עתידי - אספקה עצמית של האנרגיה וקיזוז מוחלט של חשבון החשמל. קבוצת ח.י. מציעה פתרונות חכמים של התייעלות אנרגטית, באמצעות החלפת התאורה המסורתית והמיושנת לתאורת LED חכמה, המאפשרת מעקב, בקרה, שליטה מרחוק, ייעול מיטבי בכל רגע נתון - וכתוצאה מכך גם חיסכון אדיר בעלויות. פתרונות התאורה האלו הם חלק בלתי נפרד מהפעולות של עסק או רשות הרוצים להגיע ל'אפס אנרגיה' באמצעות החלפת תאורה ושדרוג המזגנים לטובת הפחתת הצריכה, ומצד שני התקנת פאנלים סולאריים לייצור עצמי של חשמל. החברה מעניקה אחריות של 10 שנים על תאורת LED, מה שמבטיח שקט נפשי וביטחון לטווח רחוק עבור העסק/ רשות מקומית.

 

על פי ההערכות, החלפת תאורת פנים (כגון פלורסנט) לתאורת LED, חוסכת כ- 70% בהוצאות האנרגיה לתאורה, בעוד שהחלפת תאורת רחוב חוסכת 60% מההוצאות. מבחינת חיסכון, החזר ההשקעה בהחלפת תאורת פנים ל-LED הוא עד שנה, בעוד שהחלפת תאורת רחוב מציעה החזר השקעה עד 4.5 שנים ממועד ההתקנה. בשורה התחתונה, תאורת ה-LED יותר איכותית, מחזיקה יותר שנים, זולה וחסכונית יותר.

ח.י. אנרגיה תחום תאורת LED. פרויקט בנוה זמר, רעננה
ח.י. אנרגיה תחום תאורת LED. פרויקט בנוה זמר, רעננה
  

מעבר לכך, מעבר לתאורת LED מובילה להפחתת פליטת גזי החממה, הפחתת כמות האנשים החולים וכתוצאה מכך הפחתה בעלויות הבריאות - אין ספק כי מדובר על מעגל קסם בו כל הצדדים במשוואה יוצאים מורווחים.

 

עיריית כפר סבא, למשל, הודיעה לאחרונה כי היא מתכננת להחליף את כל התאורות בבתי הספר בעיר לתאורת LED, בנוסף להחלפה בכל הצירים המרכזיים של העיר. לצד בנייה של לוחות סולאריים על גגות הבניינים הציבוריים, העירייה שואפת להגיע תוך 5 שנים לקיזוז מלא מול חברת החשמל, ולהפוך לעיר עם צריכה של אפס אנרגיה.

 

סולגל אנרגיה וח.י. פתרונות חכמים - חלק מקבוצת ח.י. הוותיקה בעלת ותק של 34 שנים וניסיון של יותר מעשור בתחום

קבוצת ח.י, העוסקת כבר 34 שנים בייבוא, שיווק והפצה של מוצרי אלקטרוניקה, החלה במהלך השנים להציע פתרונות של התייעלות אנרגטית לארגונים באמצעות ח.י. פתרונות חכמים, ולאחרונה החלה לפעול בתחום התכנון וההקמה של מערכות סולארית על גגות מבנים מסחריים ובתים פרטיים, באמצעות חברת סולגל אנרגיה, אחת מהחברות המובילות בענף כבר יותר מעשור.

 

צוות העובדים של סולגל אנרגיה וח.י. פתרונות חכמים מציע מומחיות ומקצועיות ללא פשרות, כחלק מליווי מלא של הפרויקט בהתאמה אישית ללקוח, לרבות ייעוץ, תכנון הנדסי, התקנה, התנהלות מול הביורוקרטיה, מימון ושירות לאורך כל הדרך.

לקוחות פרטיים ועסקיים הפונים לסולגל אנרגיה ולח.י. פתרונות חכמים, נהנים מהגב הכלכלי האיתן של קבוצת ח.י., ציוד איכותי ומתקדם, מפרט עשיר וטווח מחירים רחב, ומקבלים את האחריות של קבוצת ח.י., שאיתה יכולים להיות בטוחים בקבלת שירות לאורך כל התקופה, וייצור תשואה בטוחה ויציבה לטווח הרחוק.

 

תהליך העבודה מול סולגל אנרגיה וח.י. פתרונות חכמים כולל ניתוח של תנאי השטח על ידי יועץ מומחה, דו"ח מפורט המגובש על ידי מנהל פרויקט, ותכנון סופי של המערכת על ידי מהנדס מנוסה. בפרויקטים של התייעלות אנרגטית בהיקפים גדולים, ניתן לעשות פיילוט ולבחון את היקף החיסכון.

 

בסופו של דבר, כולנו רוצים להרוויח בכל ההיבטים - שירות משולב של התייעלות אנרגטית וייצור חשמל סולארי, חיסכון בעלויות החשמל, תשואה בטוחה וקבועה על ההשקעה וגם הפחתה של פליטת גזי החממה, למען עתיד ירוק יותר עבור כולנו.

 

הזמינו יועץ מומחה לפגישה ללא תשלום וללא התחייבות - והתחילו להרוויח מהגג שלכם!

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים