שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "כולם יודעים איפה אני עובדת": חברת מועצה הציעה להלוות ממוסדות פיננסיים

  ניגוד עניינים בעיריית ראשון לציון? חברת האופוזיציה מרב שמואל דולב רמזה בישיבת תקציב "לפנות לחברות הנכונות" לקבלת הלוואה. היא טוענת: "פעלתי על פי חובתי הציבורית". "נפעל לפי המלצות היועצת המשפטית והמבקרת", נמסר מהעירייה

   

  "כולם יודעים איפה אני עובדת": דינוי התקציב בראשון לציון

  "כולם יודעים איפה אני עובדת": דינוי התקציב בראשון לציון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חברת אופוזיציה במועצת העיר ראשון לציון, מרב שמואל דולב, הציעה בישיבת תקציב שהתקיימה לפני כשבועיים להשתמש בשירותים של מוסדות פיננסיים ולא רק בבנקים. בתגובה היא מסרה: "אין ניגוד עניינים, נתתי ביקורת מקצועית ופעלתי על פי חובתי הציבורית".

   

  הישיבה שהתקיימה ב-30 בדצמבר הייתה במסגרת דיוני התקציב לשנת 2020, ובמהלכה עלה נושא לקיחת הלוואות לטובת העירייה. שלא כמקובל במקרים שבהם עלול להתעורר ניגוד עניינים, לא רק ששמואל דולב נותרה באולם - היא אף שאלה את ראש העיר רז קינסטליך: "כולם יודעים איפה אני עובדת, אתה בטוח שפנית לחברות הנכונות בסוף?".

   

  בהמשך אמרה ליושבים באולם כי יש מקומות שמוכנים לתת הלוואה: "לא פניתם למוסדות פיננסיים. אני דיברתי עם מוטי (חבר המועצה מוטי עג'מי המשמש יו"ר ועדת ההשקעות, ר"ר). אני 'נגועה' כי כולם יודעים איפה אני עובדת, אבל שאלת אותי בזמנו מי יהיה מוכן לתת הלוואה. אני בניגוד עניינים, אבל יש מקומות".

   

  ל-ynet נודע כי תושב שצפה בישיבה אף שלח מכתב לראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך שבו עדכן אותו בניגוד העניינים שעלול להיווצר.

   

  שמואל דולב מסרה בתגובה: "במהלך הדיון שאלתי אם נעשתה פנייה למוסדות פיננסיים באופן כללי לצורך בחינת הכדאיות והתחרותיות של ההלוואה. נמסר כי לא נבחנו הצעות מקבילות של מוסדות פיננסיים המציעים לעיתים הלוואות בתנאים דומים ואף משופרים מאלה שקיבל הציבור מהעירייה. פעלתי על פי חובתי הציבורית. חבל שבמקום להתמודד עם ביקורת מקצועית ועם ידע וכישורים ניהוליים, שוב בוחרים לעמוד מאחורי הכפשות ריקות מתוכן".

   

  מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "המכתב הגיע לראש העיר והועבר ליועצת המשפטית ולמבקרת העירייה. הנושא ייבדק אל מול הסדר ההימנעות מניגוד עניינים של חברת המועצה וככל שיהיו ממצאים או המלצות אנו נפעל לפיהם, כיאה לשקיפות בה אנו דוגלים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים