שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הציבור מחזיק יותר כרטיסי אשראי וזה עולה לו

  לפי דו"ח בנק ישראל, חלה עלייה של כ-19% בעלות כרטיסי האשראי למשק בית תוך 8.5 שנים. בעשור האחרון ירד שיעור העמלות שגובים הבנקים בכ-30%. מאז 2011 ירדה העלות החודשית הממוצעת לחשבון משק בית ובנקאות פרטית בכ-17%

  יותר כרטיסים - יותר עמלות: הדיווח החצי שנתי על מחירי השירותים הבנקאיים הנפוצים למשקי הבית התפרסם היום (ב'), ובו סיכום עלויות השירותים הבנקאיים נכון לסוף המחצית הראשונה של 2019. לפי הדו"ח שפרסם בנק ישראל, במהלך העשור האחרון חלה ירידה בשיעור של כ-30% בשיעור העמלות שגובים הבנקים (היחס שבין סך ההכנסות של התאגידים הבנקאיים מעמלות ביחס להיקפי הפעילות).

   

  רשות התחרות: מקס וישראכרט ישווקו גם ביטוח

  קונים בתשלומים? תראו כמה זה באמת עולה לכם

  החוק שיגן מהונאות בתשלומים חכמים נדחה ב-9 חודשים

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  הירידה, שהסתכמה בכ-26.9 שקלים, מיוחסת למכלול המצטבר של העלות החודשית הממוצעת לחשבון משק בית ובנקאות פרטית במחצית הראשונה של השנה שחלפה. במהלך 8.5 השנים האחרונות (2011-2019) חלה ירידה של כ-17% בסך העלות החודשית הממוצעת לחשבון משק בית ובנקאות פרטית. עלות זו מורכבת מעלות פעילות העובר ושב (עו"ש) שירדה בכ-38% ועלות כרטיסי אשראי שעלתה בכ-19%. עלייה זו נובעת בעיקר ממגמת גידול לאורך השנים בכמות הכרטיסים שמחזיק לקוח בחשבון בודד.

   

  קניות ברשת (צילום: shutterstock)
  עלייה בשימוש בכרטיסי אשראי בגלל תרבות מועדוני הלקוחות(צילום: shutterstock)
   

  למעשה, תרבות מועדוני הלקוחות הובילה לקוחות רבים להחזיק בממוצע כ-2.5 כרטיסי אשראי, עליהם הם משלמים לרוב דמי כרטיס (אלא אם השיגו פטורים). חשוב להדגיש דבר שהפיקוח על הבנקים מעדיף לא להתייחס אליו: למשקי בית יש בממוצע 3 חשבונות בנק, כך שיש להכפיל את העלות פי 3.

   

  מעבר לכך, מדובר רק בשירותים הבסיסיים שמציע הבנק, הידועים כעמלות שורה, בעוד עלויות כמו עמלות המרת מטבע חוץ (מט"ח), עמלות מסחר בניירות ערך וריביות על הלוואות (ליבת הפעילות הבנקאית), לא כלולות בהם. הירידה בעמלות העו"ש, מקורה במעבר לצריכת שירותים דיגיטליים זולים יותר וירידה במשיכות והפקדות מזומן כתוצאה מאפליקציות התשלום.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הישראלים משתמשים יותר בכרטיסי אשראי
  צילום: shutterstock
  מומלצים