שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  משקיעי שמן יפוצו ב-4.5 מיליון שקל בתביעה על הטעיית משקיעים

  הסכום ישולם על ידי חברת הביטוח במסגרת פשרה שהושגה בעקבות בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת קידוחי הנפט והגז שמן, היו"ר לשעבר גבי אשכנזי והמנכ"ל לשעבר יוסי לוי

  הסדר פשרה: שופטי המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב אישרו היום (ב') הסדר בתביעה הייצוגית שהוגשה לפני מספר שנים נגד הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר חברת שמן נפט וגז לשעבר, גבי אשכנזי, ומנכ"ל החברה לשעבר, יוסי לוי. במסגרת ההסדר, נקבע בפסק הדין, ישלמו החברה והנתבעים סכום של 4.5 מיליון שקל. בתשלום תישא חברת הביטוח של שמן.  

   

  אושרה תביעה ייצוגית נגד גבי אשכנזי: "הטעה את המשקיעים בחברת שמן"

  בקשה לתביעה ייצוגית נגד בכירי קידוח "שמן"

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  במוקד התביעה שהגיש עו"ד יוגב חלפון, באמצעות עוה"ד רנן גרשט ואופיר נאור, ועמדה על 65 מיליון שקל, נטען ששמן פעלה בהטעיה ובמרמה, עת פרסמה הודעות אשר יצרו אמון אצל המשקיעים כי נמצא בקידוח של החברה נפט ברמה גבוהה. על פי הטענה, הדיווחים המטעים לכאורה פורסמו כאשר כבר היה בידי נושאי המשרה מידע שלילי ביחס לסיכויי הפקת הנפט בקידוח. אישור הפשרה מוחק את התביעה, כך שהטענות לא התבררו.

  גבי אשכנזי (צילום: יריב כץ)
  גבי אשכנזי(צילום: יריב כץ)

   

  במסגרת הפשרה שאושרה נקבע כי מי שיהיה זכאי לקבל חלק מהפיצוי הם גופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים מהם גויסו כספים בסכום של 30 מיליון שקל ביום 22.9.2013 וביום 23.9.2013. מתוך הסכום הכולל של הפשרה, ינוכה סכום של 300 אלף שקל לטובת התובע, וסכום נוסף של 825 אלף שקל כשכר טירחת עורכי הדין. מכאן שהפיצוי למשקיעים יעמוד בסופו של דבר על 3.375 מיליון שקל.

   

  במסגרת הפשרה, נקבע כי 3.37 מיליון שקל יועבר לגופים מוסדיים ולמשקיעים פרטיים, שמהם גויסו 30 מיליון שקל ב-22 בספטמבר 2013 וב-23 בספטמבר 2013. מתוך סכום הפשרה הכולל ינוכה סכום של 300 אלף שקל לטובת התובע, וסכום נוסף של 825 אלף שקל כשכר טרחת עורכי הדין. סכום התביעה המקורי עמד על 65 מיליון שקל.

   

  "בבחינת הסדר הפשרה", כתב ראש ההרכב, סגן נשיא בית המשפט חאלד כבוב, "ייחסתי משקל לכך שההסדר כולל בתוכו פיצוי ודאי בהיקף הנאמד בכ-50% מהיקף הנזק המקסימלי שנגרם לחברי הקבוצה. סכום זה חושב לאחר בחינה שבוצעה על ידי פרופ' גלאי, שחוות דעתו צורפה לבקשה לאישור הסדר הפשרה. אף למעלה מכך, סכום הפיצוי צפוי להיות מועבר לחברי הקבוצה בתוך פרק זמן קצר יחסית".

   

  את גבי אשכנזי ויוסי לוי ייצגו עורכי הדין דרור סברנסקי, נסי אנג׳ל כץ וצבי אגמון ממשרד אגמון ושות'. הם מסרו: "על פי הסכם הפשרה, תשלם חברת הביטוח הפניקס לחברי הקבוצה ולעורכי הדין שייצגו אותה את הסכום הכולל של 4.5 מליון שקל. התשלום על פי הסכם הפשרה יבוצע על ידי חברת הביטוח - ולא על ידי שמן או בעלי התפקידים בה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים