שתף קטע נבחר

רון קובי הודיע שיעתור לבג"ץ נגד הדחתו: "ביבי הבכיין שלח פקידים לנהל את טבריה"

ראש העיר המודח הודיע בשידור חי בפייסבוק שיעתור לבג"ץ על ההחלטה להדיחו. הוא תקף את ראש הממשלה ואת השרים אריה דרעי וזאב אלקין: "ממשלת ישראל בגדה בעם ומכרה את המדינה לכת של דרעי וחבריו"

ראש העיר טבריה רון קובי, שהודח אתמול (יום ב') מתפקידו, הודיע שיעתור לבג"ץ נגד ההחלטה ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת השרים אריה דרעי וזאב אלקין על הדחתו. "ביבי בכיין אומר בתקשורת שהוא לא רוצה שפקידים ינהלו את המדינה, ומה הוא עושה? שולח פקידים לנהל את טבריה", אמר קובי שבעבר נמנה עם תומכיו של נתניהו.

רון קובי (צילום: ליהי קרופניק)
רון קובי הודח ועולה להתקפה(צילום: ליהי קרופניק)
 

"ביבי צריך ללכת הביתה", הוסיף קובי שדיבר במשך זמן רב בשידור חי בפייסבוק. "אנחנו מאמינים בבית המשפט ובצדק. השר (זאב אלקין - א"ר) חתם כמו חותמת גומי. הוא לא נפגש איתי, לא דיבר איתי ולא עשה דבר כדי לרדת לחקר האמת. חותמת גומי אלקינית מבישה. אלקין, אני מקווה שאתם כבר לא תהיו בממשלה - הליכוד יצטרך לשבת באופוזיציה כי אתם ביישתם את מדינת ישראל". קובי המשיך לתקוף את נתניהו כשלצדו עובדים בעיריית טבריה: "נתת למיעוט שלא משרת בצבא ולא מייצר הכנסות את הכספים". הוא הוסיף: "אנחנו מבינים ויודעים שיש שופטים בירושלים, ומקווים מאוד שמחר בג"ץ ישמע ויבין שאי אפשר לבוא ולגנוב את הדמוקרטיה".

 

קובי הודח לאחר שתקציב העיריה לא אושר במועד הקבוע בחוק וגם לא בתקופת ארכה שנתן משרד הפנים בעקבות החלטת בג"ץ. לטענתו, "התקציב זה פרוצדורה. יש חוק ארכאי ומיושן, שלמעשה נותן לשר הפנים כלי להשתמש בחברי מועצה כדי להדיח ראש עיר. החוק לא לקח בחשבון שיכול להיות שר פנים מושחת, לא מקצועי ואינטרסנטי".

 

 

"יש פה אנשים שעדיין קשה להם לעכל להם שאנחנו מחר בבג"ץ, נלחמים", אמר קובי ביחס לעובדי העירייה. ברקע צהלות של חרדים, אמר קובי: "יש פה רב אחד שיש לו קהילה הזויה, שמשפיעה גם על דרעי. אנחנו רואים פה תהליך מאוד מסוכן למדינה. אנחנו לא נגד הדת, לא היינו נגד הדת ולא היינו נגד הדתיים. אנחנו נגד רבנים משיחיים שמנסים לעשות פה שלטון של דת. איראן זה כאן. ביבי, אתה מפלג את עם ישראל בעצמך. אתה האיש שלדעתנו עשה פה את הקיטוב הגדול ביותר".

 

לטענת קובי, "לקחנו את טבריה והרמנו אותה עם 18 אחוזים עלייה בתיירות ועירייה מאוזנת לראשונה מזה 30 שנה. והם רוצים, בגלל שלא הייתה ישיבה אחת, להדיח את ראש העיר ולפגוע בדמוקרטיה. ביבי, אתה חתום על זה. הליכודניקים בטבריה הם כבר לא ליכודניקים. את התיעוב שהיה להם מהמהלך הזה אתה תפגוש בקלפי".

 

"ניר ברקת הגיע לפה לפני שתי מערכות בחירות, ופחד להצטלם איתי", טען קובי. "למה? כי הוא פחד מדרעי. האנשים האלה פחדנים. ממשלת ישראל הנוכחית בגדה בעם ישראל ומכרה את המדינה לכת של דרעי והחברים שלו. סיסמת הבחירות של דרעי הייתה 'ביבי צריך אריה חזק'. מסתבר שאריה חזק זה אריה גנב, ומסתבר שביבי באמת חלש ומפחד ממנו".

 

קובי חתם את דבריו: "פגעתם בדמוקרטיה של ארץ ישראל ושל העיר טבריה. 10 אלף איש בחרו בקלפי רון קובי, ואתם משכתם את השטיח מתחת לרגליים של כולם. עם ישראל מתבייש בכם. יש אלוהים, והוא איתנו הטבריינים. הכנרת עולה ועולה, אתם תמשיכו לבוא לטבריה, תראו את המים עולים ובעזרת השם נעשה ונצליח כי יש אמת ודמוקרטיה ויש שופטים בירושלים".

 

אתמול הדיח השר זאב אלקין את קובי, שעמד במוקד סערות ציבוריות. הוא מסר כי בחן במשך כמה ימים את נימוקי הדרג המקצועי באשר לכשלון אישור תקציב העירייה במועד הקבוע בחוק. בהתאם להחלטת בג"ץ, הסמכות להחלטה בנוגע להמשך כהונתו של ראש העיר עברה לאלקין לאחר שהדבר אושר בממשלה ובכנסת.

 

קובי לא הצליח לאשר את תקציב העירייה במועד הקבוע בחוק וגם לא בתקופת ארכה שנתן משרד הפנים בעקבות החלטת בג"ץ. על פי סעיף 206 לפקודת העיריות, מועצה שלא מאשרת תקציב עד למועד שקבע משרד הפנים – תפוזר. משכך, הופסקה כהונת חברי המועצה והמועצה פוזרה. חברי המועצה וראש העיר הופיעו לשימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, היועץ המשפטי של משרד הפנים, עו"ד יהודה זמרת, מנהל מחוז צפון בועז יוסף וראש אגף תקציבים במשרד הפנים סיוון להבי והעלו את טיעוניהם באשר לנושא האחריות לאי אישור התקציב. בנוסף לשימועים בעל פה, שלחו חברי המועצה וראש העיר טיעונים בכתב.

 

לאחר החלטתו של השר אלקין, כינס שר הפנים, אריה דרעי, ישיבה עם אנשי המקצוע במשרד הפנים והחליט למנות את סמנכ"ל משרד הפנים, מוני מעתוק, ליו"ר הוועדה הממונה טבריה. לחברי המועצה ימונו עובדי מדינה ממשרדים שונים.

 

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "טענותיו של רון קובי בנוגע להליך השימוע שנערך לו במשרד שקריות לחלוטין. בשימוע של חברי מועצת עיריית טבריה ושל ראש העירייה, בפני מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, נכחו מטעם משרד הפנים - היועץ המשפטי, עו"ד יהודה זמרת, מנהל מחוז צפון בועז יוסף וראש אגף תקציבים סיוון להבי.

 

"השימוע של קובי התנהל באופן מקצועי ביותר ובמשך שעתיים וחצי הוא העלה את טיעוניו באשר לאי אישור התקציב. טענותיו של קובי חסרות כל שחר ובסיס. כך גם נמסר לקובי כאשר פנה ליועץ המשפטי של משרד הפנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליהי קרופניק
רון קובי הודח ועולה להתקפה
צילום: ליהי קרופניק
מומלצים