שתף קטע נבחר

כוכבת הילדים "מיקי" תובעת את פייסבוק: "חסמה אותי ללא כל התראה"

מיכל מוכתר מבקשת שביהמ"ש יצהיר כי פייסבוק הפרה את התחייבותה בהתאם להסכם בין הצדדים, לאחר שחסמה את הפרופיל האישי ואת העמוד העסקי שלה ללא כל התראה או פנייה מוקדמת

כוכבת הילדים מיכל מוכתר , הידועה בשם הבמה "מיקי", הגישה תובענה נגד פייסבוק. לטענתה, החברה חסמה לה את הפרופיל האישי ואת העמוד העסקי שלה ללא כל התראה או פנייה מוקדמת אליה. יצוין, כי הדף חזר כבר לפעילות.

  

>> לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

ביהמ"ש: שיתוף פוסט מכפיש בפייסבוק נחשב לשון הרע

פייסבוק מעריכה: הקנס בפרשת קיימברידג' אנליטיקה - 5 מיליארד דולר

"בטעות": פייסבוק שוב מודה במחדל אבטחה

 

מוכתר מבקשת שביהמ"ש יצהיר כי פייסבוק הפרה את התחייבותה בהתאם להסכם בין הצדדים, לאור העובדה כי חסמו את הפרופיל האישי והעמוד העסקי שלה ללא כל התראה או פנייה מוקדמת למבקשת. כמו כן היא מבקשת לתת צו ו/או סעד שיראה לבית המשפט, כדי להסדיר את זכויות המבקשת.

מיכל מוכתר שער פנאי פלוס  (צילום: דניאל אלסטר)
מיכל מוכתר (צילום: דניאל אלסטר)

התובעת, באמצעות עו"ד יפעת בן דוד-עמית, טוענת כי התביעה מוגשת "בגין פגיעה בפרטיות, נזקים שנגרמו למיכל מוכתר בהתנהלות הרשלנית של פייסבוק ופיצוי בגין זכויות האדם של המבקשת, ביניהן הזכות לחופש הביטוי, פגיעה באוטונומיה וניצול כוח מונופוליסטי".

 

מוכתר טוענת עוד כי היא נאלצת להגיש תביעה זו לאור העובדה שב-6 בינואר 2020 התברר לה שפייסבוק חסמו את חשבונות הפייסבוק שלה ל-3 ימים, ללא כל הצדקה לכך ובאופן המפר את תנאי השימוש כפי שמופיעים באתר פייסבוק ו"באופן אשר גורם למיכל מוכתר לנזקים אדירים, הן תדמיתיים והן כלכליים, וזאת לאחר שקודם לכן נחסם הן הפרופיל הפרטי והן העמוד הרשמי למשך 24 שעות - גם חסימה זו בניגוד לכל דין".

  (צילום: אורית פרידמן)
עו"ד יפעת בן דוד-עמית(צילום: אורית פרידמן)

בתביעה נטען כי "המבקשת היא כוכבת הילדים מיכל מוכתר, הידועה בכינויה 'מיקי' והיא משתמשת ברשת החברתית פייסבוק מזה שנים. המבקשת היא דמות ציבורית אשר לה עמוד פייסבוק ולו כ-70 אלף עוקבים. המבקשת עושה שימוש בפלטפורמה זו לשם פעילותה המקצועית והחברתית. המבקשת מזוהה, בין היתר, עם היותה פעילה חברתית בכל הקשור להחמרת הענישה, יצירת דרכי פיקוח והסדרת כל הטיפול הקשור בילדים בגיל הרך של בין 0 ל-3 שנים ובשל כך אף מעלה את המודעות בכל הקשור להליך המשפטי המתנהל נגד הגננת המתעללת מראש העין כרמל מעודה ומהווה מעין שליחה ציבורית בכל הנוגע לכך", נטען.

 

בתביעה טוענת מוכתר כי היא דואגת כי כל מידע אשר היא מפרסמת בעמוד הפייסבוק מטעמה, הינו מידע מהימן הנסמך על עובדות ומעולם לא פרסמה מידע שאינו נכון או לחילופין מידע שיש בו כדי לפגוע במישהו ובטח שלא פרסומים העולים כדי הפרה של "כללי קהילה" של פייסבוק. אולם, לטענתה, פייסבוק לא טרחה להתריע בפניה שהיא מפרה כביכול את תנאי השימוש של פייסבוק, לא טרחו לברר עימה סוגיה זו ולא ניהלו כל דיאלוג ישיר או עקיף עימה או בכלל. לטענת מיקי, היא החלה מיד לנסות ליצור קשר עם פייסבוק על מנת לברר מדוע נחסמו חשבונותיה וכיצד ניתן להשיבם לפעילות, אך לא עלה בידה ליצור קשר עם גורם כלשהו בפייסבוק.

 

עוד טוענת מוכתר כי פייסבוק השיתה עליה "סנקציה חמורה, ללא הודעה מראש, באופן חד-צדדי ומבלי שהבהירו למבקשת 'במה חטאה'. אף אם אכן הפרה המבקשת את התקנון והוראות השימוש, דבר המוכחש, הרי שהיה על פייסבוק לאפשר למיכל להגיב באופן מסודר ולתקן את ההפרות הנטענות אך פייסבוק בחרה לפעול בכוחניות וחוסר תום לב משווע". 

 

דוברת פייסבוק ישראל מסרה בתגובה כי היא לא מגיבה לנושאים משפטיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דניאל אלסטר
מיכל מוכתר
צילום: דניאל אלסטר
מומלצים