שתף קטע נבחר

עוצר טיסות? נתניהו "תפס" את אקוניס בדרך לגואטמלה

ראש הממשלה, שאסר על שרים וח"כים לטוס לחו"ל על רקע הקרב על חסינותו, דרש משר המדע לחזור מיד לארץ לאחר שגילה שהוא בדרכו לטקס השבעת נשיא גואטמלה הנכנס. אקוניס שכנע אותו בחשיבות הביקור - והשניים סיכמו כי השר ימשיך כמתוכנן אך יקצר את שהייתו

ישיבת ממשלה (צילום: מארק ישראל סלם)
סיכמו על קיצור הביקור. נתניהו ואקוניס(צילום: מארק ישראל סלם)

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז בתחילת השבוע על עוצר מוחלט של טיסות שרים וחברי כנסת לחו"ל מחשש שקרב החסינות שלו יגיע להצבעה במליאת הכנסת, ואף הורה להחזיר לארץ שרים שנמצאים בדרכם לביקורים שכבר אושרו מעבר לים.

 

הנחיה זו לא מנעה משר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס לטוס לטקס השבעת נשיא גואטמלה החדש אלחנדרו ג'יאמטי, שביקר לפני כשבוע בישראל. נתניהו "תפס" את אקוניס, שנשלח לגואטמלה כנציג הממשלה, בנחיתת ביניים (קונקשן) בדרכו למדינה הלטינית. אקוניס שכנע את ראש הממשלה בחשיבות פגישותיו עם בכירי המדינה, שהייתה השנייה שפתחה שגרירות בירושלים. לבסוף סוכם על פשרה שלפיה אקוניס ימשיך בתוכניתו, אך יקצר את הביקור ויקדים את חזרתו לישראל.

 

גואטמלה תכריז על חיזבאללה כארגון טרור

 

ריבלין וג'יאמטאי (צילום: מארק ניימן,לע
הנשיא ריבלין וג'יאמטי בביקורו בישראל(צילום: מארק ניימן,לע"מ)

אקוניס ונשיא גואטמלה הנכנס ()
אקוניס ונשיא גואטמלה הנכנס

כאמור, לאחר שהשניים סיכמו על המשך הביקור וקיצורו, המשיך השר ליעד. לאחר הגעתו הוא נפגש עם הנשיא היוצא ג'ימי מוראלס ועם הנשיא הנכנס ג'יאמטי, שאמר לאקוניס: "נשאיר את השגרירות בירושלים ונכריז על חיזבאללה כארגון טרור".

  

בתגובה לכך, אקוניס הודה לנשיא בשם העם בישראל: "אתה מבטא את הידידות העמוקה ורבת השנים בין שתי המדינות, אדוני הנשיא. ירושלים היא ליבו של העם היהודי מזה 3,000 שנה ואנחנו מאמצים לליבנו את כל מי שמחזק אותה".

 

השר הוסיף כי "חיזבאללה הוא ארגון טרור ולמעשה יחידה קדמית של איראן. כל מטרתו היא חיסול ישראל. תודה לך על החלטתך האמיצה להכריז עליו כארגון טרור", ומסר את ברכתם של נתניהו ושר החוץ ישראל כץ להצלחת כהונתו. אקוניס לא המתין לטקס עצמו, אלא חזר מיד לארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ישראל סלם
נתניהו ואקוניס
צילום: מארק ישראל סלם
מומלצים